Znajdowanie i naprawianie wycieków z toalet

Jeśli martwisz się o wodę, którą znalazłeś na podłodze w łazience (w pobliżu toalety ), możesz mieć pewność, że istnieje kilka typowych możliwych przyczyn problemu. Po wyeliminowaniu najbardziej oczywistej przyczyny ( zły cel ) rozważ następujące kwestie, zanim podejmiesz, że problem dotyczy uszczelnienia między toaletą a linią kanalizacyjną. Zazwyczaj problem jest mniej kosztowny niż potencjalnie kosztowna możliwość wypływu ścieków spod toalety. Zawsze pomoże specjalista oferujący usługi hydrauliczne Wawer.

Cieknąca toaleta

Kondensacja: prawdopodobnie najczęstszą przyczyną nadmiaru wody na podłodze w łazience jest skraplanie się wody na zewnątrzzbiornika toalety i kapie na podłogę. Jest to powszechnie określane jako „pocenie się” zbiornika. Kondensacja / pot w zbiorniku jest spowodowany różnicą temperatur wody w zbiorniku, która zwykle jest bardzo zimna, oraz temperaturą powietrza na zewnątrz zbiornika w łazience, która często jest ciepła i parna. Kondensacja w zbiorniku czasami występuje częściej w miesiącach letnich niż w chłodnych miesiącach zimowych, ale może wystąpić o każdej porze roku, jeśli warunki są odpowiednie. Istnieją proste rozwiązania tego typu problemów, takie jak wykładziny zbiornika toalet (które izolują zimną wodę wewnątrz zbiornika od wilgoci z zewnątrz) lub zawory przeciwdziałające poceniu się zbiornika toalety (które mieszają zimną i ciepłą wodę wpływającą do zbiornika, aby zmniejszyć wahania temperatury wewnątrz i na zewnątrz zbiornika toalety). Niestety, to Potwierdzenie, że woda na podłodze jest całkowicie kwestią kondensacji / potu w zbiorniku, nie jest wygodne. Zasadniczo będziesz musiał dokładnie wytrzeć zewnętrzną stronę zbiornika ręcznikiem, a następnie z czasem spróbuj wizualnie wykryć, czy woda ponownie zbiera się na zewnątrz zbiornika.  Czasem pomoże samodzielna naprawa.

Woda wycieka z wnętrza zbiornika toalety: Po potwierdzeniu, że problem, którego doświadczasz, nie jest spowodowany kondensacją w zbiorniku, następnym najlepszym miejscem do rozpoczęcia byłoby wyeliminowanie możliwości wycieku wody z samego zbiornika. To dość łatwe do sprawdzenia. Zacznij od zdjęcia pokrywy zbiornika toalety (bądź bardzo ostrożny, ponieważ pokrywy zbiorników są wyjątkowo delikatne, mogą być ciężkie i zwykle są śliskie, gdy są mokre) i dodaj trochę barwników organicznych (takich jak barwniki spożywcze) do wody w toalecie. W naszej witrynie oferujemy nawet tabletki do testowania kolorów przeznaczone do tego konkretnego celu! Można je otrzymać bezpłatnie przy każdym zamówieniu złożonym za pośrednictwem naszej strony internetowej.