Czerwiec 2015, podsumowanie.

Zobacz blog

Brewilomix News
(garść informacji, które zwróciły moją uwagę w ostatnim miesiącu)

Wydarzenia
 Cały czerwiec spędziłem na rysowaniu rozmaitych rysunków, które zawieszałem na nowej tablicy korkowej, która od niedawna zdobi mój pokój. Taka mała rzecz a jak cieszy!
② Może nie jest to wydarzenie, które dotyczyło bezpośrednio mnie, ale wracałem do niego często w ciągu tego miesiąca. Mowa o otwarciu Igrzysk Europejskich 2015 w Baku a konkretnie o wstępie inauguracyjnym Lady Gagi. Piosenkarka mistrzowsko wykonała utwór Johna Lenona „Imagine”. 

③ Z dniem 26 czerwca rozpoczęły się wakacje! Jakie macie plany?

Towarzysze miesiąca
(alternatywa dla ulubieńców)

Wiek Adaline

Już bardzo dawno żaden film nie zrobił na mnie tak sporego wrażenia, jak właśnie ten. Informacja, że główna rola przypadła przepięknej i przeuroczej Blake Lively, którą uwielbiam za sprawą „Plotkary”, skutecznie namówiła mnie na seans w kinie. Tytułowa bohaterka przychodzi na świat na początku XX wieku. Mijające lata czynią z niej żonę a następnie matkę. Niefortunnej nocy dochodzi do wypadku samochodowego w którym Adaline niemal traci życie. Swoistą pamiątką dla kobiety po tym dramatycznym wydarzeniu jest nieprawdopodobna przypadłość – procesy starzenia się jej ciała zatrzymały się. Od teraz Adaline musi mierzyć się z problemami jakie niesie ze sobą wieczna młodość. Tak, wbrew pozorom niesie. Historia o miłości niemal z baśni, lecz przeplatana trudami życia. Czasem lepiej żyć długo i szczęśliwie, niż… wiecznie.        

Ten miesiąc zdecydowanie upłynął pod znakiem koreańskiego popu (k-pop). W Polsce ten gatunek nie cieszy się ogromną popularnością, aczkolwiek w gronie moich znajomych potrafię wskazać zapaleńców tej muzyki. K-pop to swoista mieszanka. Piosenki są przepełnione chwytliwymi zwrotami a wideoklipy niesamowitymi choreografiami. Ja przede wszystkim lubię ten electropopowy i dance’owy charakter. Jeżeli ktoś nie miał okazji zapoznać się jeszcze z propozycją Koreańczyków to polecam przesłuchać. Chociażby w celu poszerzania swoich muzycznych horyzontów :)    

Dalej

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *