Recenzja: Bio-Magnez- Pharma Nord


Mam ostatnio dość mocno stresujący i nerwowy okres w swoim i życiu i regularnie odczuwam niedobory magnezu w organizmie objawiające się drganiem powieki i mięśni rąk i łydek, nerwowością. Czy Bio-Magnez Pharma Nord spełnił moje oczekiwania i spełnił swoje zadanie?

Kilka słów od producenta: Bio-Magnez jest kompleksem trzech różnych soli magnezu. Każda tabletka dostarcza 200 mg czystego magnezu. Bio-Magnez to połączenie organicznych i nieorganicznych związków magnezu, dzięki temu tabletka rozpuszcza się całkowicie w ciągu kilku minut- nawet u osób o obniżonej zawartości kwasów żołądkowych – gdzie zawartość magnezu jest przekształcana do przyswajalnej postaci jonowej. Bio-Magnez nie musi koniecznie być spożywany w czasie posiłku.

Więcej informacji: >KLIK<


Moja opinia: Tabletki mamy zapakowane w tekturowe opakowanie, w bardzo miłym niebieskim odcieniu. Nie zrobiłam niestety zdjęcia jak miałam jeszcze cały listek magnezu, ale przez „szybkę” fajnie wyglądała do nas jedna z kapsułek ;) W środku znajdziemy jeden blister- 30 tabletek, dosyć sporych, ale łatwych do połknięcia. Mają glazurową otoczkę dzięki czemu nie stają w gardle, więc nie ma niebezpieczeństwa „zachłyśnięcia”. Jeżeli jednak dla kogoś tabletka jest za duża to może ją po prostu rozpuścić w wodzie :)
Mamy tutaj kompleks trzech soli magnezu, gdzie przeciętny magnez zawiera tylko jedną.


Jak wspomniałam wcześniej mam dość nerwowy okres w życiu, do tego dochodzi kawa, która okropnie wypłukuje ten pierwiastek. Już po dwóch dniach zażywania Bio-Magnezu odczułam ulgę jeżeli chodzi o drganie mięśni, a w szczególności powieki („skakanie” powieki powielało się dosłownie co kilka minut, co było bardzo uciążliwe). Po pierwszej tabletce dokuczliwe dolegliwości zaczęły być rzadsze- wchłanialność produktu oceniam więc dobrze. Teraz przy końcu opakowania mogę stwierdzić, że poprawiło się samopoczucie, nerwowość puściła mnie. Zniknęło nadmierne zmęczenie, które często mi towarzyszy podczas braków magnezu. Akurat również się złożyło, że brałam Bio-Magnez przed miesiączką co poskutkowało mniejszym zespołem napięcia przedmiesiączkowego, a podczas „trudnych dni” ból podbrzusza był mniejszy.


Magnez jest potrzebny dla prawidłowego funkcjonowania układu mięśniowego, sercowo-naczyniowego, oddechowego, pokarmowego, hormonalnego, krwiotwórczego, immunologicznego i kostno-stawowego. Zmniejsza ciśnienie krwi i znosi arytmię serca.


Trzy związki magnezu gwarantują dobrą wchłanialność, niepotrzebna jest już więc witamina B6 jako „przewodnik” ;)

Pharma Nord

Dalej

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *