Ten słynny kostium recenzja książki

Ten słynny kostium recenzja książki

Tego jeszcze u mnie nie było. Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją, nie pokazu, nie eventu, ale książki. Nie wiem czemu sama się sobie dziwię, bo książki kocham i namiętnie czytam (chociaż nie poświęcam im tyle czasu ile bym chciała). Książki o modzie szczególnie ostatnio stanowią ważną część moich zbiorów. Poradniki, biografie, popularno-naukowe wywody oraz oczywiście najprzyjemniejsze fabuły oparte na faktach – wszystko mi jedno, byleby krążyły po świecie mody.

książki o modzie

Ten słynny kostium recenzja książki N.M. Kelby

Zamknijcie oczy. Przypomnijcie sobie Jackie Kennedy, pierwszą damę, ikonę stylu, wzór do naśladowania –  jej twarz, włosy, sylwetkę, uśmiech. W co jest ubrana na obrazku pojawiającym się w Waszej głowie? Podejrzewam, że ponad połowa z Was powie: „w różowy kostium z tweedu od Chanel i pasujący do całości toczek”. Punkt! No prawie (ale o tym zaraz). Po mojej głowie również chodzi taki obraz. Niewiele ciuchów w historii tak bardzo wryło się w pamięć ludzi jak różowy kostium Jackie O. (no dobra, wtedy jeszcze K.). Może dlatego, że Żona nosiła go tak często – co w dzisiejszych czasach jest absolutnie nie do pomyślenia. Może dlatego, że to właśnie ten strój miała na sobie ikona podczas tragicznego w skutkach zamachu na prezydenta?

jackie kennedy

Czy zastanawialiście się kiedyś jak został stworzony ten kostium? Teraz w Waszych głowach tworzy się zapewne projekcja, w której roli głównej występuje Coco Chanel ślęcząca nad delikatną wełną. Błąd! Tak na serio ten słynny, różowy kostium to jedynie podróbka Chanel! No może nie byle jaka podróbka, bo dokładnie odszyty, prawie ręcznie w całości i z błogosławieństwem Coco, ale jednak nie oryginał.

Więcej tajemnic tego kostiumu Wam nie zdradzę, żebyście z ciekawością sięgnęli po książkę, ale podczas czytania co parę stron otwierała mi się buzia ze zdziwienia nad światem mody z lat 60. Wiele praktyk w dzisiejszym świecie byłoby zapewne niedozwolonych.

  ten słynny kostium

Ten słynny kostium to czysto fabularna historia oparta na faktach. Opowiada o kulisach powstawania tego i wielu innych strojów dla pani prezydent w latach 60. Oczywiście jak to w książkach dla kobiet fabuła okraszona jest dużą dozą miłości. Czyta się ją w ekspresowym tempie – zapewniam, że 2 wieczory w zupełności wystarczą. Wciąga już od pierwszego rozdziału. Jeśli kochacie modę i jej historię tak jak ja – jest to pozycja obowiązkowa nie tylko na Waszej półce z książkami, ale również w głowie.

Jeśli moich parę zdań Was nie zachęciło to może zachęcą Was słowa od wydawcy:

„Bluzka miała zostać wykonana ze szczególnego rodzaju jedwabnej szarmezy. Tkanina była niezrównanie miękka, toteż trzeba było zszyć ją za pomocą czarów i nadziei. Kostium był niewiarygodnie delikatny i dekadencki. Wszystko w nim było luksusowe i zmysłowe – i na tym polegała jego tajemnica.
Kopia czy nie, uszycie czegoś takiego było niewyobrażalne. Cudownie niewyobrażalne.

~ * * * ~

Kate wiedziała, jakie zachwyty wzbudzi ten piękny strój, kiedy ubierze go Jackie Kennedy. Pierwsza Dama była ikoną stylu, każda kobieta chciała wyglądać tak jak ona.
Kate znała jej ubrania na pamięć. Każda pliska, każdy szew, każda haftka przechodziła przez jej ręce. To ona uszyła legendarny różowy kostium à la Chanel.

N.M. Kelby wyrafinowanym literackim ściegiem zszywa ze sobą losy dwóch kobiet – jednej stojącej w świetle reflektorów, drugiej wiecznie ukrytej za kulisami. Ukazuje od podszewki świat tworzącej się amerykańskiej mody, opisując sieć zmagania nowojorskiego butiku Chez Ninon z europejską królową mody – Coco Chanel. Efektem jest powieść niczym kreacja haute couture – olśniewająca, elegancka, ponadczasowa.”

Książkę zrecenzowano dzięki uprzejmości:

szafa.pl

wydawnictwo znak
tutaj kupisz tę książkę (i oczywiście wiele wiele innych)
Korzystając z okazji zapraszam Was na moje konto na szafie na wielką wyprzedaż szafy!

oraz na…

Konkurs! Do wygrania jeden egzemplarz książki Ten Słynny Kostium!

Już za chwil parę na mojej stronie na Facebooku: Marionetka Mody

The post Ten słynny kostium recenzja książki appeared first on Marionetka Mody.

Dalej

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *