Bydgoszcz – to musisz zobaczyć

        Bydgoszcz to klimatyczne i spokojne miasto, oczywistym jest, że to, co trzeba tam zobaczyć to Wenecja Bydgoska i miejsca o krytych wspominałam w poście o tym mieście. Są jednak dwa miejsca, które są absolutnym musem, kiedy odwiedzasz Bydgoszcz. 
       Muzeum Mydła i Historii Brudu to miejsce, gdzie nie tylko zrobisz własne mydełko. Dowiesz się tutaj wielu ciekawostek o tym jak kiedyś i czym myli się ludzie, jak był wykorzystywany popiół i zobaczysz zdjęcie najsłynniejszej paczki. My trafiłyśmy na super przewodnika, który w humorystyczny i zwięzły sposób „przeprowadził” nas przez dzieje brudu i higieny. Dzięki odpowiednio wystylizowanym pomieszczeniom i super ciekawostkom, czas w tym miejscu niemal ucieka i chciałoby się słuchać więcej i więcej. Ja jestem szczerze zachwycona tym muzeum, podobnie jak moja 17 letnia siostra. Warsztaty robienia mydełek skradły serce mojej córce. Jest to więc miejsce, które zainteresuje każdego niezależnie od wieku.

       Kolejne miejsce, które musicie zobaczyć będąc w Bydgoszczy to Myślęcinek. Jadąc tam nie do końca wiedziałyśmy czego się spodziewać. Zoo, ogród botaniczny  ogromny teren. Ok… Ale co w tym szczególnego? Jak się okazało – wszystko. To miejsce, z którego żal nam było wracać i tylko marsz wygrywany przez nasze żołądki zmusił nas odwrotu.
       Myślęcinek to po prostu bajeczne miejsce, choćby nie wiem jak bolały nogi będziecie chcieli iść dalej i dalej i sprawdzać co jest za następnym wniesieniem. Skałki, rzeczki, stawy, kwitnące drzewa i krzewy, kwiaty… Wszystko to czaruje i nęci… Nie oprzesz się urokowi Myślęcinka.
       To że idealne na rodzinny piknik, romantyczna randkę, wyprawę rowerowa. Absolutny mus na wycieczce w Bydgoszczy.

Dalej

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *