Niepokój

Niepokój

Wiele bardzo młodych kobiet walczy z niepokojem, nie zdając sobie sprawy z tego przez co przechodzą. Boją się o tym mówić, nie chcą być osądzone jako dziwne, smutne, bez radości do życia, przecież wszystko to co się teraz promuje jest pozbawione jakichkolwiek czarnych barw, każdy jest szczęśliwy, uśmiechnięty idealny. Wydaje im się, że są same, odosobnione, czują się inne a to nie jest prawda.  Wszystkie nas to dopada i co mamy z tym zrobić? Załamać się? Poddać się? Oczywiście, że nie, myśl „nie jestem sama” pomaga!

IMG_8240

W tym wszystkim nie chodzi nawet o rzeczywiste dowody tego, że tak w tym samym momencie, inni ludzie przechodzą przez to samo, może tak być, jest to nawet bardzo, ale to bardzo prawdopodobne, ale niekoniecznie musi to dotyczyć najbliższych nam osób, warto spojrzeć na to szerzej. Wierz mi są na świecie ludzie tacy sami jak Ty i ja, a skoro jest nas więcej to znaczy, że nigdy więcej nie musisz czuć się odosobniona. Podążając dalej tą myślą, skoro jest nasz tyle, na całym świecie, nie musimy się już niczego bać, w grupie siła, jesteśmy sobie w stanie poradzić z tym uczuciem, które próbuje zachwiać  nasz spokój, naszą równowagę. Nie poddawaj się, ja się nie poddam i teraz kiedy w pewnym sensie wypowiedziałam te słowa na głos, czuje się o wiele silniejsza.

Processed with VSCO with f2 preset

Kolejny bardzo ważny aspekt radzenia sobie z problem to: nie bać się o nim głośno mówić, kiedy jesteś już pochłonięta, przez niepokój i akurat robisz sobie kawę w biurze, a koleżanka podchodzi i pyta co u Ciebie, powiedz: „eh, dopadł mnie niepokój i staram się z nim walczyć” nigdy nie wiesz co usłyszysz w odpowiedzi, może to będzie „naprawdę? Myślałam, że tylko mnie to spotyka, ciągle z nim walczę” a może słowo wsparcia „Nie poddawaj się dziewczyno, jestem z Tobą, a teraz napijmy się dobrej kawy”. Gdy pozostaniesz zamknięta i odpowiesz „dobrze, dziękuję” twoja koleżanka, która na pewno przechodzi czasami takie same momenty jak ty, pozostanie również zamknięta, a przecież możemy sobie nawzajem bardzo pomóc. Nie bój się otworzyć i stawić czoła własnym słabościom.

Processed with VSCO with f2 preset

Zmierzam do tego, żeby każdy z nas uświadomił sobie, że wszyscy jesteśmy tacy sami, wszyscy walczymy z tymi samymi problemami i przypadłościami, nie różnimy się niczym, naprawdę. Ja walczę z niepokojem, moja mama, moja babcia, przyjaciółki, pani ze sklepu, sławna piosenkarka, blogerka czy pani premier, żeby to nie zabrzmiało zbyt feministycznie, mężczyźni też z tym walczą, czasami dopada ich to bardziej niż kobiety.

IMG_8363

Mam zamiar poświęcić temu problemowi, jeszcze kilka kolejnych postów, bo warto o tym mówić i warto otworzyć oczy na otaczających nas ludzi, zamiast pozostawać w egoistycznej skorupie. Skupianie się na sobie, i na swoim ‘tylko mnie to  dotyka’ nie jest rozwiązaniem, pamiętajmy, że nie jesteśmy pierwszym pokoleniem na Ziemi, a skoro nasi przodkowie sobie z tym radzili, to my możemy również.

Processed with VSCO with c1 preset

Miłego oglądania zdjęć! To już ostatnia część z Royal National Park. Następnym razem zabiorę Was na przygodę w górę wybrzeża.

Dalej

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *