HOME: Plakaty i naklejki do pokoju dziecięcego, czyli jak stworzyć jeden, wspólny pokój dla chłopaka i dziewczynki.

 Pamiętacie, jak z wielkim Staszkiem w brzuchu malowałam pokój Zosi na szaro, błękitno i biało, dzięki czemu miało być pięknie, schludnie i minimalistycznie na forever? (Link do wpisu – „MY HOME: Podsumowanie metamorfozy pokoju Zosi.”) Odkąd mam dzieci zaczęłam niesamowicie doceniać uniwersalność białych ścian – nie sprawdziły się ŻADNE farby, które producent pozwalał mi szorować i czyścić na wszelkie sposoby, domalowywanie ubytków na kolorowych ścianach, poczynionych markerami, długopisami, kredkami, a nawet tłustą plasteliną, do najprostszych nie należy, a nakładanie kolejnej warstwy farby po pewnym czasie oddzielało się od całości, tworząc plamy. Zupełnie inaczej jest z białymi ścianami, które (jako pierwszorzędna pedantka) potrafię domalowywać co kilka dni! Ale testując różne rozwiązania dla ułatwienia sobie życia, postanowiłam postawić na klasykę, nie kombinować i dzięki temu… mieć więcej czasu dla siebie – brawo ja!

Jeśli podglądacie mnie na INSTAGRAMIE, to już wiecie, że w piątek wygoniłam wszystkich z domu i w kilka godzin przemalowałam cały pokój na biało. Z racji tego, że Staszek przeżywa ostatnie dni mieszkania w naszej sypialni i wkrótce zamieszka w pokoju ze swoją siostrą, postanowiłam nie zostawiać białych, surowych ścian, a umieścić łóżka po dwóch stronach pokoju i zrobić im dwa, zupełnie różne kąciki. Oczywiście ja swoją wizję na to wszystko mam – szare i miętowe góry wystające zza łóżeczka Staszka, nad nimi białe plakaty z delikatnymi szopami, pandami i kotami wariatami, nad białym łóżkiem Zosi białe plakaty z baletnicami, księżniczkami, lub ulubionymi pandami. I TYLE! Oczywiści moje dzieci też mają swoje wizje na ten pokój – Staszek trochę mniej się sprzeciwia, bo mało umie mówić, jednak Królowej wydaje się, że miedzy tymi plakatami będzie wystawała… kolorowa, wielka Dora. No cóż, koniecznie śledźcie wątek #wieczneremontyugąsieniców, bo zapowiada się ciekawie ;-)

Wizualizacje pokoi z dzisiejszego wpisu oraz wszystkie umieszczone w nich plakaty są w 100% w moim stylu i pewnie niedługo zobaczycie je w naszym domu.
Wszystkie znajdziecie też w sklepie: myloview.pl

Co sądzicie o takich plakatach? Jest to aktualnie temat dość popularny, więc myślę, że wielu z Was ma takie obrazy w domach – na jaką tematykę postawiliście? Zainspirujcie i dajcie znać w komentarzach ;-)

Do zaś!


Dalej

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *