Jak dobierać oświetlenie

Jeśli chcesz z powodzeniem oświetlić pomieszczenie, nie możesz przegapić poniższego artykułu, w którym znajdziesz jasne przykłady do naśladowania.

Pomysły na oświetlenie pomieszczenia

Aby uzyskać dobrze doświetlone pomieszczenie, konieczne jest łączenie różnych elementów, myśląc również o funkcji, jaką światło będzie spełniało w każdym z miejsc. W tym pomieszczeniu do oświetlenia ogólnego zastosowano oprawy wpuszczane, oprócz różnych świateł, które zostały zamontowane na ścianie w celu wyświetlania różnych dzieł sztuki.

Za pomocą lampy podłogowej możesz mieć niezbędne światło podczas czytania. To środowisko zostało zaprojektowane przez znanego architekta.

Oświetlenie niskonapięciowe


W tym przypadku została umieszczona konstrukcja do oświetlania pomieszczenia lampami o niskim zużyciu lub niskim napięciu, dzięki którym otoczenie uzyska miękki, bardzo delikatny i przytulny blask. W tym środowisku zaprojektowanym przez widzimy zastosowanie dwóch lamp podłogowych, jednej z nich umieszczonej między dwoma fotelami, na stole, w tym przypadku, oprócz zapewnienia niezbędnego oświetlenia podczas czytania dobrej książki, będziemy mieli możliwość posiadania artefakt, który pozwala zdefiniować cały styl.


Oświetlenie sufitowe


W tym przypadku widzimy, jak pomieszczenie zostało oświetlone w subtelny, oryginalny sposób, umieszczając światła w szafce między ścianami a sufitem. Lampy wpuszczane dają bardzo ładny efekt świetlny, szczególnie w nocy.

Lampy wpuszczane w niski sufit

W tym przypadku do umieszczenia lamp wpuszczanych zastosowano niski sufit , dzięki czemu uzyskuje się najlepsze oświetlenie nowoczesnego lub współczesnego salonu. Ponadto ten niski sufit pozwala na wizualny podział środowisk.

Nowoczesne lampy podłogowe

W tym przypadku widzimy projekt stworzony do oświetlenia dzieł sztuki, które są eksponowane na ścianie, wykorzystano kilka reflektorów punktowych, wpuszczonych w sufit. Dodatkowo za fotelami umieszczono dwie lampy podłogowe, które generowały dobre oświetlenie otoczenia.

Lampy wiszące z osobowością


W tym środowisku o bardziej tradycyjnym wystroju zastosowano lampy wiszące , które zapewniają słabe światło w całym otoczeniu. Ponadto na ścianie zostaną umieszczone wnęki, aby zapewnić miękki wygląd lub utrzymać światło obserwacyjne w nocy.

Klucze do wyboru oświetlenia dla każdej przestrzeni

Bardzo ważne jest, abyśmy przy wyborze rodzaju światła dla każdego środowiska uwzględnili różne aspekty, wykonanie tego właściwie może być wyzwaniem. Dzisiaj podamy kilka kluczy, myśląc o funkcjach i cechach każdej z przestrzeni.

Możesz być także zainteresowany: Lampy dekoracyjne marki deMajo
W przypadku, gdy poszukujesz odpowiedniego oświetlenia w salonie, musimy umieścić lampy, które są elastyczne z myślą o różnych potrzebach. Chcąc stworzyć relaksujące otoczenie, nie ma nic lepszego niż wybór światła o ciepłej barwie. Wyboru należy dokonać biorąc pod uwagę kolor i materiał podłóg, ścian i wieżowców.

Najlepiej jest umieścić lampę w oparciu o czynności, które będą wykonywane w każdym środowisku, lampy sufitowe to te, które spełniają większość funkcji, tak samo jak lampy podłogowe, które kierują światło w stronę sufitu. W przypadku lamp stołowych celem jest uzyskanie efektu odprężenia i otulenia.

Chcąc podkreślić wygląd ściany, czy to z kamienia, bloczków czy cegieł, konieczne będzie umieszczenie kilku punktowych reflektorów skierowanych, można je umieścić od sufitu lub od podstawy oświetlenia podłogowego w górę.

Jeśli chcesz nadać otoczeniu głębię i objętość, światła powinny być punktualne i generować grę światła i cienia.

Kinkiety wpuszczane wywołują efekt podobny do lamp podłogowych, w takich przypadkach mają tę zaletę, że pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca, co jest doskonałą alternatywą dla obecnych środowisk, w których brakuje miejsca.

Pomysły na oświetlenie jadalni


Kiedy potrzebujesz odpowiednio oświetlić jadalnię , możesz użyć światła punktowego na stole lub umieścić je na wysokości od 0,70 cm do 1,20 m tak, aby było idealnie zogniskowane, w takich przypadkach konieczne będzie obramowanie przestrzeni, a tym samym uzyskanie prawidłowy efekt dekoracyjny. Bardzo ważne, aby w tym przypadku światło nie było zbyt niskie, bo musi mieć określoną intensywność, pomyślmy, że będzie to światło używane w czasie jedzenia i nikt nie chce być w ciemności, chyba że mamy romantyczną kolację (i na ten moment użyjemy świece).