Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny to jeden z najstarszych zabiegów stosowanych w celu złagodzenia zmęczenia, bólu i jednocześnie odprężenia. Do dziś jest stosowany w celu wyeliminowania sztywności mięśni i nerwów, która zwykle dotyka szyi, pleców i brzucha.

Masaż relaksacyjny: nie tylko relaks

Ta sztywność jest często spowodowana stanami stresu i niepokoju, które narastają i usztywniają mięśnie, co prowadzi do bólu i dyskomfortu. W tym przypadku masaż relaksacyjny działa jako terapia lecznicza i profilaktyczna. W rzeczywistości, dzięki zastosowanym manewrom, organizm naturalnie wytwarza endorfiny, które w połączeniu z ciepłym światłem i muzyką w tle przywracają równowagę energii twojego ciała.

Jest to zabieg odpowiedni dla tych, którzy chcą pozwolić sobie na dzień relaksu i rozładować napięcia mięśniowe nagromadzone w ciągu tygodnia pracy.

masaż wrocław

Poznaj techniki i korzyści masażu relaksacyjnego!

Techniki masażu relaksacyjnego: czy naprawdę działają?
Relaksacyjne techniki masażu mają na celu złagodzenie bólu mięśni, przywracając jednocześnie energię ciała. Jest to zabieg obejmujący zarówno ruchy głaskania, jak i perkusji oraz ugniatania.

Manewry masażu relaksacyjnego polegają na wykonywaniu krótkich, okrężnych ruchów i wymagany jest większy nacisk, aby pobudzić krążenie. Przeznaczone są do łagodzenia bólu mięśni i stawów, głównie zlokalizowanych w okolicy pleców i barków. Ekspert używa dłoni, opuszków palców i kostek. W przypadku silnych przykurczów stosuje się również lekkie opukiwanie, krótkie i powtarzające się dotknięcia na bolesnym obszarze. Te naprzemienne i rytmiczne ruchy rąk dają efekt relaksujący, przeciwzapalny i rozkurczający. Na ciało najczęściej aplikowane są olejki eteryczne, które mają za zadanie odprężyć i zregenerować ciało i umysł.

Podczas masażu relaksacyjnego nie należy lekceważyć otaczającego środowiska, w którym odbywa się sesja. W tego typu zabiegach niezbędne jest stosowanie ciepłego światła i muzyki w tle, tylko w ten sposób można zagwarantować stan głębokiego relaksu. Z tego powodu hotele wyposażone są w pokoje do tego typu terapii, gdzie sprzyjać będzie pełen relaks, oderwanie się od codziennych trosk i zmniejszenie bólu.

Masaż relaksacyjny: korzyści dla ciała i umysłu

Masaż relaksacyjny niesie ze sobą liczne korzyści.

Ci, którzy przeszli ten masaż, od razu znaleźli:

  • Poprawa jakości snu;
  • Obniżenie ciśnienia krwi, niepokoju i stresu
  • Poprawa funkcjonowania układu odpornościowego;
  • Większa jasność i elastyczność skóry;
  • Zmniejszenie bólu;
  • Poprawa krążenia limfatycznego;
  • Poprawa zdolności koncentracji i pamięci;
  • Przywrócenie równowagi między ciałem a duszą;
  • Poprawa nastroju.

Z tego typu leczenia skorzystają nie tylko Twoje mięśnie, stawy i układ nerwowy, ale doprowadzi to do ogólnej poprawy Twojego życia.