Głęboko oczyszczający żel do mycia twarzy

Głęboko oczyszczający żel do mycia twarzy

Od zeszłego katalogu zamawiam kosmetyki AVON jak szalona bo obrałam sobie na cel znalezienie kilku perełek kosmetycznych :) Oczywiście jak dobrze wiemy są fani i anty fani marki, a ja aktualnie należę gdzieś po środku… 
Związku z tym, że o bardzo dobre i skuteczne oczyszczanie twarzy dbam postanowiłam zacząć recenzję właśnie od produktu oczyszczającego cerę, który okazał się bardzo przyjemnym kosmetykiem, który jest wart uwagi nie tylko przez nastolatki ale i osoby  borykające się z trądzikiem, czy wągrami itd.Codziennie wieczorem zmywam makijaż pamiętając o dwukrotnym myciu twarzy, a rano wystarcza mi raz ;)

Konsystencja żelu jest bardzo zbita i treściwa koloru szarego zapewne spowodowane jest to zawartością glinki i innych minerałów:P Dodatkowo wydobywając żel  z tubki na opuszki palców już jesteśmy wstanie wyczuć bardzo drobniutkie drobinki, które owy żel posiada, a zatem przy każdorazowym myciu skóry twarzy można rzecz, że wykonujemy mini peeling. Nie są to bardzo grube i ciężkie drobinki, a zatem żadnej krzywdy sobie nimi nie zrobimy, a posiadaczki bardzo cery grubej zapewne musza zastosować dodatkowe peelingi kosmetyczne. Ja aktualnie je sobie darowałam bo moja skóra nie należy do bardzo grubych, a że jeszcze stosuje kwasy to ona sama ładnie się złuszcza. 

Zapach jest specyficzny być może jak miałyście jakożkolwiek maskę z avonu oczyszczającą to śmiało stwierdzam ,że są one bardzo do siebie w zapachu podobne. 

Tubka wykonana jest z miękkiego plastiku plus, że nie wykręca się na wszystkie strony, a szata graficzna zachowała swoją szarość ;)
W tubce mieści się 125 ml żelu głęboko oczyszczającego i jeśli chodzi o wydajność to jest ona bardzo dobra chociaż żel nie do końca się pieni pod wpływem wody, a raczej lepiej rozprowadza na wilgotnej cerze i zmienia się w delikatną piankę.  


Działanie:

Żel głęboko oczyszczający bardzo dobrze oczyszcza skórę twarzy z wszelakich zanieczyszczeń. Nie podrażnia skóry i nie pozostawia żadnego uczucia ściągania, czy dyskomfortu. Nie zauważyłam żadnego przesuszenia, czy podrażnienia lub reakcji alergicznej. 

Żel odkładnie oczyszcza pory, a czy je zmniejsza? Na moje szczęście wielkiego problemu z porami nie mam, a zatem nie są one duże, a stosując żel dalej takie są i być może jeszcze bardziej mniej widoczne? Skóra twarzy jest nie tylko dobrze oczyszczona ale i gładka i miękka w dotyku oraz przygotowana dobrze do dalszych wieczornych zabiegów.  Z dnia na dzień skóra wygląda zdrowiej i promiennie. Nie można także zapomnieć o wyregulowaniu sebum…W sumie nigdy nie miałam nadmiernego problemu z łojotokiem aczkolwiek teraz zauważyłam, że mniej się błyszczę, a nawet po nałożeniu podkładu, czy kremu BB, które lubią po jakimś czasie się błyszczeć na cerze tym bardziej jeśli nie stosuje się pudrów, a teraz mam mniejszy z tym problem nawet po całym dniu. 

Osobiście polecam i stwierdzam, że to jest kosmetyk z avonu wart naszych pieniążków :) 

Dalej

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *