Otacza nas wiele mitów i legend, które czasami są reklamowane jako przeinaczone szczegóły lub fakty historyczne. Czytaj dalej, aby zobaczyć, czy natknąłeś się na te starożytne mity i legendy.

Płaska ziemia

Jest to współczesny, ale bezpodstawny mit, w którym wielu ludzi wierzy, że Ziemia nie jest okrągła. W Internecie można znaleźć wiele naukowych wskazówek potwierdzających kulisty kształt planety. Jeśli jednak dowody Cię nie przekonują, możesz dołączyć do grona Towarzystwa Płaskiej Ziemi.

Albert Einstein był kiepski z matematyki

Albert Einstein, legendarny fizyk, był biednym i marnym studentem i nie zdał przedmiotów, które go nie interesowały. Jednak bardzo dobrze radził sobie z matematyką i jej zastosowaniem w fizyce, co przyniosło mu światową sławę.

Łacina jest językiem nadrzędnym

Każdy język ma swoje znaczenie, ale łacina nie jest logicznie lepsza od żadnego z nich. Zasady gramatyczne opierają się na gramatyce łaciny, aw szczególności na słownictwie używanym w medycynie, prawie i logice. Jeśli skupimy się tylko na zasadach gramatycznych, łacina może wydawać się lepsza.

Cezar urodził się przez cesarskie cięcie

Chirurgiczny proces porodu, cesarskie cięcie, ma swoją nazwę od Lexa Ceasera. Pomysł, że Juliusz Cezar urodził się w procesie chirurgicznym, jest stary, chociaż starożytny świat widział wiele porodów przez cesarskie cięcie. Jednak nie ma żadnych zapisów dotyczących procesu narodzin Cezara, co sprawia, że ​​​​historia jest mało prawdopodobna.

Betsy Ross zaprojektowała flagę Ameryki

Jest to jedna z najbardziej inspirujących historii w starożytnej encyklopedii, chociaż nie ma na to żadnych dowodów. Historia wyszła na jaw po stuleciu, kiedy wnuk Betsy, William Canby, twierdził, że opowiedziała mu tę historię przed śmiercią. Stwierdzono, że Betsy zaprojektowała pięcioramienną gwiazdę, ale nigdy nie było wiadomo, kto dokładnie zaprojektował amerykańską flagę.

Oto kilka interesujących historycznych mitów i legend. Więcej można znaleźć w Internecie.