Kobiecy blog strażacki / STRAŻ POŻARNA.

Zobacz blog

Po przerwie oraz po wielu blogach postanowiłam , że założę jedynego bloga o mojej ukochanej i zarazem wielkiej pasji jakim jest straż pożarna.

Blog będzie poświęcony straży pożarnej oraz pierwszej pomocy . Na blogu znajdziecie ciekawe porady , które mogą przydać się każdemu . Również chce pokazać fotografię oraz fotorelacje z miejsc,imprez związanych z strażą pożarną i nie tylko. Chce również na blogu pokazać Wam świat ratownictwa i ludzi z tym związanych. Również chce pokazać , że kobieta również może działać w straży pożarnej.

CO JEST STRAŻ POŻARNA : Dawniej straż pożarną nazywano strażą ogniową. Taka straż głownie zajmowania się tylko pożarami. Dziś straż pożarna jest formacją zajmującą się walką nie tylko z pożarami, ale i zagrożeniami dla zdrowia, życia ludzi, jak i zwierząt, a także zagrożeniami czyjegoś dobytku i ogólnie środowiska naturalnego. Ponadto do zadań straży należy usuwanie skutków klęsk żywiołowych i katastrof. Do zadań specjalistycznych wykonywanych przez straż pożarną należy ratownictwo: biologiczne, medyczne, techniczne, wodne oraz wysokościowe. Najstarszym oddziałem wyspecjalizowanym w gaszeniu pożarów byli rzymscy Vigiles, którzy funkcjonowali w 6 r. n.e. Andrzej Modrzewski jako pierwszy opracował zasady pożarnictwa. Pierwszą zawodową strażą pożarną w Polsce powołał Franciszek Bieliński, a odbyło się to 5 lutego 1752 roku. W 1805 r. istniała grupa pożarowa, która znajdowała się Wolborzu.
Rodzaje straży pożarnej :
– PSP : Państwowa Straż Pożarna,
– OSP : Ochotnicza Straż Pożarna,
– WSP : Wojskowa Straż Pożarna,
– ZSP :Zawodowa Straż Pożarna,
– LSP : Lotniskowa Straż Pożarna.
W Polsce funkcjonują również szkoły pożarnicze: Szkoła Główna Służby Państwowej Straży Pożarnej, Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej, Szkoła Aspirantów Straży Pożarnej, Szkoła Podoficerska Straży Pożarnej.

Dalej

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *