Utrzymanie dobrej diety podczas pandemii koronawirusa

Cóż za burzliwe kilka miesięcy od wykrycia pierwszego przypadku w Polsce – wybuch koronawirusa zatrzymał życie w tym kraju. Ten kryzys zdrowia publicznego sprawił, że wszyscy poczuliśmy się trochę zaniepokojeni i być może udaliśmy się do lodówki, aby oddać się komfortowemu jedzeniu – teraz nie obwiniamy cię. Epidemia koronawirusa jest przerażająca i naturalne jest, że ludzie zwracają się do rzeczy, które nas uszczęśliwiają.

Nie chcemy Cię od tego odstraszać, ale ze względu na Ciebie ważne jest, aby zachować zdrową dietę i dobry ogólny stan zdrowia, aby nie tylko chronić układ odpornościowy, ale także upewnić się, że jesteś gotowy, aby wyjść i cieszyć się życiem raz wybuch koronawirusa minął. Mając to na uwadze, przedstawiliśmy kilka wskazówek dotyczących utrzymania dobrej diety w tej sytuacji koronawirusa.

MIEJ POD RĘKĄ ZDROWE PRZEKĄSKI


Przekąski zdarzają się najlepszym z nas, ale kiedy pojawia się chęć, ważne jest, aby zrozumieć, że możemy kontrolować to , co podjadamy . Zostaw niezdrowe jedzenie i upewnij się, że masz w szafkach zdrowe przekąski, takie jak orzechy, owoce (mrożone owoce też są dobrym rozwiązaniem), hummus i jogurt.

HYDRAT


Nie można tego wystarczająco podkreślić – upewnij się, że się nawadniasz! To najłatwiejsza rzecz na świecie, ale w dużej mierze o tym zapominamy. Nawilżanie jest niezbędne do utrzymania dobrej diety. Nie musi to być też woda – nawodnienie można też uzyskać z dyni, herbaty lub kawy.

PRZYGOTUJ USTALONE PORY POSIŁKÓW


Aby uniknąć niebezpieczeństw związanych z podjadaniem i wygodnym jedzeniem, wyznacz sobie i swojej rodzinie czas na jedzenie. Na przykład śniadanie jest o 9 rano, obiad o 13:00, a kolacja o 19:00. Kiedy nadejdą te pory posiłków, wybierz chude mięso, świeże produkty (jeśli to możliwe), tłuste ryby, takie jak tuńczyk w puszce i inne podobne produkty spożywcze – wszystkie są świetnymi opcjami, aby zachować dobry ogólny stan zdrowia.

POZWÓL SOBIE POCZĘSTOWAĆ


Poczęstunek od czasu do czasu jest w porządku, wręcz zachęcamy do tego! Ta epidemia koronawirusa jest przerażająca i stresująca dla wielu ludzi, a jeśli dziwna przekąska przynosi ci komfort, to śmiało – chodzi o promowanie równowagi i upewnianie się, że nie przesadzasz. Więc następnym razem, gdy będziesz spacerować, nie bój się odebrać czegoś, co cię uszczęśliwi!

ZAMRAŻARKA JEST TWOIM PRZYJACIELEM


Często dom mrożonych pizzy i tac na kostki lodu, ta epidemia koronawirusa rzuciła światło na nasze fantastyczne zamrażarki! Czemu? Cóż, jest tak dużo świeżych produktów, które można zamrozić lub które są już zamrożone w supermarkecie. Dawno minęły czasy, kiedy trzeba było martwić się o jedzenie świeżych produktów w 2 lub 3 dni. Mrożone owoce, takie jak jagody, mrożone warzywa, takie jak szpinak, brokuły i mrożone białka, takie jak kurczak i ryby, to świetne opcje, jeśli chcesz zachować zdrową dietę przez kilka tygodni.

ZAMAWIAJ POSIŁKI
Alternatywnie, zawsze możesz zamówić posiłki! Z pasją dbamy o to, aby każdy mógł cieszyć się świeżym, pysznym jedzeniem dzięki łatwej i wygodnej usłudze przygotowywania posiłków. Wszyscy od czasu do czasu walczymy o przygotowanie zdrowego pożywienia dla naszej rodziny, zwłaszcza w tych niepewnych czasach. Pozwól nam więc ciężko pracować i przygotowywać dla Ciebie pyszne posiłki, a Ty skup się na tym, co kochasz.