Co musisz wiedzieć, planując wesele w namiocie

Nie ma nic bardziej wyszukanego (lub odpornego na warunki atmosferyczne!) Niż namiot weselny. Płótno żaglowe, całkowicie przezroczyste lub z otwartymi bokami, te solidne konstrukcje stanowią czyste płótno, na którym możesz zaprezentować swój styl dnia. Aby zapewnić bezproblemową imprezę pod namiotem od ceremonii do przyjęcia, skonsultowaliśmy się z ekspertami branżowymi, którzy wiedzą co nieco na temat organizowania zadaszonych imprez na świeżym powietrzu.

Jeśli myślisz o zorganizowaniu imprezy na świeżym powietrzu w swoim wielkim dniu, pamiętaj o rozważeniu tych wskazówek, zanim rozbijesz własny namiot weselny.

Zacznij od wizyty przed ślubem.

„Niektóre wesela w prywatnych domach pod namiotami mają niesamowitą scenerię na zbiorniku wodnym lub położone pomiędzy ogrodem lub zboczem wzgórza, ale ślad po namiocie jest niewielki lub trudny”, radzą doracy ślubni. Pamiętaj, aby porozmawiać z firmą zajmującą się namiotami i projektantem oraz odbyć wizytę na miejscu (lub trzy!), Aby dokonać dokładnych pomiarów przestrzeni, upewniając się, że namiot można odpowiednio postawić lub zważyć, biorąc również pod uwagę przestrzeń spacerową dla gości i wodę lub linie elektryczne.

Zachęcaj jako wsparcie dla twojej ceremonii.

„Potraktuj hale namiotowe jako ceremonię„ Plan B ”, jeśli planujesz ceremonię na świeżym powietrzu lub usługę” – sugeruje właścicielka i dyrektor kreatywna Events . Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób Twój namiot przyjęciowy może pomieścić Twoją ceremonię, z pewnością będzie on bezbłędny niezależnie od pogody. „Twój planista lub projektant wydarzeń może pomóc Ci rozplanować przestrzeń, tak aby przejście od ceremonii do godziny koktajlu, kolacji i tańca przebiegało bezproblemowo” – dodaje.

Bądź kreatywny w swoim projekcie.

„Namioty pozwalają na najbardziej niestandardowe wrażenia gości, ponieważ rozmiary i układ można zmieniać, aby pomieścić dowolną liczbę gości i dowolny plan projektu” – mówi Beata Krug, dyrektor imprezy w Events . „Obawy, że tradycyjna przestrzeń będzie albo zbyt mała, aby zapewnić wygodę, albo zbyt duża, by czuć się intymnie, nie jest już problemem” – dodaje Krug. Dodaj zieleń wzdłuż boków namiotu, aby stworzyć eteryczne otoczenie – wraz z drewnianymi stołami i krzesłami.


Dodaj kolor za pomocą instalacji.


Zawsze uwielbiamy wiszącą instalację kwiatową ta wykonana przez Lillibet była eksplozją koloru, która pasowała do ślubu tej pary w środku lata!” Stwórz centralny punkt lub dodaj odrobinę koloru do swojego całkowicie białego namiotu, wprowadzając żywą strukturę kwiatową do swojego projektu.

Zbierz zespół ekspertów.

Pracuj z planistą, który zna się na namiotach. Biorąc pod uwagę tak wiele czynników logistycznych, nie zostawiaj swojego ślubu przypadkowi z kimś, kto nie ma doświadczenia i wiedzy. Ważne jest, aby zatrudnić zespół, który zna się na namiotach, terenie i nieoczekiwanej pogodzie.


Określ swoje wejście.

Namioty są zazwyczaj dostępne z większości miejsc na całym obwodzie” – mówi Diana , właścicielka i dyrektor kreatywna Eventi. Ważne jest, aby zdefiniować wejście za pomocą wystroju. Dzięki temu goście będą wiedzieć, z jakiego miejsca zaprojektowano przestrzeń, z której można początkowo oglądać, przechodzić i cieszyć się nią. Delikatne draperie oraz girlanda z zieleni i kwiatów wyznaczały wejście do tej artystycznej przestrzeni namiotowej.


Skoncentruj się na oświetleniu.


Oświetlenie jest kluczowe podczas projektowania w namiocie. Chcemy, aby nasze źródła światła były również elementami projektu, czyli żyrandolam , która podkreśla również znaczenie oświetlenia zewnętrznych toalet i miejsc odbioru środków transportu. Świetnie nadają się do tego latarnie i lampiony sznurkowe! Niektóre firmy oferujace wynajem namiotów również organizuje oświetlenie.


Nie zapomnij o logistyce.


Zrozumienie temperatury ma kluczowe znaczenie przy planowaniu imprezy pod namiotem. Upewnij się, że masz wszystko w swoim arsenale, na przykład ogrzewanie i klimatyzację, a także opcję dodawania lub usuwania ścian namiotu podczas planowania budżetu, aby uwzględnić komfort gości.