Białe miasteczko – Binibeca

Białe miasteczko – Binibeca

Porządkując zdjęcia z czerwcowych wakacji na Minorce, postanowiłam zrobić osobny wpis z miasteczka, które zauroczyło mnie najbardziej spośród wszystkich widzianych na tej hiszpańskiej wyspie. Zapraszam Was na spacer po Binibece!

Binibeca jest prześliczną małą miejscowością położoną nad piękną skalistą zatoką, która niegdyś była osadą rybaków. Wszystkie domki w wiosce są w śnieżnobiałym kolorze, co stanowi cudowny efekt wizualny. Dodam, że prawie cała zabudowa na wyspie, jest właśnie w kolorze białym. Binibeca zachwyciła jednak tym, że zbudowana została w bardzo charakterystyczny sposób – bardzo blisko siebie,prawie jeden przy drugim, połączone labiryntem i małymi tunelami wąskich przejść.
Gdzieniegdzie można zobaczyć suszące się w słońcu rozłożone sieci rybackie. Po mieście można swobodnie chodzić, wchodzić między domki, tarasy, na schody, jednak pamiętać przy tym wszystkim należy, że tam mieszkają ludzie. Zresztą którzy sami proszę o zachowanie ciszy wywieszając na ścianach swoich domów tabliczki z napisem „se ruega silencio”.
Zobaczcie sami zdjęcia i oceńcie, czy rzeczywiście warto tam pojechać. Mnie zauroczyło, jak dawno nic…

Dalej

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *