Recenzja: Skrzypolen z kwasem hialuronowym- Oleofarm


O włosy i paznokcie nie tylko warto dbać zewnętrznie, od czasu do czasu przyda się dobry produkt wspomagający od wewnątrz, stąd też dzisiaj o produkcie Oleofarm.

Kilka słów od producenta: Skrzypolen z kwasem hialuronowym to połączenie 8 aktywnych składników. Ekstrakt ze skrzypu polnego, mielone nasiona lnu, biotyna, cynk oraz aminokwasy siarkowe (L-cysteina, L-metionina, tauryna) zostały wzbogacone o kwas hialuronowy.
Skrzyp polny sprzyja utrzymaniu włosów, skóry i paznokci w dobrej kondycji.
Biotyna pomaga zachować zdrowe włosy i skórę. Przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych oraz metabolizmu energetycznego.
Cynk pomaga zachować zdrowe włosy, skórę i paznokcie oraz pomaga w prawidłowej syntezie DNA i białka. Przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu witaminy A, kwasów tłuszczowych, węglowodanów i makroskładników odżywczych. Pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.
Aminokwasy siarkowe stanowią podstawowy składnik keratyny, która jest naturalnym białkiem występującym w skórze, włosach i paznokciach.
Kwas hialuronowy to polisacharyd, którego około połowa puli zdeponowana jest w skórze, gdzie łączy on włókna kolagenowe i elastynowe skóry właściwej. Dzięki swojej budowie posiada właściwości wiązania dużych ilości wody. Wraz z wiekiem poziom kwasu hialuronowego zmniejsza się, a jego struktura ulega zmianie.

Więcej informacji: >KLIK<


Moja opinia: Produkt zapakowany w tekturowe pudełko. Szata graficzna jest na prawdę miła dla oka. Na opakowaniu znajdziemy wszystkie ważne informacje jak skład, zastosowanie, dawkowanie, przeznaczenie i data ważności.
Skrzypolen z kwasem hialuronowym dostępny jest w jednym wariancie wielkościowym- 48 kapsułek. Zalecane spożycie dzienne to dwie kapsułki. Pakowane są po 12 w blisty, mamy ich więc 4 w opakowaniu.


Suplement łatwo się połyka- nie ma z tym problemu, nie staje w gardle. Kapsułki są białe, średniej wielkości. Skład jest krótki i treściwy z ukierunkowaniem na utrzymanie skóry, paznokci i włosów w dobrym stanie. Dzienna porcja (dwie kapsułki):
-240 mg ekstraktu ze skrzypu polnego, 
-200 mg mielonych nasion lnu, 
-100 mg tauryny, 
-60 mg L-metioniny, 
-41 mg L-cysteiny, 
-30 mg kwasu hialuronowego, 
-10 mg cynku (100%*), 
-300 µg biotyny (600%*).


Działanie suplementu szczególnie widać szczególnie po paznokciach. Są mocniejsze, bardziej elastyczne. Nie łamią się i nie są kruche. Ładnie się błyszczą i strasznie szybko rosną, możemy więc w krótkim czasie cieszyć się długimi pazurkami ;)
Skóra także jest wdzięczna suplementowi. Stała się bardziej promienna i po prostu wygląda zdrowiej. Cera jest bardziej gładka i miękka. 
Jeżeli chodzi o włosy to zaczęły rosnąć szybciej. W miesiąc urosły około 0,5 cm więcej niż zwykle. Stały się mocniejsze, końcówki nie puszą się, są nawilżone i elastyczne. Przestały się łamać i zauważalnie na szczotce jest ich mniej, czyli zmniejszyło się wypadanie. Co dla mnie ważne- Skrzypolen z kwasem hialuronowym podtrzymuje wzrost nowych włosków. Baby hair cały czas wyrastają :)

Oleofarm

Dalej

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *