Przygotowania do zmian

Przygotowania do zmian

Czas pędzi jak szalony …  U mnie również pozostało wielkie odliczanie do sierpnia, kiedy to ma dołączyć do nas nowy członek rodziny. Powoli zaczynamy przygotowania przestrzeni dla malucha i kompletowanie wyprawki.
Jak wiadomo, pojawienie się w domu małego dziecka zmienia niemal cały plan dnia, do którego reszta domowników zdąrzyła się przyzwyczaić. Dla mnie bardzo ważne jest aby nie dopuścić do sytuacji, w której nasza czteroletnia córka czułaby się zaniedbana, ponieważ nagle cała uwaga rodziców zaczęła skupiać się na nowym członku rodziny. Dlatego już dzisiaj planuję jak zorganizować czas, aby nowa sytuacja była dla nas wszystkich jak najmniej stresująca.
Oczywiście wsparcie rodziny będzie tu odgrywać bardzo dużą rolę. Mąż na pewno będzie zaangażowany w nowe obowiązki. Pomoc babci również będzie nieoceniona. Trochę zbagatelizowałam tę kwestię za pierwszym razem, ale teraz mając już doświadczenie po niemowlaku z temperamentem, na pewno z przyjemnością skorzystam z pomocy babć. Chętnie skorzystam również z cennych rad i doświadczeń moich koleżanek ( w końcu nie tylko w pracy przydaje się zarządzanie kontaktami:)) Mam nadzieję, że dzięki temu uda nam się w efektywny sposób uporać z wyzwaniem, z którym przyjdzie nam się zmierzyć już lada dzień.

http://www.swiatwkolorzeblond.com/


Dalej

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *