Długie i zdrowe włosy to oczywiście marzenie niemal każdej kobiety, jednak nierzadko proces przedłużania włosów wydaje się dłuższy niż oczekiwano i wkłada się w to wiele wysiłku. 

Zwykle główną przeszkodą, z jaką borykają się kobiety podczas zapuszczania włosów, jest problem wypadania i przesuszenia włosów oraz rozdwojonych końcówek. To wystarczy, aby zahamować proces wzrostu włosów, mimo że włosy muszą być obcinane w sposób ciągły z powodu wielu wypadających pasm.

Jak zapuścić długie włosy – poradnik

Nie musisz używać zbyt wielu chemikaliów, możesz użyć naturalnych składników, które łatwo znaleźć i nałożyć na włosy. Oto jak skutecznie wydłużyć i odżywić włosy!

Jak zapuścić długie włosy – prowadź zdrową dietę

Oprócz utraty wagi, zrównoważona dieta może również przyspieszyć wzrost włosów. Pokarmy o wysokiej zawartości aminokwasów mogą przyspieszyć wzrost włosów od wewnątrz.

Aminokwasy to substancje, które działają w celu wytworzenia białka, dzięki czemu organizm jest w stanie naprawić swoje tkanki. Pokarmy zawierające aminokwasy, takie jak awokado, łosoś, produkty pełnoziarniste, kurczak i inne, mogą pomóc w prawidłowym wzroście włosów.

Chcesz mieć długie włosy to kąp się w ciepłej wodzie

Czy wiesz, że gorąca woda może uszkodzić włosy? Zbyt wysoka temperatura wody szybko zniszczy włosy. Dlatego należy zwracać uwagę na temperaturę wody do kąpieli, aby nie zaszkodziła ona włosom.

Spróbuj wziąć prysznic z ciepłą wodą. Ciepłe temperatury mogą otwierać łuski włosów i ułatwiać wchłanianie szamponu i odżywki. Ciepła woda może również usuwać martwe komórki, brud i łupież.

Jak zapuścić długie włosy – korzystaj z odżywki

Regularne stosowanie odżywki po umyciu włosów również może być szybkim sposobem na wydłużenie włosów. Oprócz przyspieszania wzrostu włosów, odżywka może również utrzymywać nawilżenie włosów, dzięki czemu unika uszkodzeń, takich jak suche, łamliwe i matowe włosy.

Zrezygnuj z suszarki i lokówki

Narzędzia do włosów, takie jak suszarki do włosów , prostownice i lokówki, mogą rzeczywiście upiększyć Twoją fryzurę. Jednakże, jeśli są używane zbyt często, ciepło z tych narzędzi sprawi, że włosy staną się kruche, przez co łatwo się łamią i wypadają.

Stres cieplny, który powoduje, będzie również utrudniał wzrost włosów na dłuższą metę.

Tak więc następną wskazówką dotyczącą szybkiego przedłużania włosów jest rozpoczęcie ograniczania używania narzędzi do włosów, które powodują ciepło.

Lepiej suszyć włosy naturalnie, po prostu suszyć na powietrzu. Ale kiedy się spieszysz, możesz użyć suszarki do włosów, prostownicy lub lokówki.

Upewnij się, że temperatura nie jest zbyt wysoka. Nie zapomnij stosować witamin do włosów, aby utrzymać nawilżenie włosów.

Jak zapuścić długie włosy – masuj głowę

Innym szybkim sposobem na wydłużenie włosów jest stymulowanie wzrostu włosów poprzez regularne masowanie skóry głowy, co najmniej 3 razy w tygodniu.

Pomoże to poprawić krążenie krwi w skórze głowy, dzięki czemu proces wzrostu włosów będzie szybszy.

Masaż skóry głowy nie tylko musi być wykonywany za pomocą kremowej kąpieli w salonie, ale możesz to zrobić samodzielnie w domu bez opróżniania portfela. Podczas mycia włosów delikatnie masuj skórę głowy przez 3-5 minut.

Oprócz możliwości poprawy krążenia krwi, masowanie skóry głowy oczyści również brud na skórze głowy, który powoduje wzrost grzybów, takich jak łupież. Łatwo nie jest sposobem na naturalne wydłużenie włosów na tym.

Jak zapuścić długie włosy – zrezygnuj z farbowania włosów

Często zmieniasz kolor włosów? Jeśli chcesz przyspieszyć wzrost włosów, nie powinieneś farbować włosów zbyt często.

Na pewno już wiesz, że farba do włosów zawiera substancje chemiczne? Jeśli więc używasz go zbyt często, zawarte w nim chemikalia mogą uszkodzić skórę głowy i zahamować wzrost włosów.

Więc jeśli chcesz szybko uzyskać naturalnie długie włosy, ogranicz kontakt z chemicznymi farbami do włosów, dobrze?

Sposób na długie włosy – zwiększ ilość białka

Poza pielęgnacją zewnętrzną, do stymulacji wzrostu włosów potrzebna jest również pielęgnacja wewnętrzna.

Dlatego upewnij się, że spożywasz pokarmy bogate w białko, aby mieszki włosowe otrzymywały niezbędne składniki odżywcze potrzebne do wspierania wzrostu włosów.

Oprócz przyspieszenia długości włosów, pokarmy o wysokiej zawartości białka, takie jak mleko , orzechy i mięso, również utrzymają włosy w zdrowiu i nie będą łatwo uszkadzać.

Skróć czas pływania

Następnym naturalnym sposobem na wydłużenie włosów jest unikanie zbyt częstego pływania. Zawartość chloru w wodzie basenowej może ją uszkodzić, powodując spowolnienie wzrostu włosów.

Ale jeśli trudno ci ograniczyć swoje hobby związane z pływaniem, możesz podczas pływania używać osłony na włosy, aby chronić włosy przed bezpośrednim działaniem chloru.

Ponadto natychmiast spłucz włosy szamponem i nie zapomnij użyć odżywki, aby włosy nie wysychały i były wilgotne.

Zielona herbata na długie włosy

Kolejnym naturalnym sposobem na wydłużenie włosów jest stosowanie zielonej herbaty. Zielona herbata jest jednym z naturalnych składników, które mogą przyspieszyć wzrost włosów. Wysoka zawartość przeciwutleniaczy w zielonej herbacie może poprawić krążenie krwi w skórze, stymulując szybszy wzrost włosów.

Zaparz zieloną herbatę, a następnie równomiernie nałóż na skórę głowy. Następnie owiń włosy ręcznikiem, pozostaw na 20-30 minut, następnie dokładnie spłucz.

Oprócz wcierania jej w skórę głowy, możesz również natychmiast czerpać korzyści z zielonej herbaty, pijąc ją.

Oprócz odgrywania roli we wzroście włosów, zawarte w nim przeciwutleniacze mogą również chronić organizm przed wolnymi rodnikami, które powodują przedwczesne starzenie się i problemy zdrowotne, takie jak rak.

Obetnij końcówki włosów, aby szybko rosły

Obcięcie końcówek włosów to nie tylko pozbycie się starych, suchych i rozdwojonych końcówek. Uważa się również, że pobudza włosy do szybszego wzrostu.

Można więc powiedzieć, że obcinanie końcówek włosów to jeden ze sposobów na naturalny szybki wzrost włosów przy jednoczesnym usuwaniu niezdrowych części włosów.