Purina Beyond Simply 9 jagnięcina + jęczmień

Mój pies jest wymagający. Co to znaczy? Ma wrażliwy żołądek, często problemy skórne, od czasu do czasu jakiś czas temu występowały wymioty. Nie mówiąc już o problemach z pazurami (przerost) czy gruczołami około-odbytowymi, które trzeba regularnie opróżniać. 

Próbowaliśmy różnych karm. Z jednej musieliśmy zrezygnować mimo bardzo dużej zawartości mięsa. Wystąpiło uczulenie, swędzenie pyszczka. Aktualnie od 2 lat kupujemy jedną karmę, która jej nie uczula.
Lecz postanowiliśmy spróbować teraz czegoś innego, karmy PURINA Beyond, która będzie bardziej dostępna w sprzedaży, ponieważ z aktualną mamy czasami lekkie problemy i musimy czekać na dostawę.

PURINA Beyond / SIMPLY 9 + minerals
*bogata w jagnięcinę z pełnoziarnistym jęczmieniem 

skład: jagnięcina 18,5%, pełnoziarnisty jęczmień *18%, odwodnione białko kurczaka, kasza owsiana*, ryż*, tłuszcz drobiowy, digest, odwodnione białko jagnięciny 2%, składniki mineralne, suszony szpinak 0,5%
* zboża 51%, składniki naturalne
CENA: 3kg = 40zł

PLUSY:
1. Wielkość granulek: 
Granulki są drobne i małe, więc będą idealne dla mniejszych ras.
2. Karma BEZ dodatku sztucznych barwników, aromatów/ wzmacniaczy smaku i konserwantów.
– bez dodatku pszenicy ( producent jednak zaznacza, że produkt może zawierać śladowe jej ilości)

MOJA OPINIA: 
Przez pierwsze 10 dni sunia (kundelek/ ok. 11 lat/ ok. 6,5 kg) zajadała się karmą z wielką przyjemnością. Przez ten okres nie wystąpiły żadne skutki uboczne. Nie zauważyłam zmiany zachowania.
Jednak po ok. 10 dniach z wielką przykrością musieliśmy przerwać podawanie karmy, z powodu zaczerwienienia i wydzieliny w uchu, która się nadto zebrała. Rozpoznanie – zapalenie ucha wewnętrznego. Nie wiemy czy to z powodu karmy, czy po prostu z nawracającego „przypadku”, ponieważ Chica już co roku ma takie problemy, które zazwyczaj pojawiają się sezonowo.
Przypadek? Weterynarz wspomniała, że może być to od zmiany karmy- ale nie musi. Więc mamy małą niewiadomą. Aby wyleczyć uszko, musiałam wrócić do starej karmy, by wyeliminować ewentualne nowości.
Właśnie taka jest moja sunia :-) Ciągle COŚ się dzieje. Na ten moment nie mogę nic więcej napisać.

Karmą podzieliłam się z panią Elżbietą, która postanowiła również ją przetestować.

OPINIA p. Elżbiety M. z Wrocławia:
Obserwacje i opinia po podawaniu karmy psu sznaucer miniaturka. 
„Pies ma 12 lat i jest bardzo żywy. Karma jej bardzo smakowała – po podaniu porcji prosiła o jeszcze, po za tym zjadała ją błyskawicznie. Ziarna mają bardzo dobrą drobną frakcje, co znacznie jest łatwiejsze dla pasa, zwłaszcza jeśli tak jak moja zjada dość szybko. Unikamy w ten sposób kulki w brzuchu. Tiga wyraźnie zadowolona z nowego smaku karmy. 
Nie wystąpiły żadne dolegliwości skórne ani żołądkowe. Kupki ok. Natomiast zauważyłam, że po tej karmie znacznie więcej piła wody, zarówno bezpośrednio po zjedzeniu jak i później. Troszkę uciążliwe wieczorem, kiedy karmę dostała później niż zwykle, bo musieliśmy ją dodatkowo jeszcze wieczorem wypuszczać, by spokojnie dotrzymała do rana. . 
Czasami Tiga po karmach jest przymulona, jak gdyby coś siedziało jej na żołądku – po tej jest zadowolona energiczna i bardzo żywa. 
Dajemy 5/5 bo naprawdę karma super. 
Po dłuższym stosowaniu możemy ocenić jej wpływ na sierść.”

Kochani, pamiętajmy o prostych zasadach zmieniając karmę na inną. PURINA przypomina:

Jeżeli macie jakieś spostrzeżenia, opinie na temat tej karmy… Dziejcie się w komentarzach!

Dalej

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *