Filcowa choinka DIY

Zobacz blog

Witajcie kochani >!<
Od kilku dobrych lat chciałam zrobić sama choinkę na święta. W końcu marzenie spełniłam. Pomagał mi  chłopak i brat.  Roboty trochę było, ale w końcu mam choinkę o jakiej marzyłam : )  


Jeszcze dwa tygodnie temu nie miałam kompletnie pojęcia, z czego zrobię choinkę. Wiedziałam, że w tym roku już nie odpuszczę, ale gorzej było z pomysłem. Na zielony filc wpadłam przypadkiem na allegro podczas kupowania szarego i olśniło mnie ! Na początku planowałam, że moją choinkę będzie można zwinąć. Nie przewidziałam, że jak ją postawie to bez dodatkowego usztywnienia to będzie spadać. Na szczęście mój chłopak w porę mi o tym powiedział bo cała robota poszłaby na marne.

Stelaż choinki zrobiłam z trzciny. 2 łańcuchy Światełek dorwałam w sklepie wszystko po 2,99. Nie było podanego koloru i dopiero w domu zobaczyłam że jedne  są kolorowe, a drugie świecą na żółto. Miałam  oddać te kolorowe,  do czasu aż nie zobaczyłam jak pięknie wyglądają razem. Filc kupiłam na allegro. Grubość 4 mm Za 1mx0.5m zapłaciłam około 20 zł.
U mnie w domu jest  tradycja wieszania łakoci na choince, więc nie mogło ich zabraknąć ! Domowe pierniczki idealnie dopełniają całość.

Sposób wykonania : 
①Na początku zginamy filc na połowę i rysujemy choinkę
 
②Wycinamy naszą choinkę i odrysowujemy taką samą na drugiej połowie
 


③Układamy światełka i zaznaczamy punkty w których chcielibyśmy je mieć. Wywiercamy otwory
 
④W otwory wkładamy światełka i nakładamy na nie kule wiklinowe
⑤2 choinkę podklejamy patyczkami. Przyklejamy obie choinki do siebie
⑥Na końcu odmierzamy pień choinki, tak żebyśmy mogli włożyć do środka duży słoik i żeby włączniki światełek wystawały. Ostatni rząd gałęzi Musimy nadciąć trochę głębiej.
 
⑥Nakładamy obie warstwy na siebie i sklejamy gorącym klejem. Gotowe !

 
Jak Wam się podoba pomysł ? Macie już u siebie  ozdobione choinki ?
Jeśli podobają Wam się ozdoby pod choinką to również udekorowałam je sama  (link do wpisu )

Dalej

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *