Filcowa seria Diy 4: Jak zrobić stylowy notes w 15 minut

Zobacz blogCześć kochani >!<

Wybaczcie,  że tyle czasu mnie nie było, ale końcowa sesja, pisanie pracy licencjackiej i praca mnie pochłonęły. Na szczęście sesję mam już za sobą, a bronie się we wrześniu  i chociaż jeszcze pracuje to już mam więcej wolnego. Szczerze powiedziawszy to był to bardzo pracowity rok akademicki i ciesze się że w końcu będę mogła chodź trochę odpocząć i w końcu mam czas na blogowanie 😊 Dziś przedstawiam Wam mój ostatni pomysł na Diy z filcu – pokrowiec na notes. 

Został mi bardzo mały kawałek szarego filcu. Taki sam notes widziałam  w jakieś księgarni na wystawie, tyle że tam kosztował fortunę. Ja ja od jakiegoś czasu rozglądałam się za ładnym notesem i jak tylko go zobaczyłam wiedziałam już na co wykorzystam ostatni kawałek filcu. Zrobienie takiego notesiku  jest banalnie proste (mi zajęło 15 minut) a wygląda bardzo oryginalnie  : )

Długopis kupiłam za 16 zł w księgarni ,,Autorska’’. Jak tylko go zobaczyłam to wiedziałam, że będzie  elementem mojego filcowego notatnika : ) Czyż nie jest piękny ?Potrzebne będą :

👉Kawałek filcu. Mój jest o wymiarach 40 długości na 16 cm szerokości i 4 cm grubości.
👉 Notes. Mój jest o wymiarach 10 cm. na 12 cm.
👉 Nożyczki
👉 Spinacze biurowe
👉 Pistolet z klejem na gorąco
👉 Długopis
Sposób wykonania:

⓵Zginamy nasz kawałek filcu tak żeby po zgięciu było  14 cm. Zgięcie spinamy spinaczami biurowymi. Z nadmiaru filcu wycinamy półokrąg.

⓶W półokręgu wycinamy otwór. Lepiej zrobić go mniejszy i potem poszerzyć 😊.

⓷Na wysokości otworu, na zewnętrznej stronie klapy pokrowca przyklejamy pasek z filcu.

⓸Z resztek filcu wycinamy trójkąty, odmierzamy je na wysokość notesu  i przyklejamy je w wewnętrznej części naszego pokrowca.


⓹Na końcu wkładamy rogi naszego notatnika do filcowych trójkątów, zamykamy klapę, a w wystający pasek wkładamy długopis w ten sposób zabezpieczamy notatnik przed otwarciem.
  
Ten filcowy notatnik bardzo mi się podoba i będę go miała pewnie kilka lat 😊 A Wy co o nim myślicie? Jestem bardzo ciekawa, który pomysł z filcowej serii najbardziej przypadł wam do gustu:  etui na telefon, torbaorganizer na frotki  czy filcowy notes ? 😊

Dalej

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *