SLOW DOWN

Zobacz blog

Cześć!

Billy Joel-Vienna


Dzisiaj trochę inaczej niż zwykle, więcej paplaniny i tekstu. Długo się zbierałam, żeby napisać ten post. Zbliżają się wakacje, które są czasem nieograniczonej swobody i wolności. 

Ale czy korzystamy w pełni z naszej wolności? Jesteśmy tak bardzo pochłonięci nauką, pracą, pogonią za pieniędzmi. W końcu dopada nas rutyna, nie zauważamy nawet tego, że najlepsze chwile w życiu przeciekają nam przez palce. „Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy,  dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy[…]”

Czasem po prostu brakuje nam odwagi. Do zrobienia czegoś, czego pragniemy z obawy o niepowodzenie. Jesteśmy cały czas zależni od opinii innych ludzi, od tego co inni powiedzą, nie to co sami uważamy.

Jako dzieci na pewno, każdy posiadał różne marzenia, mniejsze lub większe. Ale zrealizowanie chociaż jednego z nich było dla nas jednakowo ważne. Nie powinnyśmy rezygnować w dorosłym życiu z marzeń. Każde marzenie potrzebuje czasu do jego realizacji, ale wystarczy chcieć, czyżby to było takie trudne?

Nie oczekujmy, że wszystko uda się za pierwszym razem. Wszystko ma swoje miejsce i czas, od siebie możemy wymagać cierpliwości i uparcie dążyć do realizacji naszych pragnień. Czy to nie uczyni nas szczęśliwymi? 

Powinniśmy zwolnić, nie poddawać się rutynie, coś zmienić, zacząć działać. Wyłącz telefon. Wyjedź na dzień lub dwa. Oderwij się od zajęć. Zacznij żyć!

Bądźmy sobą, nie warto udawać kogoś kim nie jesteśmy, zerwijmy z panującymi konwenansami. Róbmy to na co mamy ochotę, co nas uszczęśliwi. Poświęćmy nasz cenny czas na to co kochamy. Dla każdego szczęście jest czymś innym. Czy to podróże dokoła świata, cały czas na walizkach, czy zamknięcie się w czterech ścianach i święty spokój. Nauczmy się być wolni, niezależni oraz zacznijmy uszczęśliwiać samych siebie.


Zawsze chciałam pisać coś od serca, wiem, że nie każdemu spodoba się sposób mojego pisania,czy moje spojrzenie na świat. Każdy powinien odbierać to co chce przekazać na swój własny sposób. Ja chcę jedynie wpłynąć ma sposób Waszego myślenia,  poruszyć temat nad którym może nigdy się nie zastanawialiście i może zmusić do działania. Chętnie poczytam co Wy na ten temat sądzicie. Możecie też napisać swoje przemyślenia i uzupełnić ten post o swoje doświadczenie. 


Trzymajcie się! Do… napisania!


Dalej

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *