Co prawda, nie dla wszystkich połączenie zimowej aury i koncepcji weselnego przyjęcia jest oczywiste, trzeba jednak przyznać, że pokrywa śnieżna, wszechobecne dekoracje i iluminacje świetlne doskonale budują nastrój uroczystości. Wesele zimą bywa naprawdę magiczne i to nie tylko w okresie Bożego Narodzenia. Decydując się na taką datę, możesz czerpać z ogromnego potencjału stylistycznego. W jakim kierunku podążyć? Na co zwrócić uwagę?

1. Zimowy ślub – od czego zacząć?

2. Dekoracja zimowego stołu

3. Kwiaty a ślub zimą

Zimowe wesele gwarantuje nietuzinkowy klimat. Nie będzie innego momentu na to, by w sali weselnej stanęła choinka, pod nią pojawiły się prezenty, a nad drzwiami wejściowymi wyrosła jemioła. Planując ślub zimą, porady, wskazówki, inspiracje możesz czerpać z popularnych blogów weddingowych lub sugerować się przede wszystkim własnymi upodobaniami.

Zimowy ślub – od czego zacząć?

Od czego zacząć planować wesele zimą? W pierwszej kolejności skoncentruj się na przestrzeni, w której rozgrywać się będzie uroczystość. Mowa oczywiście o sali. Sprawdź, jak się prezentuje. Czy jest bardziej nowoczesna czy klasyczna? A może rustykalna? Każdemu wnętrzu można nadać zimowy sznyt, ale poszczególne warianty będą różnić się zastosowanymi środkami.

Duże znaczenie ma również to, jak ubrana będzie panna młoda. Czy jej strój podąża w kierunku minimalizmu? A może marzy ci się stylizacja na księżniczkę lodowej krainy? Pod tym kątem dopasuj kwiaty: zarówno te w bukiecie, jak i w dekoracjach. Uważaj, aby nie przesadzić. Nagromadzenie zbyt wielu elementów nada do pomieszczenia chaos, a przecież z zimą kojarzy się raczej minimalizm. Wystarczy wybrać akcent i kolor przewodni, a następnie dołożyć do tego kilka kontrastów.

Dekoracja zimowego stołu

Zimowe wesele to duży potencjał na oryginalne dekoracje stołu. Na jakie warto postawić przede wszystkim?

W wariancie luksusowym chętnie wybierane są śnieżnobiałe obrusy, jednak charakterystyczne ciepło nadadzą wnętrzom serwety lniane. W obu przypadkach dobrym wyborem będzie klasyczna zastawa. Jej neutralny charakter uzupełnią girlandy, dekoracyjne szyszki, złote świece stołowe. Szyszki można wykorzystać zresztą na wiele sposobów – nie tylko jako dekorację, ale również w charakterze ozdobnych winietek.

Kwiaty a ślub zimą

Mogłoby się wydawać, że ślub i wesele zimowe niekoniecznie idą w parze ze świeżymi roślinami. Nic bardziej mylnego. W ostatnich latach popularne stały się zielone akcenty, które dostępne są w tym czasie w oryginalnych wersjach. Dość oczywisty wybór stanowi świerk i jodła, ale warto pójść krok dalej. W trendach obecny jest niezbyt oczywisty eukaliptus o lekko przydymionej, jakby przymrożonej barwie.

undefined