Porozmawiajmy najpierw o pieniądzach.

W większości przypadków będziesz musiał zapłacić co najmniej część całkowitej kwoty należnej, aby dojść do spłaty zadłużenia niezabezpieczonego, takiego jak rachunki za karty kredytowe.

Jeśli nie masz żadnych pieniędzy, daj sobie kilka tygodni lub nawet miesięcy na rozwiązanie tego problemu.

Czy mógłbyś zaoszczędzić trochę gotówki? Czy masz takie aktywa, jak używany samochód, którego już nie potrzebujesz? Czy mógłbyś pożyczyć wystarczająco dużo pieniędzy od członka rodziny, aby złożyć uczciwą ofertę spłaty długu?

Oprócz gotówki na zabezpieczenie oferty ugody musisz przygotować się na kontakty z wierzycielem lub agencją windykacyjną.

Poznaj swoje prawa (patrz powyżej), ale także wiedz, jak daleko jesteś skłonny się ugiąć, zanim zadzwonisz do wierzyciela, więcej na stronie http://komornikbobek.pl/.

Dojście do porozumienia w sprawie spłaty zadłużenia powinno zająć trochę czasu. Proces ugodowy powinien wymagać wymiany informacji między Tobą a wierzycielem.

Więc nie bój się prosić o wiele:

Na aktywnych kontach : Poproś wierzyciela o zrzeczenie się opłat za zwłokę lub karnych podwyżek stóp procentowych. Zacznij od zaoferowania nie więcej niż połowy pełnej kwoty w zamian za zlikwidowanie konta. Uzależnić płatność od tego, czy wierzyciel nie zgłosi obciążenia Twojej zdolności kredytowej .

Konta windykacyjne: Jeśli właśnie otrzymałeś wiadomość od firmy windykacyjnej (w ciągu 30 dni), zacznij od wystąpienia o weryfikację długu. Możesz napisać list potwierdzający dług do agencji z prośbą o udowodnienie, że dług jest Twój i jest prawidłowy. Jeśli agencja może udowodnić, że to twój dług, zaoferuj spłatę połowy należnego salda w zamian za anulowanie konta i usunięcie wszystkich referencji z trzech biur kredytowych.

Wierzyciel może odmówić. W takim przypadku możesz złożyć kontrofertę. W pewnym momencie Twój wierzyciel będzie zmuszony do zawarcia umowy.

 

Ale zanim wyślesz jakiekolwiek płatności lub udostępnisz swoje konto bankowe lub numery kart kredytowych, uzyskaj zgodę na piśmie.

 

Zapłać i kontynuuj

W tym momencie powinieneś mieć pisemną kwotę rozliczenia. Wyślij czek wraz z kopią listu do swojej agencji windykacyjnej lub kariera komornika sądowego.

Po 30 dniach sprawdź swój raport kredytowy, aby upewnić się, że wierzyciel usunął negatywne oceny zgodnie z ustaleniami.

Zaloguj się do konta online, aby sprawdzić, czy wierzyciel zamknął Twoje konto (jeśli zamknięcie konta było częścią Twojej umowy).

Jeśli Twój czek został zrealizowany, ale wierzyciel nie wywiązał się z umowy, znajdź kopię umowy o uregulowaniu zadłużenia i oddzwoń.

I pamiętaj o tym, gdy zbliża się sezon podatkowy: IRS traktuje ulgę w zadłużeniu jako formę dochodu i odpowiednio Cię opodatkuje, jeśli ulga w zadłużeniu wyniesie 600 USD lub więcej.

 

Uzyskaj bezpłatną kopię raportu kredytowego

 

Co to jest rozliczenie długu?

Rozliczenia zadłużenia jest porozumienie dotrzeć (na piśmie!) Ze swoimi wierzycielami lub niezabezpieczonych, jeśli to konieczne, przez agencje inkasa. Oto jak to działa:

 

Zgadzasz się zapłacić część pieniędzy, które jesteś winien, często w formie płatności ryczałtowej lub w ramach planu płatności.

W zamian za twoją płatność wierzyciel anuluje cały dług, usuwa negatywne pozycje z twojego raportu kredytowego we wszystkich trzech biurach kredytowych i uważa sprawę za zamkniętą.

Często możesz spłacić połowę zadłużenia lub nawet mniej niż połowę i mimo to anulować dług.

 

Czemu? Ponieważ firmy wydające karty kredytowe i inni niezabezpieczeni windykatorzy wiedzą, że nic nie dostaną, jeśli ogłosisz upadłość .

 

Lub, jeśli windykator jest zewnętrzną agencją windykacyjną, być może kupił Twój dług od pierwotnego wierzyciela za grosze za dolara.

 

Prawie każda zapłacona kwota przekłada się na zysk dla wielu agencji windykacyjnych.

 

Oto podsumowanie : nadal masz dźwignię finansową, nawet jeśli przegapiłeś płatności, dokonałeś opóźnionych płatności i nie masz możliwości wymyślić pełnej kwoty, którą jesteś winien.

 

Z tą wiedzą powinieneś rozpocząć negocjacje dotyczące zadłużenia.

 

A co z negocjacjami pożyczek zabezpieczonych i pożyczek studenckich?

Do tej pory omawialiśmy tylko pożyczki niezabezpieczone, takie jak zadłużenie na karcie kredytowej lub pożyczki osobiste .

 

Ten rodzaj długu nie ma zabezpieczenia, ma zwykle wyższe stopy procentowe i często nie ma stałych miesięcznych płatności innych niż płatność minimalna.

 

Kredyty hipoteczne i kredyty samochodowe

Pożyczki zabezpieczone są różne. Do tej kategorii należą kredyty hipoteczne i kredyty samochodowe . Dzięki tym pożyczkom pożyczkodawca może przejąć nieruchomość jako spłatę pożyczki.

 

Masz dużo więcej do stracenia.

 

W przypadku tego rodzaju pożyczek czekanie jest największym wrogiem. Po wejściu w proces przejęcia lub przejęcia pożyczkodawcy straciłeś znaczną część swojej dźwigni finansowej.

 

Ponadto wielu pożyczkodawców oferuje programy redukcji zadłużenia, do których możesz dołączyć. Wielu pożyczkodawców pozwala na pominięcie płatności co rok lub dwa. Niektórzy mają swoich doradców kredytowych, którzy pomogą ci przejść przez trudny okres.

 

Pożyczkodawcy mają takie programy, ponieważ tracą pieniądze, gdy muszą przejąć lub przejąć nieruchomość. Skorzystaj z nich, gdy tylko wyczujesz kłopoty.

 

Zadłużenie z tytułu kredytu studenckiego

Negocjowanie zadłużenia z tytułu kredytu studenckiego też jest trudne. Jeśli jednak masz pożyczki publiczne, będziesz mieć kilka opcji, w tym plany spłaty oparte na dochodach, okresy zwłoki i inne programy rządowe mające na celu umorzenie długu.

 

Prywatne pożyczki studenckie zwykle nie mają tych wbudowanych programów umorzenia długów, ale możesz negocjować ryczałtową płatność pożyczki, której już nie spłacałeś.

 

Możesz także refinansować swoje pożyczki studenckie, aby uzyskać lepsze oprocentowanie lub warunki spłaty.

 

Jednak refinansowanie pożyczek publicznych w pożyczki prywatne oznacza, że ​​później rezygnujesz z wartościowych opcji umorzenia długów.