Recenzja: Keratynowa kuracja do włosów ze spiruliną- BingoSpa

Keratyna zawsze działała dobrze na moje włosy, a na Wasze? :) Stąd dzisiaj recenzja produktu BingoSpa ;)

Kilka słów od producenta: Keratyna jest głównym budulcem łodygi włosa, zwaną korą włosa. Włókna keratyny są połączone ze sobą poprzecznymi wiązaniami siarczkowymi, dzięki czemu włosy są bardziej elastyczne i sprężyste. Keratyna wchodzi również w skład zewnętrznej osłonki włosa, gdzie jest odpowiedzialna za połysk i blask włosów. Jej brak doprowadza m.in. do otwierania się łusek włosa i rozdwajania końcówek.
Keratyna odpowiada  za kondycję i zdrowy wygląd włosów. Posiada właściwość wnikania w głąb włosa, wbudowując się w uszkodzone miejsca, powstałe wskutek codziennego czesania, farbowania czy działania słońca i wiatru, aktywnie uzupełnia niedobór naturalnych składników budujących strukturę włosa. Keratyna utrzymuje właściwy poziom nawilżenia skóry i włosów, a dzięki zawartości siarki likwiduje  stany zapalne.
Więcej informacji: >KLIK<

Moja opinia: Produkt znajduje się w plastikowym, prostym słoiczku, na nim znajdziemy informacje o składzie, sposobie użycia, przeznaczeniu, datę przydatności do zużycia.
Maska jest biała z perłową poświatą, konsystencja bardzo treściwa, dosyć zbita. Zapach bardzo miły dla noska, lekko słodkawy, ale delikatny i niemdły, jakby lekko mydlany.


Producent zaleca codzienne stosowanie przez 5 dni, a następnie 1-2 w tygodniu. Tak też zrobiłam. Po tym czasie włosy stały się bardziej miękkie, przyjemne w dotyku. Bardzo zyskały na nawilżeniu. U mojej mamy zniknął efekt napuszonych włosów. Jedno na co trzeba uważać przy 5 dniowej kuracji- aby nie nałożyć za dużo na włosy od nasady, szczególnie jeżeli mamy problem z przetłuszczającymi się włosami. Przy pierwszym dniu to był mój błąd, dlatego z kolejnymi dniami omijałam włosy od nasady fundując im jedynie odrobinę maski. Albo po prostu skupić się przy spłukiwaniu szczególnie na nasadzie :)


Nie można odmówić kuracji BingoSpa bardzo dobrego działania na włosy, które są błyszczące i odżywione. Co do łagodzenia stanów zapalnych- nie wypowiem się, bo nie miałam takowych. Podczas aplikacji włosy jakby „wpijają” maskę- przynajmniej u mnie. Włosy są bardzo elastyczne i sprężyste. Razem z Kolagenem do mycia i pielęgnacji włosów (o którym na dniach) tworzy świetny duet pielęgnacyjny. Włosy się na pewno mniej łamią (widzę to jak się czeszę- nie ma ich tyle w umywalce). Włosy są bardziej puszyste, delikatne i wyglądają zdrowiej.

BingoSpa

Dalej

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *