Sprawdzone sposoby na cellulit

Zobacz blog

Problemem, z którym zmaga się wiele kobiet jest cellulit. Dla wielu z nas jest to dość ciężki orzech do zgryzienia. Tym bardziej, że niekoniecznie musi się on wiązać z otyłością oraz nadwagą. Podpowiadamy, jak sobie z nim poradzić!

Mimo, że cellulit nie jest uznawany za chorobę, to jednak oznacza, że w naszym organizmie występują zaburzenia. Dlatego warto się zastanowić jak można z nim walczyć oraz dowiedzieć się co może wpływać na jego powstanie. Sprawdź to razem z nami.

Cellulit – czym jest i dlaczego powstaje?

Kobiece nogi
Pomocna w walce z cellulitem będzie zmiana trybu życia

Warto w pierwszej kolejności zapoznać się z definicją cellulitu. Otóż jest to problem pojawiający się przeważnie u kobiet. Polega on na tym, że część tkanki tłuszczowej znajdującej się pod skórą ulega przemianie, a jej struktura staje się chropowata. Przez co tkanka łączna bliżej skóry zostaje przez nią wypchnięta i staje się bardziej widoczna. Dodatkowo występuje słabsze ukrwienie tych obszarów, co wpływa na pojawianie się obrzęków. Przez to tkanka tłuszczowa staje się bardziej widoczna.

Wypada zaznaczyć, że obecnie cellulit jest uznawany za defekt. Niestety w bardziej zaawansowanej formie potrafi przestrzec nas o dość poważnych zmianach związanych z chorobą. Dlatego nie warto go lekceważyć już od początku jego powstania.

Przyczyny powstawania cellulitu

Kobiety uprawiające sport
Aktywnie uprawianie sportu jest ważne w walce z cellulitem

Aby dmuchać na zimne warto zastanowić się nad tym, jak zapobiegać pojawieniu się cellulitu. Powinno się zadbać o swój styl życia – niedostatecznie nawodniony organizm, czy nawet dieta, która przeważnie bazuje na przetworzonych produktach może doprowadzić do powstania tego problemu. Dodatkowo brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej znacznie wpływają na pogłębianie się cellulitu.

Kolejną przyczyną mogą być zaburzenia związane z gospodarką hormonalną naszego ciała. Czyli hormony takie jak insulina czy estrogen – one także mogą mieć wpływ na powstawanie u Pań cellulitu. Ostatnim czynnikiem, na który żaden człowiek nie ma wpływu jest genetyka – nasze ciało może mieć po prostu skłonność do powstawania cellulitu.

Jak zredukować cellulit?

Chcąc rozpocząć walkę z przeciwnikiem jakim jest cellulit, należy prowadzić działania na wielu płaszczyznach. Najważniejsze jest to, aby zmienić swój tryb życia o 180 stopni.

Kobiety z drinkami
Alkohol pogłębia problem cellulitu

Czyli w pierwszej kolejności, wprowadzić aktywność fizyczną. Wspomoże to odpowiednie ukrwienie wszystkich tkanek i pozbędziemy się dzięki temu wszelkich obrzęków jakie pojawiają się na skórze. Musimy również pamiętać o odpowiednim nawodnieniu – najlepiej sprawdzi się picie wody mineralnej, która jest bogata w magnez.

Następnym czynnikiem, niestety dla wielu osób dość trudnym do wyeliminowania, będzie unikanie stresu. Właśnie podczas nadmiernego stresu hormony, jakie są wytwarzane wpływają dość negatywnie na metabolizm naszego ciała. Ostatnią rzeczą, która ułatwi nam walkę z cellulitem będzie z pewnością wyeliminowanie alkoholu. On również potrafi dość poważnie zakłócić przebieg libido. Jeżeli już po niego sięgamy to warto go ograniczać do symbolicznego spożywania.

Oto nasze sposoby na walkę z trudnym przeciwnikiem, jakim z pewnością jest cellulit. Jeżeli Ty też toczysz tę ciężką walkę, to podziel się z nami w komentarzu swoimi sposobami!

Artykuł Sprawdzone sposoby na cellulit pochodzi z serwisu Modne Newsy.

Dalej

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *