Och, jak spakować garaż? Miejsce, w którym rzeczy idą „z oczu, z umysłu” i przestrzeń, której boimy się pakować. Weź głęboki oddech i postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami krok po kroku, aby dowiedzieć się, jak najlepiej spakować swój garaż. Przekonasz się, że to wcale nie jest takie przerażające.

Sortuj i organizuj

To może być najbardziej żmudny krok, ale ma kluczowe znaczenie dla przygotowania się do przeprowadzki tanio. Wyznacz obszary dla tego, co przechowujesz, co sprzedasz lub czego się pozbędziesz, a co zatrzymujesz, a czego nie można zapakować, aby przeprowadzki mogli zabrać ze sobą. Opłaca się być roztropnym, jeśli chodzi o odpuszczanie rzeczy, ponieważ przewożenie mniejszej liczby przedmiotów i pudeł spowoduje niższy rachunek za przeprowadzkę. I naprawdę, czy chcesz zacząć od zatłoczonego garażu w swoim nowym domu?

Zorganizuj wyprzedaż garażową na rzeczy, których już nie potrzebujesz

Dlaczego nie sprawdzić, czy możesz zebrać trochę dodatkowej gotówki, aby zapłacić za przeprowadzkę? Zaplanuj wyprzedaż garażu i zareklamuj ją, aby przywrócić do domu wszystko, co siedziało bezczynnie w twoim garażu. Cokolwiek się nie sprzeda, można przekazać, a resztę można zapakować i wywieźć ze śmieciami przed przeprowadzką.

Zbierz niezbędne materiały do ​​przeprowadzki

Pudełka, folia bąbelkowa, ruchome koce czy laleczka – czego potrzebujesz do spakowania zawartości garażu? Nie zakładaj, że rzeczy, które są w pudłach, są gotowe do użycia, zwłaszcza jeśli są kruche lub od dłuższego czasu leżały w garażu. Upewnij się, że pudełka są solidne i dobrze przyklejone. Zawartość powinna być odpowiednio wyściełana.

Nie pakuj niczego z listy niedozwolonych

Twoja firma przeprowadzkowa nie będzie przenosić niebezpiecznych przedmiotów, roślin (w tym gleby), substancji żrących, łatwopalnych, urządzeń zasilających z paliwem w zbiorniku ani materiałów wybuchowych. Twoi przeprowadzki powinni dostarczyć Ci listę szczegółów dla każdej z tych kategorii. Zastanawiasz się jak zapakować kosiarkę do transportu, sprawdź ofertę na stronie https://transport-polska.pl/transport-wroclaw/? Co najmniej 24 godziny przed przeprowadzką całkowicie opróżnij go z paliwa, a następnie pozostaw otwarty zbiornik paliwa, aby odparować pozostałe opary.

Wskazówki dotyczące pakowania niewygodnych przedmiotów do garażu

Jeśli zastanawiasz się, jak spakować łopaty i grabie, owiń je taśmą pakową lub sznurkiem z rączkami skierowanymi w tę samą stronę. Jeśli łopaty są nieco ostre, przykryj je folią bąbelkową. Następnie owiń cały pakiet w ruchomy koc.

Jeśli to możliwe, zapakuj elektronarzędzia do oryginalnych pudełek, aby zapewnić najlepszą możliwą ochronę. Usuń wszystkie części narzędzia, które można odłączyć, aby uniknąć uszkodzenia.

Wykorzystaj swój ruch jako powód do uporządkowania skrzynki z narzędziami, a następnie trzymaj wszystkie swoje małe narzędzia zamknięte w niej na czas transportu. Dzięki temu Twoje narzędzia się nie zgubią.

Stosuj, demontuj lub składaj meble ogrodowe, gdy tylko jest to możliwe. Wyczyść poduszki i zapakuj je do pudełek.

Zdemontuj rowery, usuwając kierownicę i pedały, lub zleć profesjonalne spakowanie ich w sklepie rowerowym, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Te wskazówki mają również zastosowanie przy podejmowaniu decyzji, jak spakować szopę, która może zawierać narzędzia ogrodnicze lub ogrodowe!

Oznacz wszystko wyraźnie

Nie chcesz, aby Twoje pudełko z kijami golfowymi trafiło do Twojej sypialni, więc pamiętaj o oznaczeniu każdego pudełka odpowiednim miejscem przeznaczenia i wyraźnym oznaczeniem rzeczy Kruchych!