Na ratunek skórze z przebarwieniami – olej Bakuchi

Zobacz blog
Cześć kochani,

zmiany pigmentacyjne skóry zdarzają się dosyć często, występują zazwyczaj na skórze twarzy i dłoni. Główną przyczyną przebarwień jest długotrwałe oddziaływanie promieni słonecznych, które zaburzają właściwą pracę melanocytów i prowadzą do trwałych zmian pigmentacyjnych. Przebarwienia powstają również wraz z wiekiem oraz po np. zmianach trądzikowych. Usuwanie przebarwień w ostatnich czasach stało się bardzo popularne, od kremów rozjaśniających po zabiegi złuszczania. 
Olej Bakuchi

Olej z nasion babchi

Według medycyny ajurwedyjskiej olej Bakuchi zwany również Babchi oraz Babći to roślina, która skutecznie zwalcza bielactwo oraz przebarwienia skóry. Występuję ona na obszarze obszarze Indii, Pakistanu, Iranu, Sri Lanki oraz Chin. Roślina ta była już popularna w XIX wieku. Najcenniejsza substancja w Babchi znajduje się w ziarnach jest to furanokumaryna – psoralen. Ma on działanie fotouczulające, gromadząc się w melanocytach pochłania szkodliwe promieniowanie słoneczne pod wpływem, którego powstaje pigment. 
Olej babchi

Właściwości oleju Bakuchi

Według wielu naukowców olej Bakuchi to również lekarstwo na bielactwo, powoduje zanik białych plam. Stosując olejek należy pamiętać, aby unikać bezpośredniego kontaktu z promieniami słonecznymi. Nie jest polecany kobietom w ciąży. Olej z nasion babchi, dzięki zawartości aktywnych związków poprawia stan skóry, włosów i paznokci. Łagodzi wszelkie zmiany skórne takie jak łuszczyce czy egzema.  Jest także inhibitorem, pomaga w leczeniu depresji. Ma również właściwości przeciwzapalne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe. Wewnętrznie stosuje się go rozpuszczając proszek w wodzie. Zewnętrznie wcieramy olejek w zmiany skórne, regularnie dwa razy dziennie przez ok. 2 miesiące.

Słyszeliście wcześniej o tym oleju? :)

Buziaki <3

Dalej

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *