Może coś o jedwabiu?

Zobacz blog

Przed częścią, gdzie będę polecać rzeczy wykonane z najbardziej luksusowego materiału trochę teorii. Jedwab jest włóknem naturalnym pochodzenia zwierzęcego. W chwili obecnej pozyskuje się go z oprzędów gąsienic jedwabnika morwowego (hodowlanego) i dębowego (dzikiego). Do produkcji odzieży najczęściej używa się włókien z pierwszej kategorii, gdyż są  cieńsze i nieco bardziej połyskliwe. Jedwab jest przyjemny w dotyku: gładki, miękki i śliski. Wyróżnia go delikatny połysk, dzięki któremu szybko zyskał rangę jednego z najbardziej szlachetnych i eleganckich materiałów.  Niegdyś stosowane jako podłoże malarskie, zwłaszcza w sztuce orientalnej. Jedną z podstawowych zalet jest to, że jest odporna na rozciąganie, może się jednak zdeformować pod wpływem wody. Tkanina ta jest wykorzystywana do projektowania sukni, bluzek, spodni oraz apaszek. Latem doskonale sprawdzą się damskie i męskie garnitury na jedwabnej podszewce. 

Tu przychodzi moment na prezentację, sklepu Freedomsilk.com, który charakteryzuje się sprzedażą rzeczy wykonanych z tej tkaniny. Na której między innymi możecie znaleźć właśnie ubrania, w tym koszule noce 
Jednak jedwab to nie tylko ubrania, to również pościel, która również jest dostępna w sklepie. No i którą oczywiście chciałabym wam zaprezentować. Mimo bajecznych form, postanowiłam jednak na proste formy. 
Skoro już przedstawiam rzeczy. Pytanie jak dbać o rzeczy z jedwabiu? Do prania ubrań z jedwabiu używamy ciepłej, a nie gorącej wody. Proces powinien odbywać się w miarę szybko. Nie należy namaczać tkaniny, a z przydatnych akcesoriów sprawdzą się szampony do włosów. Dobrze spiszą się także płatki mydlane, jednak mogą one powodować nadmierną szorstkość. Moda na ten materiał powróciła w 2018 roku i trwa do dziś, choć może w mniejszym stopniu. Znaliście rzezy? Lubicie materiał? 

Dalej

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *