Hołda Katowice-Murcki

Jeśli nie macie czasu bądź ochoty na wyprawę w góry, ale chętnie spędzilibyście czas w ciszy, bez tłumów, z równie pięknymi widokami – wybierzcie się na którąś ze śląskich hałd. A może przejażdżka rowerowa po Murckach i odpoczynek na wzgórzu? Albo spacer po okolicznych lasach i kontemplacja na hałdzie? 

hałda, hołda, Katowice Murcki
Wiele osób traktuje hałdy jak zwykłe górki pokopalniane (tutaj hałda na Kostuchnie, zdjęcia sprzed 2 lat), które nie mają nic do zaoferowania. A przy dobrej widoczności można podziwiać z nich góry – są świetnym punktem widokowym, zrobić pieszą bądź rowerową wycieczkę, poopalać się (jeśli ktoś lubi takie rozrywki) bez gapiów na otwartej przestrzeni, pobiegać… 
Ta w Murckach ma bodajże ok. 339 m n.p.m. Ma powstać tu kalwaria górnicza upamiętniająca śmierć górników – czyli droga krzyżowa z 15 pomnikami. 


Droga mamciu, specjalnie dla Ciebie powraca mój słynny kok. Wiem, że bardzo go cenisz, wręcz wielbisz – postaram się więc, by me krótsze włosy nie zabrały Ci przyjemności z podziwiania go. Jest równie ładny, zapewniam Cię!

Zdjęcia były robione w jakiś przeraźliwy upał, mam więc na sobie hmm… Niewiele. T-shirt, który wręcz uwielbiam, zakupiłam za pięć złociszy w lumpeksie, jest męski, delikatny w dotyku, ze świetnej jakości bawełny. Spodenki jakieś DIY, nerka – Case Closed, buty – Sinsay.

Krasnoludek.

Pustynia.

Gdzie jest krzyż?

Kolczyki – House.

W sobotę wybieram się na otwarcie Muzeum Śląskiego – postaramy się oczywiście robić zdjęcia. Nie mogę się doczekać! A w niedzielę wyprawa w góry, więc kolejne piękne widoki przed Wami. 

Dalej

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *