Sekretny kwas hialuronowy

Sekretny kwas hialuronowy

Wszyscy odczuwamy brzemię uciekającego czasu i mijających lat. Wystarczy, że każdego ranka patrzymy sobie głęboko w lustro i dostrzegamy następną zmarszczkę, tam gdzie jeszcze wczoraj była gładka skóra. Przecieramy ze zdumieniem lustro i na szczęście to tylko mała rysa na zwierciadle. Ale takich szczęśliwych chwil jest coraz mniej i niestety widzimy, że co dnia zmarszczek na naszej twarzy jest coraz więcej. Z początku niewielkie powierzchowne, potem te średnie, które już nie znikają, a któregoś dnia mamy już prawdziwą bruzdę jak na polu po jesiennej orce. W tym momencie uświadamiamy sobie, że najwyższy czas zacząć działania i rozpocząć walkę o lepszą cerę.
 
Każda z nas marzy o idealnie gładkiej skórze twarzy i cerze jak przysłowiowa skóra noworodka. Niestety, jak już wspomniałam wcześniej, to zjawisko wraz z wiekiem dopada każdą z nas. Możemy przeczytać o tym codziennie w kolorowych magazynach, czy wszechwiedzącym internecie „od 25 roku życia nasza skóra zaczyna się starzeć, a pierwsze wyraźnie zmarszczki pojawiają się w wieku około 35 lat”. No niestety, mimo zdrowego odżywiania i stosowania odpowiednich kosmetyków, sprawdza się powszechnie znana prawda, że czasu nie można zatrzymać … Z wiekiem na naszej twarzy zaczynają malować się skutki nadmiernej ekspozycji na słońce, wysokich temperatur, przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach, a także wieloletniego używania mięśni twarzy. Zgadzam się ze stwierdzeniem, że zauważalne zmiany może nam przynieść jedynie nowoczesna medycyna estetyczna. Dlatego w dzisiejszym wpisie chciałam Wam przybliżyć temat, jakim jest usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym który jest jednym ze sposobów na młody wygląd.
 
 
Co to jest kwas hialuronowy?
 
Jest to naturalna substancja wypełniająca przestrzenie pomiędzy włóknami kolagenowymi i elastyną obecną w naszej skórze, która odpowiada za jej nawilżenie, utrzymanie gęstości i elastyczności. Wraz z wiekiem jego produkcja spada i jest go coraz mniej, dlatego między innymi na naszych twarzach pojawiają się różnego rodzaju zmarszczki. 
 
 
Na czym polega usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym?
 
Zabieg ten jest stosowany głównie na skórze twarzy, która jest naszą wizytówką i najlepiej świadczy o nas. Technicznie zabieg polega na wstrzyknięciu substancji wypełniającej, którą jest ustabilizowany kwas hialuronowy otrzymywany w chwili obecnej metodami biotechnologicznymi, czyli z bakterii. Taki kwas jest dużo bardziej czysty niż ten wytwarzany ze skóry zwierząt, np. rekina i daje mniej powikłań, a poza tym oszczędzamy tysiące zwierząt. Zastrzyki z kwasem podawane są po uprzednim miejscowym znieczuleniu w skórę twarzy bezpośrednio w okolice zmarszczek i stopniowo ją wypełniają. W zależności od wielkości zmian podaje się substancje cienkimi igłami w warstwy powierzchowne lub do skóry właściwej, a nawet w warstwę podskórną. Miejsce podania zależy od efektu jaki chcemy osiągnąć, a także od rodzaju kwasu hialuronowego jaki stosujemy. Sam zabieg nie powinien być bolesny, a powikłania jak opuchlizna, drobne wybroczyny czy krwiaki znikają podobno po kilku dniach. Za to efekty widoczne są natychmiast i utrzymują się od kilku do kilkunastu miesięcy w zależności od organizmu. Tak więc myślę, że większy zabieg najlepiej robić na urlopie, po którym wracamy wypoczęci i z zupełnie nową twarzą. Z tego też powodu coraz częstszą staje się turystyka kosmetyczna.
 
Oczywiście w sieci możemy znaleźć wiele mrożących krew w żyłach historii na temat samego zabiegu, ale z własnego doświadczenia wiem, że tego typu opinie warto traktować z przymrużeniem oka. Myślę, że dzisiejsza medycyna estetyczna poszła na tyle do przodu, że możemy zaufać ofertom renomowanych klinik i ze spokojem oddać się w ręce rekomendowanych fachowców.
 
 
Gdzie przeprowadzić zabieg?
 
Zabieg redukcji zmarszczek kwasem hialuronowym możemy znaleźć w ofercie wielu klinik i gabinetów medycyny estetycznej na terenie całego kraju. Koszt zabiegu zaczyna się od kilkuset złoty i zależy od miejsca wygładzania zmarszczek oraz ilości i rodzaju użytego preparatu. Jak już pisałam coraz częstsza jest turystyka połączona z zabiegami medycyny estetycznej. Zabieg redukcji zmarszczek możemy wykonać zarówno w Europie jak i w takich egzotycznych krajach jak choćby Tajlandia, a ceny za usługę są porównywalne. Natomiast zdziwienie malujące się na twarzach naszych koleżanek i kolegów z pracy na widok naszej „nowej twarzy” jest bezcenne :)
 
 
 
Źródło:
Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym

   

   
http://www.swiatwkolorzeblond.com/


Dalej

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *