Jako pracodawca musisz dbać o dobre samopoczucie swoich pracowników. Palący upał może łatwo doprowadzić do zmęczenia i wyczerpania pracowników. Brak klimatyzatora bezpośrednio wpływa na produktywność wszystkich pracowników. Jeśli nadal nie jesteś przekonany, oto 3 najważniejsze powody, które warto rozważyć:

Twoi pracownicy nie będą cierpieć z powodu problemów zdrowotnych związanych z upałem
Pracownicy będą mogli dłużej zachować koncentrację
Klienci będą chętniej odwiedzać Twoje biuro

Aby pomóc w wyborze najlepszego klimatyzatora do swojego biura, pamiętaj o następujących kwestiach

Odpowiedni typ – Musisz zdecydować między klimatyzacją centralną a kilkoma systemami klimatyzacji typu split. Windows AC nie nadaje się do pomieszczeń biurowych. Wielopokojowy AC jest idealny do biura z wieloma pomieszczeniami. Jeśli chcesz objąć cały budynek, weź pod uwagę centralną klimatyzację. Opłata instalacyjna jest również dość wysoka w przypadku scentralizowanego systemu klimatyzacji. Możesz również uzyskać sugestie od sprzedawców klimatyzacja Bielany, jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z instalacją klimatyzacji w różnych typach budynków.

Zapoznaj się z poniższą tabelą, aby określić rozmiar klimatyzatora do swojego pokoju biurowego

Powyższy wykres przedstawia wielkość AC w ​​odniesieniu do powierzchni pomieszczenia. Inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, to warunki pogodowe w miejscu pracy, urządzenia elektroniczne działające w miejscu pracy oraz liczba osób w danym miejscu pracy.

Właściwy typ prądu zmiennego oznacza kombinację różnych rodzajów prądu przemiennego. Jeśli masz wątpliwości co do swoich wymagań, poproś eksperta w sprawie rozwiązań chłodzących, aby uzyskać najlepszą ofertę.

Konserwacja

Zawsze wybieraj dowolny pakiet serwisowy oferowany przez dealerów. Zapewnia to, że AC nadal działają na optymalnym poziomie. Ponieważ przestrzenie biurowe są bardziej podatne na rozwój bakterii, dodatkowy osuszacz przedłuża żywotność klimatyzatora w biurze. Regularne czyszczenie i wymiana filtrów, cewki pomagają klimatyzacja Mokotów działać płynnie. Czysty filtr powietrza pomaga zmniejszyć zużycie energii elektrycznej o 5%. Brudny filtr utrudnia pracę klimatyzatora, zwiększając zużycie energii. Sprawdzenie zatkania rur spustowych może zapobiec wyciekom wody. Miej też oko na śmierdzący system klimatyzacji. Powietrze w obiegu musi być czyste i wolne od zanieczyszczeń. Należy również monitorować system operacyjny lub regulację temperatury, aby zwiększyć wydajność personelu. W przypadku pęknięć lub szczelin należy natychmiast rozwiązać problem.

Jakość i kontrola

Jeśli Twój budżet jest niski, zdobądź 3-gwiazdkową jednostkę, która będzie działać bez wysiłku przez kilka miesięcy. Zmniejsz użycie klimatyzacji do wymaganej minimalnej liczby godzin. Nie wpłynie to na poziom komfortu, jaki uzyskają Twoi pracownicy. Zawsze sprawdzaj programowalny termostat z różnymi prędkościami chłodzenia. Automatyczne wyłączanie przełącza zasilacz w tryb uśpienia, gdy urządzenie osiągnie żądaną temperaturę w pomieszczeniu. Ten mechanizm jest wysoce energooszczędny. Filtr musi być najwyższej jakości. Dobry filtr pomaga w cyrkulacji czystszego powietrza, które jest higieniczne i musi spełniać wymagane normy zdrowotne. Doskonałe metaliczne wykończenie wężownicy sprawia, że ​​parownik jest odporny na rdzę i gładki. Najlepszym czynnikiem chłodniczym używanym w klimatyzacji jest również R-410A. Nie narusza warstwy ozonowej i jest przyjazny dla środowiska. R-22 to kolejny dobry czynnik chłodniczy.

Instalacja i ocena

W zależności od instalowanej jednostki; musisz poczynić kroki, aby ułatwić ten proces. Jeśli instalujesz AC okna, wybierz okna, które możesz łatwo zablokować. W przypadku dowolnego systemu typu split lub klimatyzacji centralnej wybierz obszar dla jednostki zewnętrznej. Proces instalacji zależy od wybranego typu AC. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie wymagania elektryczne przed uruchomieniem jednostek AC. Sprawdź okablowanie i zapytaj miejscową elektrownię, jeśli uważasz, że możesz potrzebować więcej mocy. Może być konieczne zaopatrzenie się w stabilizatory, jeśli w Twoim biurze występuje spadek lub skok napięcia. Jeśli klimatyzator nie zostanie prawidłowo zainstalowany, urządzenia mogą zużywać więcej energii, a będziesz musiał zapłacić za nadmierne zużycie. Rozważ także opcje falownika. W przestrzeni biznesowej jakakolwiek przerwa w zasilaniu może spowodować utratę znacznych godzin produktywności. Falownik AC zapobiega wszelkiego rodzaju zakłóceniom.

Im wyższa ocena, tym niższy będzie rachunek za prąd. Możesz obliczyć, ile energii będzie zużywać jednostka AC i przeznaczyć budżet. Zawsze wybieraj prąd zmienny o najwyższej wartości znamionowej, aby uzyskać najlepszą wydajność i oszczędności.

Okres gwarancyjny

Podobnie jak każde inne urządzenie elektroniczne, AC również jest objęty gwarancją. Gwarancja producenta może obejmować od 1 do 5 lat. Zanotuj, jakie warunki są objęte gwarancją. Weź również pod uwagę konserwację wymaganą do zapewnienia skuteczności gwarancji. Wiele firm AC zezwala na przedłużoną gwarancję na wykonanie usług serwisowych. Możesz aktywować gwarancję od daty zakupu lub daty instalacji. Wyjaśnij, który z nich dotyczy Twojego systemu klimatyzacji.

Jeśli otrzymujesz klimatyzator instalowany przez sprzedawcę, od którego go kupiłeś, nie otwieraj opakowania. W takim przypadku, jeśli brakuje jakiejkolwiek części lub AC jest uszkodzony, gwarancja może nie obowiązywać.

Kiedy nierówny pot lub palące ciepło nie przeszkadza lub nie przeszkadza osobom pracującym w środowisku biurowym, pracownicy osiągną lepsze wyniki. Klimatyzacja to inwestycja, którą musisz poczynić, aby zapewnić komfort swoim pracownikom. Jeśli Twoi pracownicy są zadowoleni, Twój biznes będzie prosperował.