Do czego służy pozycjonowanie stron w Internecie?

Zobacz blog

 Do czego służy pozycjonowanie stron w Internecie? 
 
Pozycjonowanie stron – dużo się o tym słyszy ale tak naprawdę nie do końca, wiadomo zwykłemu człowiekowi, takiemu jak ja, o co tu właściwie chodzi. Mając stronę www warto mimo wszystko minimum wiedzy o pozycjonowaniu zaczerpnąć. Choćby po to, by ulepszyć naszą stronę, a z pewnością sprawić, by była ona częściej odwiedzana.
Pozycjonowanie stron to inaczej mówiąc zabieg mający na celu układanie naszej strony w wynikach wyszukiwań przeglądarki internetowej. Najlepiej na jak najwyższej pozycji. Im bliżej początku wyszukiwań, tym większa szansa, że internauta szukający danego słowa kluczowego, odwiedzi akurat naszą witrynę.
Pierwsze wyniki w wyszukiwarce Google to zazwyczaj reklamy. Czyli pozycjonowanie opłacone. Sztuką jest trafić na sam początek listy, zaraz po owych reklamach.
Jak to zrobić? A właściwie co może mieć wpływ na skuteczne pozycjonowanie naszej strony?
Tak naprawdę zależy to od wielu czynników. Nie wszystkie mechanizmy są ujawnione nawet przez samo Google. To mocno skomplikowany algorytm. W każdym razie ważne by na naszej stronie znajdowało się sporo słów kluczowych, które mogą zaprowadzić czytelnika właśnie do nas.
Drugim ważnym czynnikiem jest aktywność naszej strony. Im częściej ją aktualizujemy, czyli piszemy nowe posty, tym strona jest bardziej aktywna w wyszukiwarkach.
Popularność naszej strony, czy też liczba unikalnych użytkowników czytających ją również mają znaczenie na skuteczne pozycjonowanie. Wpływ na nie mają także takie czynniki jak szybkość ładowania strony, czy unikatowość treści. 
Pozycjonowanie strony poprawić mogą zewnętrzne odnośniki do naszej witryny. Na przykład fanpage na Facebooku odsyłający do nas, czy inne, popularne social media.
Istnieją również dodatkowe metody poprawiające pozycjonowanie stron www. Zajmują się nimi webmasterzy, którzy mają do zaoferowania szereg narzędzi mogących poprawić pozycjonowanie naszej strony. Osobiście nigdy nie korzystałam z takich opcji i nie mam w tej kwestii żadnego doświadczenia. Myślę jednak, że warto zasięgnąć informacji u źródła, jeżeli zależy nam na jak najlepszym pozycjonowaniu naszej witryny. 
Macie jakieś doświadczenie z pozycjonowaniem stron?
Co jeszcze można wymienić w kwestii poprawy widoczności naszej strony w wyszukiwarce?

Dalej

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *