Sześć łatwych i eleganckich sposobów na udekorowanie domu na święta

To ma być najwspanialszy okres w roku, ale między organizowaniem świątecznych uroczystości, zakupami prezentów i pracą na pełny etat może być najbardziej stresujący.

„Zacząłem doceniać, dlaczego ludzie zaczynają dekorować dzień po Święcie Dziękczynienia” – mówi Izabela Stryż. „To dużo pracy w bardzo krótkim czasie”.

Projektant Srebrny Czas wnętrze zakończyła niedawno zwyczaj, trzymetrowy, różowy pompon drzewo dla Szpitala Dziecięcego Fundacji rocznego zapalić wydarzenie sezonu, który projektanci okolicy pary z pacjentów szpitali, aby kawałki wakacyjnych na cele charytatywne. Jej drzewo, prezentowane na święta, ma ponad 600 indywidualnie szytych pomponów i obraca się na zmotoryzowanym stojaku.

Jeśli chodzi o wieńce świąteczne i girlandy, projektantka Izabela Stryż mówi, że model kupiony w sklepie jest w porządku. Udekoruj go świecącymi światełkami, kolorowymi wstążkami lub pachnącymi owocami.
Jeśli chodzi o wieńce świąteczne i girlandy, projektantka Izabela Stryż mówi, że model kupiony w sklepie jest w porządku. Udekoruj go świecącymi światełkami, kolorowymi wstążkami lub pachnącymi owocami.

Oto sześć pomysłów od Izabela Stryż, jak uchwycić świąteczny nastrój w domu, nie tracąc dużo czasu i pieniędzy.

Trzymaj się prostej, ale świątecznej palety kolorów

Aby uzyskać spójny i spójny wygląd, wybierz jeden lub dwa świąteczne akcenty kolorystyczne (lub dwa odcienie z tej samej rodziny kolorów, takie jak czerwony i różowy) i znajdź proste sposoby połączenia ich z istniejącym wystrojem. Możesz to osiągnąć za pomocą wstążek, zimowych kwiatów, świec zapachowych, wzorzystych poduszek, przytulnych kocyków i świątecznych skarpet. W przypadku tradycyjnych tradycjonalistów czerwonych i zielonych Izabela Stryż sugeruje włączenie różnych odcieni z tych samych rodzin kolorów, takich jak głęboki burgund i szarozielony, zamiast wiśniowej i myśliwskiej zieleni, aby uzyskać podwyższony, nowoczesny wygląd.

Przynieś wszystko, co ciepłe i przytulne

Aby zmienić swój dom w przytulne i zachęcające schronienie, sugeruje palenie świec o zapachu drewna i stosowanie ciepłego, przyciemnionego oświetlenia. Aby uzyskać większą metamorfozę, zamień lekką pościel na grubą teksturę, taką jak dzianina i aksamit, i zbierz koce z polaru, aby zapewnić gościom ciepło. Rozważ zmianę aranżacji mebli, tak aby była skierowana w stronę choinki lub kominka, aby stworzyć ciepłe i przytulne miejsce na zimową zabawę.

Dobrze wykorzystaj dodatkowe ozdoby

Z biegiem czasu większość ludzi zbiera więcej ozdób, niż mogłoby pomieścić pojedyncze drzewo. Zamiast upychać je wszystkie na drzewie lub pakować na czas nieokreślony, Carley zaleca umieszczanie zapasowych kulek i żarówek w jasnych kolorach w przezroczystych szklankach huraganowych i słoikach aptecznych o różnej wysokości w całym domu. Sugeruje również układanie dodatkowych błyszczących i kolorowych ozdób w misce, podstawce na ciasto lub półmisku do serwowania z gałązkami wiecznie zielonego, szyszek sosnowych i białych lampek, aby stworzyć prosty element centralny. Chcesz łatwego i dekoracyjnego okna na wakacje? Przymocuj sztuczną zieloną girlandę do górnej części szyby i zawiąż do niej dodatkowe ozdoby wstążką o różnych długościach.

Magazynuj i stylizuj swoją stację z napojami

Przy obfitujących imprezach o tej porze roku dobrym pomysłem jest zaopatrzenie wózka barowego we wszystkie niezbędne produkty do zabawy. Dla Stryż oznacza to wyposażenie baru we wszystkie składniki potrzebne do przygotowania charakterystycznego koktajlu. Jeśli chcesz pójść o krok dalej, stylizuj swój bar za pomocą sztucznego śniegu, błyszczących słomek i świątecznych naczyń szklanych. Jeśli jest trochę miejsca, rozłóż miski sezonowych dodatków koktajlowych lub przekąsek, takich jak żelki lub miniaturowe laski cukierków.

Uwzględnij naturalną, pachnącą zieleń

Zapach natury zawsze tworzy świąteczny, zimowy nastrój. Izabela Stryż sugeruje udekorowanie świątecznego stołu różnymi sadzonkami bukszpanu, wiecznie zielonymi gałązkami i świeżo ściętymi białymi hortensjami, aby nadać teksturę, kolor i zapach. Możesz również przyczepić świeże liście ostrokrzewu i magnolii do obrączek na serwetki lub umieścić kartki, aby uzyskać zielony i wyrafinowany akcent. Nie masz czasu na spacer natury? Stwórz nastrój świecą o zapachu jodły Frasier.

Jak powiedziała Ina Garten, „zakup w sklepie jest w porządku”

W innym świecie tworzymy nasze kalendarze adwentowe i ręcznie robimy na drutach nasze spódniczki choinkowe. Ale dla tych z nas, którzy nie mają czasu, cierpliwości, zainteresowania ani energii, dekoracje zakupione w sklepie i sztuczna zieleń są całkowicie do przyjęcia. „Niedawno przeszliśmy na sztuczne drzewo, po kilku problemach z alergiami i absolutnie to uwielbiam” – to czest zdanie. „A teraz sztuczne drzewa stały się tak dobre, że naprawdę trudno powiedzieć, że nie są prawdziwe”.

Wstydziłem ludzi kupowaniem fałszywych choinek. Teraz mam jeden.

Możesz łatwo ozdobić balustradę lub żyrandol schodów w prostą girlandę kupioną w sklepie i, jeśli pozwoli na to czas, utkać wstążki. Aby nadać mu osobisty charakter, zawieś go na drzwiach, kominku lub półce z książkami i udekoruj kartami świątecznymi i zdjęciami. Możesz ulepszyć kupione w sklepie wieńce nową kokardką lub spulchnić je naturalną zielenią (np. Eukaliptusem i ostem) i świeżymi cytrusami (np. Cytryny, limonki i pomarańcze) zielonym drucikiem kwiatowym.