Szukając dobrej szkoły tańca, oferującej tańce latino możemy często znaleźć kurs latino solo. Ten kurs tańca skierowany jest wyłącznie dla kobiet, jednak tańce latino nie kończą się na tym wariancie. Istnieje wiele rodzajów tańców latynoamerykańskich, które nie są skierowane tylko dla płci pięknej.

Krótka historia tańca latynoamerykańskiego

Taniec latynoamerykański – jak sama nazwa wskazuje – pochodzi z Ameryki Łacińskiej, która obejmuje całą Amerykę Południową i Środkową. Stany Zjednoczone miały również swój udział w jego ewolucji – to właśnie tam narodził się jive.

Tańce latynoamerykańskie to tańce towarzyskie, które charakteryzują się rytmiczną i energiczną muzyką. Niektóre utwory są dynamiczne, a inne bardziej sensualne.

Rodzaje tańców latynoamerykańskich

Tańce latynoamerykańskie można podzielić na rodzaje turniejowe i użytkowe. Do pierwszej grupy zalicza się samba, cza-cza, rumba, jive i pasodoble. Tańce latino użytkowe cieszą się ogromną popularnością w szkołach tańca. Pomimo tego, że to tańce towarzyskie to coraz częściej można się ich nauczyć w wersji solo. Zalicza się do nich salsę, bachatę, ruedę de casino, mambę i merengue. Opierają się one na wolniejszej muzyce, aby tancerze mogli jak najbardziej skupić się na ekspresji emocji.

Czym jest latino solo?

Latino solo to taniec, który łączy w sobie elementy różnych stylów, a przede wszystkim salsy, pasodoble, rumby i cza-czy. Jest on niezwykle żywiołowy i pełen pasji – można za jego pomocą pokazać nieograniczoną ekspresję emocji. Latino solo tańczy się indywidualnie i sprawia świetną zabawę dla wszystkich pań. Taniec ten może tańczyć każda kobieta, bez względu na wiek!

Czy warto zapisać się na kurs tańca latynoamerykańskiego?

Jak najbardziej! Taniec towarzyszy każdemu z nas od dziecka. Niesie on wiele radości i poprawia humor. Jednak to nie są jego jedyne zalety! Taniec to wyjątkowa aktywność fizyczna, która daje wiele korzyści. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią ćwiczyć. Taniec pozwoli utrzymać Twoją sylwetkę i kondycję w dobrej formie. Dodatkowo poprawia on zdrowie układu sercowo-naczyniowego i jednocześnie poprawia wydolność oddechową. Poprzez taniec możesz również pozbyć się stresu! Dzięki niemu zmniejszasz napięcie emocjonalne i poprawiasz swoje samopoczucie. Taniec ma wpływ również na postrzeganie samej siebie. Wyzwania, które do tej pory myślałaś, że są nie do osiągnięcia, będą teraz na wyciągnięcie Twojej ręki!

Chcesz nauczyć się tańczyć tańce latynoamerykańskie? Zapisz się do Akademii Tańca Ireneusz Sulewski!

Akademia Tańca Ireneusz Sulewski to szkoła tańca dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Swoje miejsce znajdą tam zarówno single, jak i pary. Jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z tą aktywnością to w Akademii Tańca nauczysz się podstawowych kroków wybranego przez siebie tańca – również tańca latynoamerykańskiego! Jeśli natomiast chcesz podszkolić już do tej pory zdobyte umiejętności, to szkoła ta posiada kursy dla bardziej zaawansowanych kursantów. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie!