Pomyśl o ostatnim zakupie samochodu. Być może nie wybrałeś losowego dealera lub nie kupiłeś samochodu w pierwszym odwiedzonym miejscu. Jednak wiele razy jest to scenariusz, który opisuje, jak znaleźć hydraulika, ludzie czytają książkę telefoniczną i dzwonią do hydraulika, który opublikował największy lub pierwszy wpis. Jednak podobnie jak w przypadku zakupu samochodu, poszukiwanie wykwalifikowanego hydraulika wymaga przeprowadzenia badań i porównań, aby zapewnić najlepszą cenę popartą kompetentną, wysokiej jakości obsługą.

Dobry hydraulik – jak zidentyfikować dobrego hydraulika

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, aby znaleźć dobrego hydraulika, jest poproszenie rodziny lub znajomych o rekomendacje dotyczące profesjonalistów, których kiedykolwiek zatrudnili. Inne dobre źródła skierowań to kontrahenci, agenci nieruchomości i lokalny sklep z artykułami hydraulicznymi. Władze miasta mogą nawet polecić listę hydraulików, którzy znają kody w Twojej okolicy.

Istnieją dwa różne typy hydraulików, ci, którzy wykonują naprawy i ci, którzy specjalizują się w nowych konstrukcjach i przebudowach. „Hydraulicy wykonujący naprawy powinni być wzywani, gdy zlew zostanie zatkany, gdy krany przeciekają lub w sytuacjach awaryjnych” mówi Tomasz hydraulik z Poznania. „Drugi typ hydraulika pracuje przy większych projektach, takich jak wymiana wadliwej rury w całym domu lub instalowanie dodatkowych rur”.

Pytając o referencje, koniecznie zapytaj, do jakiego rodzaju pracy został zatrudniony hydraulik. Dowiedz się również, czy hydraulik specjalizuje się w pracach mieszkaniowych czy komercyjnych.
Na co uważać u wykwalifikowanego hydraulika

Istnieje kilka kwalifikacji, które mogą odróżnić profesjonalnego hydraulika od reszty.

dobry hydraulik jak go rozpoznać

Ubezpieczenie

Upewnij się, że hydraulik, którego planujesz zatrudnić, jest ubezpieczony, ma ubezpieczenie pracownicze i ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Wybrany przez Ciebie hydraulik powinien dostarczyć Ci kopię Twojej polisy ubezpieczeniowej, albo powinien przejść proces rekrutacyjny, tak jak to robi firma Duer, działająca na terenie Warszawy i Wrocławia.

Pytania do zadania

Kiedy zawęzisz listę, poproś dwóch lub trzech hydraulików, aby przyszli do twojego domu, aby ocenić pracę i dać ci pisemną wycenę zawierającą listę materiałów. Umowa musi szczegółowo wyjaśniać wielkość projektu, nieuwzględnione pozycje i sposób płatności. Przy ustalaniu budżetu, jednym z pytań, które należy zadać, jest rodzaj materiałów, które zostaną użyte. Pamiętaj, że uszkodzona część może uszkodzić Twój dom lub zamienić piwnicę w basen. 

Materiały wysokiej jakości

Nie pozwól hydraulikowi instalować produktów wykonanych z tanich, gorszych materiałów. Poproś hydraulika o zainstalowanie wysokiej jakości materiałów uznanych marek, które oferują konsumentowi gwarancję producenta. Być może będziesz musiał zapłacić więcej, ale będziesz mieć pewność, że zrobiłeś to, jeśli wystąpi problem lub jeśli którakolwiek z części będzie wymagała wymiany.

Sprawdzona wydajność i niezawodność

Wielu właścicieli domów, którzy korzystają z usług hydraulika w celu wymiany nieszczelnej rury miedzianej, nie zdaje sobie sprawy, że na rynku istnieją alternatywne materiały. Dlaczego hydraulik zlecił naprawę tym samym materiałem, który już zawiódł? Zapytaj hydraulików, których planujesz zatrudnić, czy używają sprawdzonych, lepszych alternatyw.

fachowiec
Dobrego hydraulika nie zawsze pozna się po zaawansowanym sprzęcie.

 

Oprócz zapytania o jakość materiałów, możesz zadać następujące pytania hydraulikowi, którego planujesz zatrudnić:

  1. Doświadczenie biznesowe / referencje: Zapytaj każdego hydraulika, jak długo pracuje w branży, a jeśli nie został osobiście polecony, poproś o wymienienie kilku osób, które mogą poświadczyć jakość ich pracy i czy wykonali pracę w ustalonym czasie w ramach przedstawionego budżetu.
  2. Zezwolenia: Skontaktuj się z profesjonalnym hydraulikiem, aby sprawdzić, czy będzie on odpowiedzialny za uzyskanie wszystkich niezbędnych zezwoleń.
  3. Gwarancje serwisowe: Czy hydraulik oferuje gwarancję na pracę? Jest to ważny punkt, jeśli wystąpią problemy, które wymagają naprawy po początkowej instalacji.
  4. Kompromis w zakresie bezpieczeństwa: Wypadki mogą się zdarzyć w prawie każdym projekcie remontowym domu. Dlatego zapytaj potencjalnego kandydata, jakie kroki podejmie, aby uniknąć obrażeń lub uszkodzenia mienia. Częstym problemem podczas instalowania rur miedzianych jest to, że palnik lutowniczy zbliża się zbyt blisko do suchej ściany lub drewnianych belek w ciasnych przestrzeniach. Alternatywy niemetalowe, takie jak rury CPVC, są klejone rozpuszczalnikiem (nie spawane), co eliminuje ryzyko pożaru.
  5. Sprzątanie: Zapytaj hydraulika, jak opuści miejsce pracy po zakończeniu pracy. Nie chcesz sprzątać przez wiele godzin po wyjściu hydraulika z domu. Zapytaj także o zakłócenia podczas projektu. Na przykład, jeśli twój hydraulik korzysta z rur CPVC, nie musisz się martwić, że zbierze metalowe/miedziane wióry lub rozleje olej na dywany lub podłogi.

Ceny

Rozejrzyj się, ale pamiętaj, że najtańsza wycena niekoniecznie oznacza najlepszą pracę. Wykwalifikowany i doświadczony hydraulik może zapłacić więcej za tę pracę, ale ostatecznie może zaoszczędzić pieniądze, wykonując dobrą pracę z najlepszymi materiałami.