Christian Dior i ikony paryskiej mody z kolekcji Adama Leja

Zobacz blog

Kochani wierzycie w magię liczb? Wczoraj były moje 44 urodziny.
A „4” to moja szczęśliwa liczba. To powinien być piękny rok!
Dzisiaj Kochani chciałam zabrać Was na wystawę „Christian Dior i ikony paryskiej mody z kolekcji Adama Leja” w Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Christian Dior, nazwisko – ikona, legendarny dom mody, którego eleganckie stroje są nie tylko obiektem pożądania na całym świecie, ale również źródłem nieskończonych inspiracji dla kolejnych pokoleń projektantów. Dior odrzucił szarość i wymuszoną prostotę, pokazał na nowo ile piękna i wdzięku kryje się w kobiecej figurze. Postawił na szlachetność tkanin i niepowtarzalną formę.

Wystawa przypomina kluczowe przykłady twórczości samego Christiana Diora, jak i innych projektantów działających w jego domu mody. Ukazuje różne aspekty kobiecej mody, nie tylko stroje określane jako haute couture, ale również te, które kobiety mogły nosić na co dzień, otaczając się aurą elegancji. To bowiem jest sedno filozofii domu mody Diora, który słynął nie tylko z kreacji na specjalne okazje dla osób z pierwszych stron gazet, ale także ze strojów codziennych, niezmiennie jednak pozostających synonimem wyjątkowości i piękna.

Dalej

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *