Industrial, czyli Walcownia Cynku w Szopienicach

Industrial jest teraz trendy. Podziwiamy lofty, surowe wnętrza, lampy, ceglane ściany. Idealnie w ten klimat wpisuje się wnętrze Walcowni Cynku w Katowicach-Szopienicach. Spacerując wokół tych wszystkich parowozów i innych machin, wyobrażałam sobie niektóre elementy w mieszkaniu ;-)

Dla wszystkich, którzy chcieli, a nie mogli pojawić się na Industriadzie, mam sporo zdjęć z walcowni cynku w Katowicach-Szopienicach. Miejsce jest naprawdę niesamowite, atmosferę swego rodzaju grozy i zimna dopełniała muzyka puszczana przed DJ-kę. Ogromna przestrzeń, piękne światło wpadające przez duże łukowe okna, industrialne lampy, piece, walcarki, maszyny parowe… – klimat ciężkiej pracy był obecny, a wszystko potęgował upał…

Walcownię wybudowano w 1904 roku i jest jednym z pomników historii przemysłu hutniczego. Produkcję zakończono w 2002 roku, po stu latach pracy.

Jej wnętrze aktualnie świetnie nadaje się do organizacji imprez, po pracach konserwatorskich będą się tam odbywać koncerty i przedstawienia teatralne. 

W walcowni cynku można było też podziwiać obrazy Erwina Sówki, czyli jedynego żyjącego twórcę Grupy Janowskiej (słynna grupa malarzy amatorów). 


A co mam na sobie? Czysta prostota i wygoda, czyli jeansy z lumpeksu, top z Cubusa również z sh, balerinki i torba – House

Na koniec nie mogło zabraknąć modowego akcentu… :)

Dalej

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *