Co warto zobaczyć na Malcie? Największe atrakcje Malty

Co warto zobaczyć na Malcie? Największe atrakcje Malty
Malta– jest małą wyspą położoną pomiędzy Sycylią a Afryką. Malta nazywana jest muzeum pod gołym niebem, ponieważ na każdym kroku spotykamy liczne zabytki.Na kamienistych wybrzeżach Malty oprócz urokliwych zatoczek, odłamków skał i kamiennych grot znajdziemy także małże oraz jeżowce. Najbardziej popularną plażą jest piaszczysta Golden Bay z drobnoziarnistym piaskiem o kolorze złota. 
Nasz hotel mieścił się w Sliemie gdzie znajdują się przytulne knajpki z pięknym widokiem na zatokę, zabytkowy fort, wiele tawern, dyskotek, a także liczne sklepiki z pamiątkami, a taki widok na piękną Valettę mieliśmy z naszego hotelu ;) 

Co warto zobaczyć na Malcie?

Valetta
Obecna stolica wyspy.Zwiedzanie miasta zajmuje dwa, trzy dni, lecz równie ciekawe może się okazać spacerowanie po murach obronnych i uliczkach, przy których mieści się wiele tradycyjnych domów z balkonami.W Valletcie za każdym rogiem znajduje się coś wartego zobaczenia.Na stronie UNESCO, poświęconej Światowemu Dziedzictwu, Vallettę określa się mianem jednego z największych skupisk historycznych na świecie.Katedra św Jana, z zewnątrz niepozorna budowla, a w środku zachwyca barokowym wystrojem – złoto, przepych, kolory mogą tu naprawdę przytłoczyć. Warto spojrzeć w górę – na sufit, który ozdobiony jest malowidłami prezentującymi sceny z życia patrona kościoła ale też na podłogę, wyłożoną płytami nagrobnymi rycerzy.

Niemal wszystkie uliczki Valetty wyglądają tak


Mdina-dawna stolica wyspy, najmniejsze miasteczko Malty, ale za to bardzo malownicza.
Mdina położona jest na wysokim wzniesieniu, skąd rozpościera się piękna panorama wyspy. Najprzyjemniej jest tu o zachodzie słońca. Wtedy można łatwo zauważyć, czemu Mdina zwana jest „cichym miastem”.Klify DingliZnajdujące się na południu Malty klify Dingli wyrastają z morza na wysokość ok. 200 m., na nas nie zrobiły dużego wrażenie ze względu na to, ze w zeszłym roku byliśmy na wakacjach na Santorini, gdzie klify są dużo większe, relację z Santorini możecie zobaczyć TUTAJ.


Blue Grotto (Błękitna Grota)Błękitną Jaskinię niedaleko miejscowości Qrendi to jedna z największych atrakcji Malty. Grota ma 30 metrów wysokości i można do niej wpłynąć stateczkiem wycieczkowym. Skorzystaliśmy z tej opcji i muszę wam powiedzieć, że ciężko było zrobić jakieś fajne zdjęcie, gdyż ciągle nami bujało ;) ale to przecież nie dla zdjęć się tam płynęło;)  Kolor wody jest kobaltowy, niemal fluorescencyjny, co sprawia wrażenie, że jest podświetlana i pięknie odbijała się na skałach, widok niesamowity.
Azure Window
Naturalne oko wodne znajdujące się na sąsiedniej wyspie-Gozo(w miejscowości Dwejra)Jest to jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Malty, widok ten znajdziemy na większości widokówek. Bez wątpienia miejsce godne polecenia, nie znajdziemy takiego widoku nigdzie indziej, warto zobaczyć takie miejsce na żywo chociaż raz ;)

Popeye Village – o tej bajkowej wiosce pisałam we wcześniejszym poście tutaj


Comino-to bardzo mała wyspa położona pomiędzy Maltą a Gozo. Główną atrakcją wysepki jest blue lagoon czyli błękitna laguna, na mnie zrobiła ogromne wrażenie, z pewnością miejsce warte odwiedzenia, spędziliśmy tutaj cały dzień.Jak dostać się na Comino? Trzeba dotrzeć do Ċirkewwy, stąd kursują motorówki o ile dobrze pamiętam co 40 min.Dalej

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *