Brytyjskie trendy w modzie, które musisz znać
Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, co stało się z latami 90-tymi, to trafiło prosto do Anglii. Brytyjskie trendy w modzie nie znajdują odzwierciedlenia w szarym, pochmurnym kraju. Zamiast tego jaskrawe kolory, abstrakcyjne nadruki, obszerne swetry z kwiecistymi legginsami i buty Oxford to obowiązkowe elementy, które pasują do większości brytyjskich strojów. Jeśli myślisz o studiowaniu za granicą w Anglii, ale nie chcesz być znany tylko jako „ten międzynarodowy student z kiepskimi trenerami”, wiedza, jak wyglądać Brytyjczyk jest ważna. Aby Ci pomóc, oto przydatne zestawienie angielskiego stylu ubioru i kilka wskazówek, jak wtopić się w tłum, który urodził się, by się wyróżniać!


Legginsy to najlepszy przyjaciel dziewczyny.


Studiowanie za granicą w Anglii jest niesamowite , a jednym z powodów jest to, że Anglia to miejsce, w którym komfort i styl łączą się. Dla wszystkich pań legginsy są w Anglii koniecznością. Możesz je nosić do spódnic, gigantycznych swetrów, a nawet szortów, ale upewnij się, że masz co najmniej trzy pary. Są nie tylko podstawą mody i sekretem tego, jak wyglądać Brytyjczyk, ale zapewnią Ci ciepło w chłodniejsze dni. Rzecz w brytyjskich strojach polega na tym, że moda powinna być również praktyczna (tj. Odpowiednia na chłodną pogodę).

Czarne legginsy pasują do wszystkiego, ale zobaczysz legginsy we wszystkich kolorach i nadrukach. Nie bój się chodzić z jaskrawymi kolorami: wszystko jest dozwolone!


Anglia może być czasami szara, ale odrobina koloru (na budynkach lub w twoich strojach) naprawdę poprawia nastrój
Więcej niż jeden sposób na zawiązanie węzła.
Szale wszelkiej zręczności, koloru i długości są podstawą angielskiego stylu ubioru. Szalik owinięty wokół szyi to coś, do czego przyzwyczaisz się zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Coś, razem z parasolem, będziesz chciał mieć w swojej torbie. Nawet jeśli nie masz parasola, komin (szalik i kaptur) może być przydatny, jeśli złapie Cię ulewa (co z pewnością nastąpi wcześniej czy później).

Szalik Infinity jest faworytem brytyjskich trendów mody, ponieważ nie wymaga wiązania, ale najczęstszym sposobem zawiązania szalika jest podwojenie go, owinięcie wokół szyi i zawiązanie resztek. Co więcej, mężczyźni czasami noszą krawaty inspirowane wiktoriańskimi zamiast szalików, noszone jako krawat lub luźną kokardkę.Wyglądaj dobrze na klasę.


Chyba że dopiero co wyszedłeś z siłowni, spodnie dresowe nie są widoczne w brytyjskiej klasie. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta wyglądają na bardzo dobrze zebranych i profesjonalnie w nauce; jest to bardziej dla szacunku klasy i profesora niż dla zaimponowania uroczej koleżance obok ciebie. Nie oznacza to, że musisz nosić garnitur i krawat na zajęcia, po prostu nie bądź niechlujny.

Nawet dżinsy są minimalne. Faceci zwykle noszą spodnie lub obcisłe dżinsy we wszystkich kolorach, a jeśli dziewczyny nie mają na sobie samych legginsów, mają na sobie sukienkę z rajstopami lub legginsami. Proste elementy garderoby, takie jak ładny blezer i śnieżnobiała koszula, będą się często nosić w Anglii, ponieważ można je nosić swobodnie, ale nadal wyglądają schludnie.


Nie wychylaj się jak Big Ben – naucz się ubierać po angielsku!

Czarne skórzane kurtki rozgrzeją Cię.
Kiedy słońce wyjdzie, choćby trochę, nie chcesz tego przegapić. Noszenie czarnej skórzanej kurtki – jednej z najpopularniejszych po peacoat w prawdziwym brytyjskim stylu – bezpośrednio przyciąga słońce i zaskakująco utrzymuje ciepło w prawie słoneczne dni.

Kalosze to konieczność.


Kalosze lub „kalosze”, jak się je czasem nazywa, to podstawowe kalosze, które są klasycznym znaleziskiem w Anglii. Mogą być modne, ale najczęściej są używane praktycznie. W Anglii dużo pada, co oznacza dużo kałuż i jeszcze więcej błota. Jeśli planujesz uczestniczyć w jakimkolwiek festiwalu podczas studiów za granicą w Anglii, upewnij się, że masz ze sobą kalosze. Nauczysz się okazywać im dużo miłości.

Dziewczyny, NIE zakładaj obcasów; utkną w bruku i będą po prostu niewygodne na chodnikach. Jeśli chcesz myśleć modnie w ciągu dnia, pomyśl też praktycznie.

Piknik na londyńskich polach w Londynie


Swobodny, praktyczny i fajny to kamienie węgielne brytyjskiej mody
Gdzie znaleźć odzież w stylu brytyjskim
Najłatwiejszym sposobem na ubranie się w brytyjskie ubrania jest udanie się do sklepów, w których miejscowi robią zakupy. Najpopularniejsze sklepy zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet w Anglii są zwykłymi winowajcami: H&M, Topshop, Urban Outfitters i Primark (British Target) znajdują się wszędzie.

Sklepy z artykułami używanymi i butiki vintage są również niezwykle popularne i pomimo bardzo różnych towarów, ogólny wygląd osiągnięty podczas zakupów w tych sklepach jest dość jednolity. Duże, workowate wełniane swetry, oversizowe płaszcze i kapelusze w stylu vintage to standardowe pozycje w angielskich szafach. Najważniejsze jest, aby z pewnością je nosić.

Niedoceniane wyrafinowanie i styl, szalony styl retro i vintage z recyklingu: brytyjskie trendy w modzie to mieszanka stylizacji. Zagraniczni studenci w Anglii będą szczęśliwi, gdy dowiedzą się, że większość tych stylizacji można łatwo zdjąć, więc w mgnieniu oka będziesz wyglądać jak miejscowy tłum „to”.