Recenzja: Jedwab do mycia i pielęgnacji włosów- BingoSpa

Jedwab… posiadaczki tłustych włosów wiedzą, że potrafi on przeciążyć włosy. Obawiałam się, że i u mnie się z tego powodu nie sprawdzi, bo lubią się tłuścić od nasady. Czy produkt BingoSpa przeciążył włosy?

Kilka słów od producenta: Jedwabiście miękkie i sprężyste, pełne blasku włosy wymagają swoich naturalnych cząstek budulcowych – protein i aminokwasów, a tych dostarczy Twoim włosom „Jedwab do mycia i pielęgnacji włosów”  BingoSpa. Jedwab do mycia i pielęgnacji włosów BingoSpa zwiększa zatrzymywanie wilgoci na powierzchni włosów, poprawiając ich podatność na układanie, zapobiega elektryzowaniu się, nadaje włosom elastyczność, zdrowy wygląd oraz miękkość i jedwabisty połysk. Proteina jedwabiu posiada znaczne pokrewieństwo do protein występujących w skórze i włosach. Dzięki temu rozpuszczalne białko jedwabiu może tworzyć na powierzchni włosów film ochronny, który wygładza ich powierzchnię. Nadaje to włosom przyjemny chwyt, poprawia ich czesalność.  Proteiny jedwabiu posiadają ładunek elektrostatyczny przeciwny do ładunku włosów, dzięki czemu preparat posiadający w swoim składzie proteiny jedwabiu silnie przywierają do ich powierzchni. Zhydrolizowane białko jedwabiu wykazuje szeroki zakres mas cząsteczkowych począwszy od wolnych aminokwasów do polipeptydów o dłuższym łańcuchu. Dzięki czemu łączy w sobie własności zwilżające i błonotwórcze. Białko jedwabiu, zwiększa zatrzymywanie wilgoci na powierzchni włosów i w ten sposób poprawia ich podatność na układanie, zapobiega elektryzowaniu i nadaje im elastyczność, zdrowy wygląd i miękkość oraz jedwabisty połysk.

Więcej informacji: >KLIK<


Moja opinia: Butelka ogromna, bo aż 1000 ml, plastikowa, lekko bańkowata. Na etykiecie tylko kilka najważniejszych informacji- minimalizm, czyli coś co lubię. Otwór- mógłby być delikatnie mniejszy, bo przy tych gabarytach butelki, produkt potrafi nam się przelać.
Jedwab posiada bogatą i gęstą konsystencję, jest uroczego koloru- różowego. Zapach słodki, miły dla nosa, sprawia, że te 2-3 minuty przy długich włosach nie są katorgą ;)


Jedwab bardzo dobrze się pieni przez cały czas, kiedy pienimy włosy. Zmywa także oleje czy masła z włosów. Pozostawia przyjemny, słodkawy zapach. Moje obawy o przeciążeniu włosów były bezpodstawne. W żadnym wypadku produkt nie przeciąża włosów ani skóry głowy. Bardzo dobrze myje, nie plącze włosów- wręcz ułatwia ich rozczesywanie. Pozostawia je miłe w dotyku, puszyste (ale nie napuszone) i delikatne. 


Nawilżenie jest bardzo dobre, jedwab przyczynia się również do wolniejszego rozdwajania końcówek. Włoski są pełne blasku i wyglądają zdrowo, nie elektryzują się. Zyskują na elastyczności i ładnie się układają. Są bardziej wygładzone. 
Z jedwabiu szczególnie jest zadowolona moja mama, która miała bardzo przesuszone włosy przez farbowanie na blond. Teraz są miłe w dotyku i delikatne oraz nawilżone. Zyskały na blasku.

BingoSpa

Dalej

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *