LEAN ON ME, WHEN YOU’RE NOT STRONG

Zobacz blog

Major Lazer & DJ Snake – Lean On (feat. MØ)

Witajcie

Wierzycie w symbolikę? Symbole nas otaczają, ale czy znamy ich dokładne znaczenie? Dla każdego mogą znaczyć coś innego, chociaż utarły się ich niektóre znaczenia. Dzisiaj pokażę Wam kilka rzeczy, które zamówiłam ze strony skydance.pl, które wiążą się bezpośrednio ze symboliką.Planowałam tam zrobić zakupy od dłuższego czasu, bo upatrzyłam sobie tam choker. Przede wszystkim skydance wykazali się pełnym profesjonalizmem w podejściu do klienta, świetny i miły kontakt. Czego chcieć więcej! Dodatkowo urzekły mnie opisy do ich biżuterii, widać, że podchodzą z pasją i wiedzą na temat swoich dzieł. Dla mnie jak najbardziej na plus! Bardzo podoba mi się kiedy ktoś kocha to co robi i sprawia mu to przyjemność. 

Wracając do symboliki, zamówiłam sobie choker z yin yang oraz choker na rzemyku z wilkiem. Znak Yin Yang, jest dosyć popularyzowany, odzwierciedla harmonię i równowagę we wszechświecie. Yin i Yang oznacza dosłownie „ciemne i jasne”, według chińskiej tradycji jest to również filozofia. 

Natomiast wilk towarzyszył mi już od dawna i wielu z was może się kojarzyć negatywnie. Wilk odzwierciedla dziką duszę, jest opiekunem stada, lojalny, inteligentny. Podobno każdy człowiek ma swojego zwierzęcego przewodnika, który odzwierciedla naszą wewnętrzną duchową naturę. Dla mnie wilk jest zwierzęciem wyjątkowym, charakteryzuje się dumą ze swojej swobody i niechęci do podporządkowania się jakimkolwiek jej ograniczeniom. Dla mnie wilk, a właściwie wataha jest symbolem rodziny. 

 Shaun Ellis, angielski badacz zwierząt, na rok dołączył do watahy żyjących na wolności wilków. Wszystko opisał w swojej książce „Żyjący z wilkami”. 

„Tak naprawdę nie widzą we mnie ani wilka, ani człowieka. Siebie też nie postrzegają jako wilki. Dla nich członkowie stada są częścią watahy. To jak z psami – ludzie myślą, że psy ich kochają. A one po prostu widzą ich jako część rodzinnego stada. Z wilkami jest tak samo. Nie ma dla nich znaczenia, czy chodzę na czworakach, czy na dwóch nogach, bo jestem częścią rodziny. „ 

Taka symbolika jest bliska moim przodkom, ja staram się jedynie pielęgnować ich tradycje i wierzenia. Chociaż sama jestem chrześcijanką, szanuję inne religie, ale jestem również wierna swoim własnym przekonaniom.

Jestem naprawdę zadowolona z tej biżuterii, nie tylko ze względu, że podobają mi się wizualnie, ale również, że mają znaczenie i odzwierciedlają mnie. Dostałam również prezent w postaci tattoo chokera z koralikami. Dziękuje bardzo!

Jeżeli ktoś poszukuje biżuterii w takim stylu, lub chce powrócić do niezapomnianych lat 90 to polecam sobie przejrzeć co skydance ma w swojej ofercie. Post nie jest sponsorowany, pisany wyłącznie z mojej sympatii do takich twórców.

Niedługo pojawi się post ze stylizacją w której wykorzystam spódniczkę i t-shirt od skydance.


Wierzycie w symbole? A może wręcz przeciwnie? Podzielcie się swoją opinią na ten temat.

Trzymajcie się! Do… napisania.

Dalej

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *