OOTD: stripes and red midi skirt

OOTD: stripes and red midi skirt

Witajcie!
Skoro zaczęły się wakacje to przychodzę do Was z letnim stylem ;) A z nim najlepiej kojarzy się styl marynarski, o którym warto sobie przypomnieć w nadchodzącym czasie. W tym sezonie zasługuje na szczególną uwagę ze względu na paski i paseczki oraz swoiste połączenie kolorystyczne: granat, czerwień i biel. Styl marynarski wraca do nas co roku, zazwyczaj nieco zmodyfikowany, ale śmiało można go określić bardzo uniwersalnym. 
Bluzki w poprzeczne paski uwielbia wiele kobiet. Jednak nie sprawdzają się do wszystkich typów sylwetek ze względu na to, że pogrubiają. Nie należy ich się bać, wystarczy dobrać odpowiednią narzutkę w postaci rozpiętego żakietu czy luźnego kardiganu i nie trzeba już się martwić o niezbyt korzystny wygląd. W tym sezonie pasiaste ubrania można znaleźć dosłownie wszędzie. Sama zaopatrzyłam się ostatnio w bluzkę oraz spódniczkę z letniej kolekcji Sinsay. 
Bluzka w paski, z odkrytymi ramionami podchodzi pod kategorię ,,styl marynarski” i na tym porównanie się kończy. Dobrałam do ,,pasiaka” czerwoną spódnicę midi z wysokim stanem, którą znalazłam parę miesięcy temu w ciuchlandzie i która doczekała się wreszcie swojego debiutu ;) Jest bardzo lekka i zwiewa, szyta z koła przez co świetnie się układa. Do tego czarna torebka i szpilki – również z second handu. Taki zestaw przywołuje mi na myśl styl Francuzek, bardzo prosty i minimalistyczny, a jakże piękny. W zależności od dobranych dodatków możemy skomponować kilka wersji na podstawie tej samej bazy (bluzki w paski i czerwonej midi): elegancki zestaw z butami na obcasie czy codzienny, z balerinkami i dużą torebką typu shopper. 
***
Hello!
The summer break has began, so I present you elegant style for vacation :) With the holidays the best associates marine style, which we should remember in the upcoming time. In this season it deserves special attention, because of stripes and specific combination of colors: navy blue, red and white. Sailor style come back to us every year, usually slightly modified, but it’s still so universal.
Many women love blouses with transversal stripes. However, they don’t souited to all types of bodies, because they thicken. But we should not fear them, simply choose the right stretched cape or loose cardigan jacket to make look more favorable. This season, we can find striped clothes in almost every collection. I bought recently a blouse ans skirt from Sinsay’s summer collection.
Striped blouse with bare shoulders belongs to category ,,marine style”, but red midi skirt and high heels make it look more chic and parisian. Both things come from second-hand shop, as well as small, black bag. This set brings to mind the style of French women, it’s simple, minimalistic and very beautiful. We can compose several versions based on the same basics (striped blouse and midi skirt): elegant set with high heels or more ordinary look with falts and shopper bag. 

Zdjęcia: Asio
Bluzka | Shirt: Sinsay
Spódnica | Skirt: SH
Szpilki | High heels: New Look (SH)
Torebka | Bag: Primark (SH)
Okulary | Glasses: Sinsay
E.

Dalej

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *