Piękne sufity napinane różnią się od siebie nie tylko kolorem i wzorem, ale także fakturą i strukturą. Rozważmy bardziej szczegółowo różne rodzaje podobnych płócien.

Lśniący

Takie sufity napinane należą do najpopularniejszych i najczęściej spotykanych. Żywotność takich powłok może wynosić 20 lat lub więcej. Dzięki nim możesz odmienić wnętrze, a także nadać mu wyjątkowego szyku i blasku.

Sufity o lustrzanych powierzchniach harmonijnie prezentują się w wielu stylach wnętrz. Może to być ultranowoczesny high-tech, dyskretny minimalizm, elegancki modern i wiele innych.

 

Sufit lustrzany to doskonała decyzja w warunkach małej powierzchni. Dzięki takiemu wykończeniu możesz wizualnie podnieść wysokość ścian, a także sprawić, że powierzchnia będzie bardziej przestronna. Ponadto takie powłoki sprawiają, że przestrzeń jest jaśniejsza i bardziej przyjazna. Z reguły błyszczące powłoki przypominają piękną taflę wody, w której dobrze odbija się zarówno naturalne, jak i sztuczne oświetlenie.

 

Wady takich opcji wykończenia to:

 

Widoczność spoin. Aby uniknąć tego problemu, powinieneś wybrać płótno bezszwowe. Takie sufity są produkowane przez wielu zagranicznych producentów. Należy jednak pamiętać, że koszt takich powłok przekracza zwykłe opcje ze szwami spawalniczymi.

Opieka. Słabe strony błyszczących sufitów można śmiało przypisać ich pielęgnacji. Na powierzchniach luster widoczne są wszelkie zabrudzenia lub ślady kurzu, dlatego trzeba będzie je regularnie myć. Ale i tutaj na gospodarzy czeka niemiła niespodzianka – często na glosie pojawiają się brzydkie rozwody. Aby uniknąć tych problemów, powinieneś trochę się dostosować i starać się zapobiegać pojawianiu się rozwodów. I możesz to ułatwić – zatrudnij specjalistów z firmy sprzątającej. Warto postawić na nowoczesne sufity napinane.

 

Matowy

Sufity matowe są dobrą alternatywą dla powłok lustrzanych. Główną zaletą tego wykończenia jest to, że daje efekt idealnie gładkiego i schludnego sufitu, zwłaszcza jeśli chodzi o folię bez przerw.

Dodatkowo na powierzchni takiego sufitu nie pojawia się olśnienie, a światło nie ulega załamaniu. Matowe sufity doskonale go rozpraszają. Nawet jeśli taki sufit ma szwy, są mniej zauważalne.

Folie matowe są najczęściej adresowane do projektowania surowego, ale eleganckiego klasycznego wnętrza. Błyszczące opcje w takich zespołach nie wyglądają zbyt harmonijnie, dlatego najbardziej preferowane są kopie matowe.

Jeśli chodzi o wady folii matowych, to są to:

Opieka. O wiele łatwiej jest dbać o takie powłoki niż o błyszczące opcje, ale należy zachować ostrożność i ostrożność, aby nie uszkodzić filmu. Nigdy nie używaj szczotek o sztywnym włosiu lub ostrych przedmiotów podczas mycia i czyszczenia matowego sufitu.

Wymagające temperatury. Sufity nieprzezroczyste są bardzo wrażliwe na różne warunki temperaturowe. W warunkach ekstremalnych temperatur struktura folii może poważnie ucierpieć. Na przykład przy -5 stopniach tępy sufit może mieć brzydkie pęknięcia.

Maksymalna szerokość Powłoka matowa może wynosić 3 m, co wymaga lutowania podczas montażu.

Satyna

Te odmiany są bardzo podobne do płótna matowego. Mają jednak bardziej miękki efekt odblaskowy, dzięki czemu można je bezpiecznie stosować w bardziej odważnych i niestandardowych projektach.

Podobne materiały wykończeniowe prezentowane są w szerokiej gamie kolorystycznej. Odpowiedni odcień będzie pasował do każdego wnętrza. Jednak najbardziej popularne i poszukiwane są powłoki białe, jasnożółte, beżowe, jasnozielone i jasnopomarańczowe. Wyglądają pięknie i dyskretnie.

Satynowe sufity napinane można zastosować nie tylko w klasycznych zespołach, jak na przykład opcje nieprzezroczyste. Często instaluje się je w sypialniach, salonach i pokojach dziecięcych. Warto również zauważyć, że takie powłoki nie przyciągają do siebie kurzu i nie gromadzą go na swojej powierzchni, a ich cechą charakterystyczną jest przyjazność dla środowiska.

Wielu kupujących wybiera właśnie satynową pościel , ponieważ można na niej umieścić niemal każdą ulubioną ozdobę, rysunek, a nawet zdjęcie. Dzięki takim materiałom wykończeniowym możliwe będzie podkreślenie jasnej indywidualności wnętrza, a także uczynienie go naprawdę wyjątkowym i niepowtarzalnym.

Wady satynowych powłok stretch to:

Niestabilność na wahania temperatury. W niskich temperaturach taki sufit może pękać.

Cienka warstwa. Płótna satynowe są cienkie i kruche. Z reguły ich grubość nie przekracza 0,2 mm. Przy takich powłokach warto zachować jak największą ostrożność, aby przypadkowo ich nie uszkodzić np. podczas czyszczenia.

Trudna instalacja. Zaleca się montaż sufitów satynowych, aby zaufać ekspertom, ponieważ wymaga to specjalnych narzędzi.

Perforowany

Stosunkowo niedawno na rynku materiałów wykończeniowych pojawiły się nietypowe powłoki perforowane. Są to dwuwarstwowa konstrukcja, w której zewnętrzna tkanina ma kilka otworów o różnych kształtach. Średnica takich elementów może być zupełnie inna, od bardzo małej do dużej. Zróżnicowana jest również lokalizacja dołków. Mogą być chaotyczne lub ustawione w rzędzie.

Powłoki te mogą być również błyszczące lub matowe. Jeśli dobierzesz odpowiednie oświetlenie do takiego sufitu, możesz stworzyć ciekawy efekt trójwymiarowego obrazu. Wiele osób uważa, że ​​sufity te można zastosować w rzadkich wnętrzach, ale tak nie jest. Ażurowe folie sufitowe wyglądają organicznie nawet w biurach w nowoczesnym stylu hi-tech i klasycznych salonach. Sprawdź ofertę na stronie https://www.dekodps.pl/sufity-gwiezdne-niebo.html.

Główne zalety sufitów perforowanych to:

Wysoka oddychalność. Dzięki tej jakości płótna te mogą być instalowane w pomieszczeniach o wysokim poziomie wilgotności. Nie pojawią się pleśń ani grzyb.

Jakość wentylacji. Takie sufity nie nadmuchują się i nie trzaskają z powodu różnych nacisków lub przeciągów, które przeniknęły do ​​pomieszczenia.

Odporność na zapachy. Zreformowane płótna nie wchłaniają obcych zapachów.

 

Praktyczność. Powłoki te są łatwe w czyszczeniu i nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji.

Bezpieczeństwo. Sufity perforowane wykonane są z bezpiecznych i przyjaznych dla środowiska materiałów.

Trwałość. Takie sufity napinane przez wiele lat zachowują swój pierwotny wygląd dzięki zwiększonej wentylacji. Nie tracą jasności kolorów.

Szybkość montażu Sufity te nie są instalowane dłużej niż standardowe opcje. Takie filmy ciągną się przez jeden dzień. Może być potrzebny dodatkowy dzień na wykonanie okablowania i zamontowanie podświetlenia.

Bez przerw

Te rodzaje sufitów napinanych różnią się sposobem mocowania, w którym napinany materiał jest instalowany bez szczeliny na obwodzie. W ten sposób można instalować tylko folie PVC, ponieważ wyróżniają się wystarczającą ciągliwością.

Konstrukcje bez szczelin różnią się od standardowych konstrukcji szczelinowych tym, że nie mają plastikowej wkładki na obwodzie sufitu.

 

Ponadto te wysokiej jakości i atrakcyjne sufity mają następujące pozytywne cechy:

 

Są szybko i łatwo instalowane na zasadzie szkicu.

Są niezawodne i trwałe.

Dzięki temu projektowi znacznie łatwiej jest zdemontować i ponownie zainstalować sieć.

Żywotność gwarancyjna konstrukcji bez przerw wynosi od 10 do 12 lat.

Forma

Wiele osób błędnie uważa, że ​​sufity napinane mogą mieć tylko prosty kształt kątowy (prostokątny lub kwadratowy). W rzeczywistości za pomocą folii PCV, tkaniny lub winylu można tworzyć bardziej oryginalne kompozycje.

Fala

Jeśli chcesz stworzyć harmonijne wnętrze w romantyczny sposób, powinieneś spojrzeć na sufity napinane w formie fali. Wskazane jest, aby preferować błyszczące powłoki lustrzane, które stworzą wrażenie „domowego” oceanu ze spektakularnymi rolkami fal. Bardzo trudno jest samodzielnie wykonać taką konstrukcję, ale oszałamiający efekt projektowy tych produktów jest Warto było!

 

Fala może ciągnąć się wzdłuż jednej ze ścian w pokoju lub być konstrukcją dwustronną, która biegnie wzdłuż dwóch pięter. Projektanci zalecają kontakt z tak pięknymi detalami w aranżacji przedpokoju, umeblowanego jasnymi i oryginalnymi meblami.

Stożek

Sufity napinane w kształcie stożka, skierowane w dół, są nie mniej interesujące i atrakcyjne. Projektanci twierdzą, że takie rozwiązania są niezbędne we wnętrzach z pięknymi kolumnami. W tym ustawieniu przejście w kształcie stożka pozwoli ci przejść od linii sufitu do kolumny (i z powrotem).

Jeśli zastosujesz kontrastujące palety w takich wnętrzach, efekt wizualny sufitu w kształcie stożka zauważalnie wzrośnie. Dolna część stożka często wykonywana jest w formie opadającej kropli lub prostej, lekko ściętej płaszczyzny. We wnętrzu z takim sufitem możesz bezpiecznie korzystać z mebli o tych samych niebanalnych formach.

Za pomocą tych elementów będziesz mógł stworzyć niesamowity zespół fantasy.

Dzwon i wydma

Sufity napinane o nieregularnych kształtach przypadną do gustu koneserom luksusu. Mogą być wykonane przy użyciu nietypowej falistej geometrii lub dzwonu wolumetrycznego. Projektanci z Europy nazywają takie warianty Dune, co wywodzi się od słowa „dune”.

Z reguły odważni projektanci wnętrz domowych, którzy nie boją się eksperymentów, sięgają w swoich opracowaniach po takie niebanalne formy. Korzystając z tych wzorów, możesz podkreślić luksusowy żyrandol sufitowy, wykonany w odpowiednim stylu. Jego blask i odbicie na błyszczącej powierzchni folii stworzy efekt fantazji.

Niesamowicie prezentują się sufity, w których występują przejścia od dzwonu do głównej płaszczyzny podstawy. Takie elementy mogą być zarówno strukturalne, o wyraźnym regularnym kształcie, jak i bardziej miękkie i nieostre. Jednak w obu przypadkach projekt będzie wyglądał jasno i oryginalnie.

W tym samym suficie może znajdować się kilka takich wydm naraz. Wszystko zależy od wyobraźni projektanta i jego pomysłów. Pojedyncze wydmy wolumetryczne mogą być stosowane nie tylko w awangardzie, ale także w klasycznych i fantazyjnych zespołach do podkreślenia dużego i luksusowego żyrandola.

Łuk

Inną niestandardową i atrakcyjną formą sufitu napinanego jest łuk. Dzięki niemu możesz nadać pomieszczeniu ciekawy geometryczny obraz. Stosując podobną technikę projektowania, można wizualnie powiększyć pomieszczenie, a także stworzyć sklepienie, jak piękna kopuła. Dzięki takiemu detalowi nawet nowoczesne wnętrze można zamienić w antyczne.

Łuki mogą być budowane z jednej lub obu stron pomieszczenia. Często są instalowane na obwodzie pomieszczenia. Jeśli chcesz uzyskać zwięzły i dyskretny efekt, powinieneś użyć tkanych płócien monochromatycznych o łukowatym kształcie i dyskretnej matowej fakturze.

Przejście poziomu

Sufity napinane z tradycyjnym przejściem poziomu są dość łatwe w montażu. Nie mają poważnych ograniczeń technicznych dotyczących liczby poziomów i ich lokalizacji.

 

Do produkcji takiego sufitu często używa się niedrogich i łatwych płyt kartonowo-gipsowych. Takie próbki doskonale nadają się do dzielenia przestrzeni na strefy funkcjonalne i mogą to być niemal każde pomieszczenie, od kuchni po sypialnię dzieci.

Jeśli chcesz podkreślić tę lub inną część pomieszczenia, powinieneś użyć sufitów łączących kilka różnych odcieni. Jeśli chodzi o kontrasty kolorystyczne, doskonale nadają się do wizualnej ekspansji przestrzeni.

Niestandardowe formy sufitów zostaną skutecznie podkreślone przez odpowiednie listwy przypodłogowe. Zaleca się dobór koloru zbliżonego do struktury napięcia.

Projekt

Sufit napinany można zamontować w każdym pomieszczeniu. Najważniejsze, że pasuje do istniejącego wnętrza stylem i kolorem.

Sypialnia

W przypadku sypialni najczęściej stosuje się powłoki satynowe i matowe. Projektanci zalecają przejście na jasne lub pastelowe kolory, ponieważ działają one uspokajająco i nie pobudzają układu nerwowego. W sypialni nie powinieneś używać pstrokatych i jasnych kolorów sufitu.

Również sufitowe „gwiaździste niebo” będzie dobrze wyglądać w takim środowisku. Takie rozwiązania projektowe znajdują zastosowanie zarówno w dekoracji sypialni dorosłych, jak i dziecięcych. W obu przypadkach takie naciągnięte płótno będzie wyglądać organicznie.

Salon

To jedno z głównych pomieszczeń w prywatnym domu i mieszkaniu miejskim. Można w nim bezpiecznie stosować jasne i kolorowe detale, a także elementy awangardy. Na przykład w holu wykonanym w nowoczesnym stylu futurystyczny sufit perforowany będzie wyglądał fantastycznie. W nim pierwszą warstwę można pomalować na jasny i nasycony kolor, a drugą – na bardziej neutralną i spokojną.

Również w hali można zainstalować efektowne błyszczące folie o nasyconych kolorach. Może to być soczysta zielona, ​​różowa, fioletowa, niebieska, a nawet czerwona wersja. W takim przypadku należy przestrzegać tylko jednej prostej zasady: im jaśniejszy sufit w pomieszczeniu, tym bardziej neutralne i spokojne powinny być inne szczegóły. Na przykład na tle nasyconych i trujących ścian i sufitów harmonijnie będzie wyglądać wyposażenie domu w kolorze białym, beżowym, kremowym lub jasnobrązowym.

Wybierając jeden lub drugi sufit napinany, powinieneś polegać nie tylko na własnych preferencjach, ale także na kierunku stylistycznym głównego zespołu. Na przykład, jeśli wykończyłeś przedpokój w stylu klasycznym, warto wybrać matowy sufit napinany w stonowanym kolorze lub o powierzchni drewnopodobnej. Jeśli mówimy o stylowym salonie w nowoczesny sposób, wtedy będą wyglądać najlepiej błyszczące powłoki. Mogą być przedstawiane piękne abstrakcje lub futurystyczne wzory.

Kuchnia

Sufity napinane można wykorzystać do dekoracji kuchni. Eksperci zalecają jednak, aby te pomieszczenia wybierały bardziej odporne na zużycie powłoki o wysokim stopniu wytrzymałości. Większość projektantów w dekoracji kuchni używa stonowanej beżowej tkaniny o matowej fakturze.

Nie zaleca się stosowania w kuchni białych sufitów napinanych. Takie konstrukcje są dość markowe, a w pomieszczeniu, w którym codziennie odbywa się gotowanie, nie będą długo czyścić.

Dziecięce

W pokoju dziecięcym sufit napinany będzie wyglądał bardzo ekologicznie. Jednak nie ma sensu używać tutaj prostych powłok monochromatycznych, ponieważ młodym domownikom spodobają się bardziej wesołe płótna z pięknymi obrazami i wzorami. Na przykład mogą to być postacie z kreskówek, zwierzęta lub rośliny. Nieźle w przedszkolu będą wyglądać płótna z wizerunkiem błękitnego nieba z białymi chmurami.

Jednak w wyborze pozytywnych kolorów należy powściągnąć. W sypialni dziecięcej jak i dorosłej nie powinno się używać zbyt odważnych i trujących palet. Wpłyną negatywnie na stan emocjonalny dziecka i jego układ nerwowy. W takich warunkach nie będzie mógł spać i w pełni odpocząć.

Rozwiązania kolorystyczne

Sufit napinany powinien być dopasowany kolorystycznie do głównego wnętrza. W przeciwnym razie osiągnięcie harmonijnego i pięknego projektu nie powiedzie się.

Rozważ kilka najpopularniejszych kolorów takich powłok:

Biały. Biały sufit napinany to uniwersalne rozwiązanie, które będzie wyglądać organicznie w niemal każdym wnętrzu. Ale, jak wspomniano wcześniej, takie płótna są dość markowe, więc nie zaleca się ich instalowania w pomieszczeniach, w których będą stale narażone na zanieczyszczenia.

Czarny. Czarne sufity wyglądają bardzo interesująco i atrakcyjnie, zwłaszcza jeśli mają błyszczącą fakturę. Nie zaleca się ich jednak instalowania w pomieszczeniach o tych samych ciemnych ścianach, w przeciwnym razie wnętrze stanie się zbyt ponure i „przytłaczające”.

Beżowy. Sufity w tym kolorze również należą do klasyki i uniwersalności. Mogą być stosowane w różnych miejscach, od salonu po sypialnię.

Niebieski. Niebieskie sufity napinane będą wyglądać znacznie ciekawiej, jeśli dodasz do nich kilka reflektorów o małych rozmiarach. W jednym tandemie detale te stworzą imitację gwiaździstego nieba. Ponadto powłoki tych odcieni morza wyglądają bardzo ładnie, jeśli ozdobisz je ukrytymi paskami LED.

Fioletowy. Sufity napinane w odcieniu fioletowym są również popularne w naszych czasach. Najczęściej montowane są w sypialniach i uzupełniane pięknymi kryształowymi żyrandolami wspieranymi przez reflektory. Szczególnie organiczny fioletowy sufit będzie wyglądał w parze ze śnieżnobiałym wzorem płyty gipsowo-kartonowej w kształcie fali.

Zielony. Zielony sufit napinany to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcesz stworzyć spokojne i przyjemne wnętrze tworzące spokojną atmosferę. Takie ściereczki można montować zarówno w sypialniach, jak iw salonach oraz w pokojach dziecięcych. Oczywiście ciemniejsze i gęstsze szmaragdowe odcienie są bardziej odpowiednie do sypialni lub kuchni, a jasne odcienie trawy – do przedpokoju.

Różowy. Tak atrakcyjny i delikatny sufit będzie idealnym rozwiązaniem w aranżacji sypialni, nie tylko pokoju dziecinnego, ale również dorosłego. Szczególnie harmonijnie różowy będzie wyglądał w zestawie z białymi kolorami we wnętrzu.

Żółty. Fani pozytywnych i wesołych kolorów często preferują żółte sufity napinane. Z ich pomocą możesz sprawić, że pomieszczenie będzie jaśniejsze i bardziej słoneczne. Jednak przy takiej skali warto zachować ostrożność i rozcieńczyć ją we wnętrzu neutralnymi detalami – zasłonami, lampami i konstrukcjami z płyt kartonowo-gipsowych w neutralnych kolorach.

Nigdy nie instaluj żółtego sufitu w pomieszczeniu o tych samych żółtych ścianach. W rezultacie możesz uzyskać zbyt jasne i pozbawione smaku otoczenie, w którym nie jest zbyt wygodnie przebywać.

Co wybrać?

Do wyboru sufitu napinanego należy podchodzić poważnie i ostrożnie, ponieważ jakość wstęgi będzie zależeć od jego żywotności.

Najpierw musisz zdecydować, jaki materiał chcesz zobaczyć w swoim domu. Opcje elastycznego PVC są tańsze, ale obawiają się wahań temperatury i uszkodzeń mechanicznych. Ale dzięki nim możesz wykonać oryginalną wielopoziomową konstrukcję płyt kartonowo-gipsowych. Opcje tkane są bardziej gęste i trwalsze, ale są droższe.

Sam zdecyduj, którą fakturę sufitu napinanego lubisz najbardziej: błyszczącą czy matową. Nie zapomnij w swoim wyborze oprzeć się na stylu wnętrza.

Bardziej atrakcyjne są płótna bezszwowe, ale są droższe. Dobrze prezentują się również płaszcze ze szwem, ale warto pamiętać, że na białych materiałach będzie się bardzo wyróżniał.

Kolor sufitu napinanego powinien pasować do głównego wnętrza. Nie zaleca się kładzenia powłok w tym samym kolorze co ściany. Muszą różnić się od siebie o co najmniej kilka tonów, w przeciwnym razie całe pomieszczenie połączy się i będzie nieharmonijne.

Nie zapomnij o oświetleniu. Muszą być dobrane zgodnie ze stylem wnętrza.

Aplikuj o zakup tylko do znanych i sprawdzonych marek. Dzięki temu uratujesz się przed nabyciem złej jakości powłoki, która szybko zawodzi lub wkrótce straci atrakcyjny wygląd. Wysokiej jakości i piękne sufity napinane są produkowane przez producentów niemieckich, francuskich i rosyjskich. Duży asortyment niedrogich ubrań oferują również Chiny.

Opinie

Sufity napinane są dziś niezwykle popularne. Ich znaczenie wynika z atrakcyjnego wyglądu i dobrej wydajności. Większość recenzji takich sufitów jest pozytywna. Przede wszystkim konsumenci doceniają piękny design tych produktów. Ci właściciele, którzy zdecydowali się na zakup oryginalnych płócien z rysunkami i całkowicie doznają zachwytu wnętrza, które okazało się po ich instalacji.

Konsumenci zwracają uwagę na wysoką jakość sufitów produkowanych przez znane i duże firmy. Na przykład nabywcy produktów firmy „Sofito” zwracają uwagę na piękny design sufitów napinanych, ich przystępny koszt i wysokiej jakości instalację tkanin.

 

Włoski producent Cerutti (Cerutti) również podbił wielu konsumentów swoimi bezszwowymi sufitami napinanymi, które montuje się szybko i łatwo. Ludzie nie zauważają znaczących mankamentów produktów tej marki, jednak wielu denerwuje zbyt wysokie ceny produktów. Ponadto niektórzy klienci zauważyli dziwny zapach gumy z folii stretch Cherutti.

 

 

 

W Internecie można znaleźć wiele recenzji produktów francuskiej firmy Saros (Saros Design). Asortyment tego producenta jest niezwykle bogaty, co ucieszyło wielu kupujących. Ponadto ludzie zwracają uwagę na praktyczność, niezawodność i design markowych płócien. Jednak niektórzy konsumenci twierdzą, że bardzo trudno jest zainstalować własne sufity napinane firmy Saros i są one drogie.

 

 

Z reguły nie wykrywa się znaczących niedociągnięć w sufitach napinanych. Oczywiście wiele zależy od prawidłowego montażu płótna i jego jakości. Ale konsumenci nie wysuwają poważnych roszczeń do takich opcji wykończenia. Wyjątkiem są tylko te przypadki, gdy produkty są zbyt drogie lub wykonane z materiałów niskiej jakości. Tego ostatniego problemu można uniknąć, kontaktując się z renomowanym producentem.

Piękne przykłady we wnętrzu

Sufit napinany będzie dobrym rozwiązaniem w aranżacji wnętrz w stylu loftu. Śnieżnobiała matowa folia z bocznym oświetleniem i wpuszczanymi światłami będzie świetnie wyglądać w kontraście z czarnymi i ceglanymi ścianami, które znajdują się naprzeciw siebie. Zaaranżuj w tym ustawieniu plecione brązowe sofy i stolik kawowy z błyszczącą ciemną powierzchnią.

 

Oryginalny karmelowy sufit o spiralnej konstrukcji z płyt gipsowo-kartonowych będzie idealnym rozwiązaniem w aranżacji przestronnego pokoju w prywatnym domu. Ściany w tej scenerii są ozdobione tynkiem w kolorze jasnej cytryny i ozdobione ceglanymi obramowaniami. W tym zestawie najbardziej organiczna będzie zaokrąglona biała sofa, szklany stolik kawowy, żywe rośliny w wazonach, a także małe zdjęcia lub obrazy na ścianach.

W przytulnej sypialni z akcentem bladoróżowej ściany, jasnej podłogi i śnieżnobiałego łóżka, uzupełnionej różową pościelą, rozciągliwy, błyszczący sufit w kolorze białym będzie wyglądał organicznie. Mogą to być konstrukcje z płyt gipsowo-kartonowych z wbudowanymi światłami.

Błyszczący czarny sufit można zainstalować w jasnej kuchni z miękkim fioletowym zestawem i szklanym stołem. Uzupełnij zestaw zasłonami w kolorze jagodowym i żyrandolem sufitowym z kryształowymi / szklanymi zawieszkami.

W wąskim prostokątnym pomieszczeniu można zainstalować biały matowy sufit i uzupełnić go kwadratowymi lampami wpuszczanymi. Pomaluj ściany szorstką beżową tapetą, a na podłodze połóż czekoladowy laminat. W takim otoczeniu fajnie byłoby wyglądać drewniane rozkładane łóżko z szafami, a na przeciwległej ścianie niewielka galeria zdjęć. Tam też należy zainstalować telewizor.

Niezwykły sufit z wizerunkiem kosmosu będzie idealnym rozwiązaniem w aranżacji dziecięcego pokoju. Aby całość wyglądała bardziej atrakcyjnie i kompletnie, należy udekorować podłogę białym dywanem, a łóżko, ścianę za nim i szafki ozdobić naklejkami winylowymi z kosmicznymi krajobrazami. Jeśli chodzi o stelaże meblowe to powinny być pomalowane na fiolet lub błękit.

Idealny w przedszkolu będzie wyglądał sufit ze zdjęciami kwiatów i motyli. Z tym elementem można łączyć ściany, ozdobione drewnem i drewnianymi meblami, pomalowanymi na stonowaną zieleń. Tkaninę napinającą należy uzupełnić w różnych miejscach małymi lampami wiszącymi.