Seria do włosów REPAIR od L’biotica idealny duet do włosów suchych i zniszczonych ze skłonnością do wypadania ale do czasu.

Seria do włosów REPAIR od L’biotica idealny duet do włosów suchych i zniszczonych ze skłonnością do wypadania ale do czasu.


Dobry kawał czasu temu na jednym z blogu wygrałam zestaw do pielęgnacji włosów, a że od czasu do czasu dalej zmagam się z nadmiernym ich wypadaniem postanowiłam wybrać serię, która będzie idealnie pasowała do aktualnego stanu moich włosów. 
A, że miałam jakieś przeczucie, że owy duet sprawdzi się u mnie znakomicie musiało paść na niego….Jak to we wszystkich duetach bywa zawsze to szampon jest większy z grupy, a maseczkę znajdziemy w mniejszej ilości jak i w opakowaniu.  Zarówno maska jak i szampon znajdziemy w plastikowych, miękkich tubkach przez co niestety ale pod koniec kosmetyków butelka strasznie się wygina co utrudnia wydobywanie produktu. Da się to oczywiście znieść ale czasami irytuje plus taki, że możemy ją dowolnie powyginać, a zatem kosmetyk wyciśniemy do ostatniej kropli. 


Szata graficzna jest przejrzysta i prosta, a jej pastelowe tło bardzo delikatne i przyjemne dla oka, a granatowe napisy pozwalają nam na swobodne wyczytanie wszelakich informacji na temat naszych produktów do włosów. 

Sprzedający zadbał o to aby na kartonowym opakowaniu znalazły się wszystkie dla nas ważne informację, a zatem skład, działanie i zastosowanie oraz krótkie informację na temat głównych i przewodnich składników. Przechodząc teraz do konsystencji muszę przyznać, że są one do siebie bardzo podobne bo maska ma delikatną i masną konsystencję , która bardzo dobrze rozprowadza się na całej długości włosów nie spływając z nich, a szampon jest także dość  masny i jedwabisty z tym, że delikatnie bardziej lekki i rozcieńczony przez co spokojnie nawet nie wiedząc z jakiej butelki wycisnęłyśmy produkt zorientowałybyśmy się, że mamy do czynienia z szamponem lub z maską do włosów. Jak to zawsze bywa kolor naszych kosmetyków jest biały ale bardziej powiedziałbym, że biało perłowy. 


Szampon bardzo ładnie się pieni pod wpływem wody chociaż na dłoń trzeba nanieść jego większą ilość aby ten efekt uzyskać. 

Jeśli chodzi o wydajność to jak na razie jestem w połowie ale zazwyczaj produkty o standardowej pojemności mam na miesiąc góra półtora, a zatem to nie mnie pytać się, czy są wydajne bo ja nigdy nie oszczędzam kosmetyków ;) 


Zapach przyjemny i delikatny aczkolwiek na włosach się nie utrzymuję. Zaraz po spłukaniu zanika. 


Związku z tym, że włosy myję codziennie rano to szampon i maskę stosowałam co dziennie. Efekty był znakomite chociaż po dwóch tygodniach zauważyłam ,że moje lekkie i delikatne włosy zaczęły być obciążone przez co musiałam zrezygnować na parę dni z tego duetu. 


Efekty stosowania szamponu:
Jak wiemy szampon ma po prostu myć naszą skórę głowy i włosy i rzadko kiedy zdarza się aby robił coś więcej. W tym przypadku okazał się bardzo dobry nie tylko z powodu mycia z wszelakich zanieczyszczeń ale i sprawiał, że już pod czas mycia struktura włosów stawała się gładka, ewentualnie było można wyczuć przesuszone końce (takie ostatnio miałam) . Następnie włosy są gładkie i wygładzone i łatwo się układają. 


Efekty po zastosowaniu maski:
Maskę pozostawiam na włosach od dwóch minut z wyż czasem dłużej ,a czasem krócej zależy od czasu i chęci. Po zastosowaniu maski włosy są jedwabiście gładkie i miękkie, lekkie i sypkie, Świetnie się układają, a zatem nawet nie muszę ich modelować po prostu, gdy są suche przeczesze je szczotką do włosów. Włosy wyglądają na odżywione, pełne blasku, a przede wszystkim zdrowe.  Przesuszone końcówki zaczęły ładnie się prezentować i dostały to czego potrzebowały, a zatem dobrego nawilżenia. Krótko mówiąc od kiedy zaczęłam stosować ten duet większość moich znajomych pytała się mnie, czy byłam u fryzjera bo moje włosy z dnia na dzień stawały się co raz ładniejsze! Wyglądały własnie tak jakbym wyszła z jakiegoś profesjonalnego zabiegu :D

Niestety po pewnym czasie zauważyłam ,że duet zaczął obciążać moje włosy chyba je prze witaminowałam i zrobiłam sobie małą przerwę. Efekt? Włosy dalej były w fajnym stanie chociaż końcówki znów stały się suche…(muszę je jednak podciąć). 


Podsumowując:
Jak dla mnie jest to duet bardzo dobry i dostosowany do moich włosów aczkolwiek łatwo przesadzić z jego zastosowaniem:) 
Jeśli chodzi o wypadanie to z pewnością kosmetyki wzmocnił moje włosy, a zatem i stały się mniej podatne na wypadanie. 


Dalej

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *