Lakiery hybrydowe Eveline – Hybrid Professional Gel Polish UV/LED – czyli jednym słowem : wow! Jak wykonać manicure hybrydowy w domu?

Zobacz blog

Lakiery hybrydowe Eveline – Hybrid Professional Gel Polish UV/LED
– czyli jednym słowem : wow!
– opinia o produktach
 Jak wykonać manicure hybrydowy w domu?

Już z tytułu tego posta wnioskować można, że opinia będzie pozytywna. Tylko, że słowo pozytywna to w tym przypadku chyba nawet za mało. Lakiery hybrydowe Eveline zaskoczyły mnie niesamowicie i dzisiaj chcę Wam napisać o tym kilka słów.

W moje ręce wpadły kolory mocno neutralne, a zarazem moje ulubione : 299 – STORM – szary, oraz 298 – SNOW WHITE – biały. Oba są bardzo dobre i nie można się do niczego przyczepić. 

Kryją idealnie już nawet przy pierwszej warstwie, a położenie drugiej gwarantuje efekt perfekcyjny. Nie smużą, nie rozmazują się, ich konsystencja jest właściwa, by łatwo i szybko wykonać dobry manicure. Pełna kolorystyka lakierów hybrydowych Eveline dostępna jest na stronie producenta.

Lakiery hybrydowe Eveline to przede wszystkim niesamowity pędzelek, dzięki któremu idealnie rozprowadzamy lakier po płytce paznokcia. Pędzel fajnie zbiera nadmiar lakieru, nie rozmazuje, nie robi smug. Gładko sunie po powierzchni paznokcia tworząc niemal lakierową taflę. Bardzo dobry pędzel.

Trwałość to kolejny z ogromnych plusów lakierów hybrydowych Eveline. Używałam multum lakierów i mój manicure wykonany w domowych warunkach utrzymywał się maksymalnie półtora tygodnia. W przypadku Eveline można śmiało usuwać go gdy przeszkadzają nam już odrosty paznokcia. Lakier trzyma się bardzo dobrze, około 2-3 tygodni. Trwałość porównywalna jest z lakierami hybrydowymi czołowych producentów. W zasadzie nie różni się praktycznie niczym. Ponadto lakier przez cały czas wygląda świeżo, nie matowieje, ładnie się błyszczy.

Co o lakierach mówi ich producent? :

Lakiery hybrydowe Eveline Cosmetics to paleta eleganckich kolorów oraz specjalnie dobrane baza i top. Szeroki, wygodny pędzelek oraz łatwa do nakładania formuła sprawiają, że wykonasz idealny, profesjonalny manicure hybrydowy bez wychodzenia z domu. Możesz cieszyć się jego trwałością nawet do dwóch tygodni.
  
Do zrobienia hybrydy potrzebne są :
  • kostka / blok polerski
  • odtłuszczacz do paznokci (może być zwykły zmywacz lub spirytus)
  • baza hybrydowa (nazywana też step 1)
  • wybrany kolor lakieru hybrydowego (nazywany step 2)
  • top hybrydowy (nazywany step 3)
  • lampa UV lub UV/LED
Pamiętajmy, żeby przed wykonaniem manicure hybrydowego dokładnie usunąć / odsunąć skórki. Zalanie ich lakierem, poza nieładnym efektem wizualnym, spowoduje, że manicure będzie mniej trwały. Paznokcie powinny być też opiłowane zgodnie z pożądanym kształtem, aby nie trzeba było robić poprawek po wykonaniu manicure.

Jak wykonać manicure hybrydowy w domu?
Manicure hybrydowy kiedyś kojarzył się tylko z wizytą w salonie. Obecnie szeroka dostępność i duży wybór produktów do jego wykonania sprawiła, że przy odrobinie wprawy można go wykonać samodzielnie we własnym domu w zaledwie kilkanaście minut, uzyskując profesjonalny efekt. Dowiedz się, jak w kilku prostych krokach wykonać manicure hybrydowy, który pozostanie na paznokciach  przez kilka tygodni.

Krok 1 – Delikatnie matowimy płytkę paznokci używając bloku polerskiego. Jest to szczególnie ważne przy błyszczących, gładkich paznokciach, ponieważ lakier może na nich trzymać się gorzej, a nawet kurczyć podczas utwardzania pod lampą. Następnie przecieramy paznokcie odtłuszczaczem, który oczyszcza płytkę i usuwa pył pozostawiony po matowieniu.

Krok 2 – Zaczynamy malowanie, pamiętając, żeby nakładać możliwie cienką warstwę każdego preparatu, co ważne – również na brzeg paznokcia. Na początek nakładamy warstwę bazy i utwardzamy ją w lampie UV (ok. 2 minut) lub UV/LED (tutaj wystarczy 30-40 sekund).

Krok 3 – Nakładamy pierwszą warstwę wybranego koloru i utwardzamy ją w lampie. W zależności od potrzeb możemy nałożyć i utwardzić również drugą warstwę.

Krok 4 – Teraz czas na top do hybrydy, który utrwala oraz nadaje piękny połysk paznokciom.  Jego warstwę utwardzamy pod lampą tak samo jak poprzednie.

Krok 5 – Przemywamy paznokcie odtłuszczaczem, który zmywa lepką warstwę dyspersyjną**. Bez tego kroku miałabyś wrażenie, że paznokcie nie wyschły, chociaż manicure jest już gotowy. Na koniec warto nałożyć oliwkę na skórki. Teraz możesz cieszyć się pięknym kolorem nawet kilka tygodni.

Pomalowanie  wolnego brzegu paznokcia powoduje  jego „zamknięcie” , dzięki czemu pod lakier nie dostanie się powietrze i manicure będzie trwalszy. Z tego też powodu nie należy opiłowywać paznokci po skończonym manicure (zetrzemy pomalowany brzeg paznokcia).
Warstwa dyspersyjna powstaje po pomalowaniu paznokcia i utwardzeniu go w lampie. Jest lepka, dzięki czemu kolejne warstwy mogą się ze sobą połączyć i stworzyć  finalny efekt hybrydy. Absolutnie nie należy zmywać jej przed nałożeniem kolejnych warstw, a dopiero po nałożeniu topu i utwardzeniu go w lampie.

Lakiery hybrydowe Eveline, podobnie jak zwykłe lakiery tej firmy, są bardzo dobre i trwałe. Nigdy jeszcze nie zawiodłam się na tych zwyczajnych, stąd bardzo zaciekawiły mnie hybrydy. Miłe, bardzo miłe zaskoczenie. Cena lakieru to około 20 zł, a jakość jak z górnej półki cenowej. 

Mogę śmiało napisać, że lakiery hybrydowe Eveline nie ustępują w niczym takim lakierom jak np. Semilac, uznawanym powszechnie za profesjonalne. Dostępność ich jest jednak spora, bo kupić je można np. w Rossmannie i często też bywają objęte promocją. Dla mnie rewelacja w pełnym calu! Warto je poznać, wypróbować i pokochać – z pewnością będziecie często do nich wracać.


Poznałyście już lakiery hybrydowe Eveline?
Zainteresowały Was?

Dalej

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *