DIY: Tribal bracelet

DIY: Tribal bracelet

Witajcie!
Przypominajka:

Nadrabiam zaległości w dziale ,,zrób to sam” – dawno nie było żadnego tutorialu, chociaż nadarzyło się ku temu mnóstwo okazji. Dziś pokażę Wam jak zrobić bransoletkę, którą miałam na sobie w TYM poście. Taką bransoletkę możecie znaleźć w internecie pod hasłem ,,ring bracelet” i zdobywa coraz większą popularność, zwłaszcza wśród fanek stylu boho/etno/folk. Przyznam, że ciężko było jednocześnie pracować na własnej dłoni i robić zdjęcia, ale po ostatecznej obróbce zdjęć mam wrażenie, że wypadły one całkiem nieźle :)
Materiały tradycyjnie nabyłam w moim ulubionym sklepiku stacjonarnym (internetowa wersja dostępna jest pod TYM adresem). Wykonanie tej bransoletki zajęło mi około pół godziny, łącznie ze skracaniem i dopasowywaniem łańcuszków. 

Potrzebne będą:

  • dowolny łańcuszek
  • kółka = ogniwka
  • zapięcie
  • kleszczyki – bociany
No to zaczynamy!

1. Najlepiej zacząć od zmierzenia obwodu nadgarstka i dopasowania łańcuszka, który posłuży do stworzenia bransolety podstawowej.
2. Po odmierzeniu i dopasowaniu łańcuszka, przecinamy w wyznaczonym miejscu. Ja do tego użyłam moich kleszczyków-bocianów, gdyż mają taką możliwość, ale zwykłe nożyczki też spokojnie powinny sobie dać radę z cienkim łańcuszkiem. 
3. Jak mamy odmierzony łańcuszek, to montujemy go w bransoletę. Do tego potrzebne będą dwa ogniwka i zapięcie. Kółka montujemy na obu końcach łańcuszka, z jednej strony zaciskamy, a w drugim wcześniej przekładamy zapięcie. 
4. Teraz raz jeszcze wypadałoby zmierzyć bransoletkę. Na tym etapie możemy ją jeszcze lekko zwęzić, czy przełożyć zapięcie i polecam z tej opcji skorzystać skorzystać – ja musiałam zwycięży ją o ok. 1 cm. Cała bransoletka najlepiej wygląda, gdy jest bardzo dopasowana do ręki, ale nie zbyt mocno, żeby nadal umożliwiała swobodne ruchy.

5. Teraz czas zająć się częścią łańcuszka przeznaczoną na ,,pierścionek” i łączenie. Polecam jednak zrobić pierścionek na palcu środkowym – łatwo wtedy zachować symetrię bransoletki. Oprócz tego dużo łatwiej dopasować wszystkie części, gdy pracujecie bezpośrednio na własnej dłoni.
6. Gdy już odmierzycie odpowiednią długość łańcuszka, zepnijcie ją sobie na odpowiedniej wysokości ogniwkiem i odetnijcie łańcuszek (ale nie zamykajcie jeszcze całkiem ogniwka). 
7. Do kółeczka podczepiam łańcuszek i naciągam go, aż sięgnie do bransoletki na nadgarstku. 
8. Odmierzoną długość odcinam i spinam obie części kolejnym ogniwkiem. Pamiętajcie, żeby sprawdzić sobie całą bransoletkę na ręce – poruszajcie dłonią, sprawdźcie czy Wam się nie zsuwa, czy jest Wam w niej wygodnie. Jeśli trzeba skracać to skracajcie :) Ja uzyskałam idealne wymiary dopiero po 3-krotnym skracaniu łańcuszka łączącego.

9. Podstawowy stelaż jest skończony. Możecie zostawić bransoletkę na takim etapie lub (tak jak ja) dorobić jej jeszcze dodatkowe części ;) Mniej więcej w połowie długości łańcuszka łączącego montuję ogniwko i podczepiam do niego dwa krótkie łańcuszki. 
10. Do bransolety podstawowej również montuję ogniwka, żeby podczepić krótkie łańcuszki. Odległość dowolna – wszystko zależy od tego, czy chcecie uzyskać efekt symetryczny, mieć szeroką bransoletkę czy też delikatną. Do ogniwek przymocowuję łańcuszki i zaciskam je.
11. I gotowe! Tak prezentuje się bransoletka na mojej dłoni w całej okazałości.
12. A tak prezentuje się rozłożona na płasko. Tu dokładnie widać, w których miejscach zamontowałam ogniwka i łączenia. 
I jak Wam się podoba? :)

E.
Dalej

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *