Zaprojektuj swój balkon zgodnie ze swoimi życzeniami i potrzebami.
Szukasz ładnej wykładziny podłogowej na balkon?
Konstrukcja balkonu zaczyna się od podłogi. Jeśli jednak wynajmujesz, nie masz możliwości całkowitego zastąpienia nielubianej wykładziny podłogowej. Istnieje jednak wiele fajnych opcji szybkiej i łatwej zmiany podłogi balkonowej – przygotowaliśmy dla Ciebie kilka pomysłów.

 

Udekoruj podłogę balkonu płytkami, na które można położyć

Balkon z płytkami drewnianymi

Beton bez miłości lub płytki, które zupełnie nie pasują do Twojego gustu i psują indywidualne wyposażenie Twojego balkonu? Nie martw się, jest na to rozwiązanie: na przykład drewniane deski podłogowe , płytki lub kraty można bardzo łatwo ułożyć na istniejącej podłodze balkonu, a później ponownie zdemontować.

Drewno zapewnia ciepło i komfort na balkonie i zapewnia przyjemne uczucie bosych stóp. Od egzotycznych po romantyczne – drewniana podłoga może być łączona z wieloma stylami i stanowi piękną podstawę dla zachęcającej atmosfery w Twoim raju na świeżym powietrzu.

Oprócz wersji drewnianej dostępne są również płytki lub kraty z tworzywa sztucznego odporne na promieniowanie UV i warunki atmosferyczne. Są łatwe w pielęgnacji, dostępne w wielu różnych wzorach i kolorach, dzięki czemu otwierają wiele możliwości projektowania.

Masz ochotę na wiecznie zieloną oazę dobrego samopoczucia?

Balkon ze sztuczną trawą
Dzięki sztucznej murawie na swoim balkonie stworzysz wiecznie zieloną oazę.
Dla tych, którzy lubią wiecznie zielone, sztuczna trawa jest również opcją na podłogę balkonową. Jest również łatwy do układania i tworzy naturalną atmosferę. Każdy, kto zdecyduje się na taką zieloną oazę, powinien mieć balkon, który jest chroniony przed zbyt dużą wilgocią, a najlepiej zadaszony.

Ważne: Jeśli masz drzwi balkonowe otwierane na zewnątrz, zmierz wcześniej wysokość podłogi, aby nie było później nieprzyjemnych niespodzianek.

Styl salonu z dywanem na zewnątrz

Dywan balkonowy
Co powiesz na dywanik do salonu na świeżym powietrzu?
Najszybszym, najłatwiejszym i bardzo stylowym sposobem na upiększenie podłogi na balkonie jest użycie dywanu na zewnątrz. Te odporne na warunki atmosferyczne dywany są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów, kolorów i wzorów i w mgnieniu oka nadadzą Twojemu zewnętrznemu wnętrzu styl salonu. Dzięki odpowiednim roślinom, meblom i dodatkom Twój balkon stanie się przytulnym miejscem dobrego samopoczucia na długie letnie wieczory.