Bezpieczny dom i bezpieczny pupil – lokalizator GPS oraz kamera do monitoringu domu LOCON. – KONKURS dla Was! Do wygrania SMARTWATCH GPS o wartości 299 zł !

Zobacz blog

 Bezpieczny dom i bezpieczny pupil – lokalizator GPS 
oraz kamera do monitoringu domu LOCON. 
+ – KONKURS dla Was! Do wygrania SMARTWATCH GPS o wartości 299 zł !

Pies to największy przyjaciel człowieka. Co do jego wierności nie ma nawet wątpliwości. Pies potrafi kochać całym sercem a strata psa, to często podobne przeżycie, jak strata domownika, żal, tęsknota i pustka, której nie da się wypełnić.

Piszę o psie, bo ja akurat mam bernardynkę, którą kilka dobrych lat temu adoptowałam ze schroniska. Kocham ją nad życie i nie znam bardziej oddanego psa, jak ona. Codziennie spacerujemy po lasach i polach, jest świetnym towarzyszem wędrówki. Czasem jednak puści się w pogoń za jakimś zwierzakiem lub złapie trop i pomimo jej silnego instynktu terytorialnego, potrafię ją zagubić.

Pokonujemy spore dystanse. Kilka dobrych kilometrów dziennie. Mieszkam w spokojnej okolicy i mogę sobie pozwolić puścić psa ze smyczy. W zasadzie zawsze to robię. Smycz to dla mojej Sary ostateczność. Pomimo swoich niedźwiedzich rozmiarów, jest psem łagodnym i nie robi ludziom krzywdy. Nie mam obaw, że kogoś ugryzie. Jest w tej kwestii przewidywalna i można jej ufać. Nie mogę jednak przewidzieć dokąd czasami zawiedzie ją jej wielki nos, nie przewidzę pogody i nie mam pewności czy w swoich wojażach nie zgubi drogi powrotnej do domu. 

Z tych właśnie powodów sięgnęłam po Lokalizator GPS dla zwierząt Locon. Teraz moje zwierzę jest bezpieczne w stu procentach. Dzisiaj chcę Wam napisać parę słów o gadżetach w stylu tego lokalizatora, a na koniec postu mam niesamowitą niespodziankę dla Was : konkurs ze świetną nagrodą!
Locon Lokalizator GPS dla zwierząt BZ.01 nadaje się dla każdego zwierzaka, któremu możemy przypiąć to urządzenie np. do obroży. Ja wyposażyłam w niego moją psinkę, ale tak samo sprawdzić może się np. u kota, który jak wiemy, zawsze chodzi swoimi ścieżkami, a namierzenie go, szczególnie w mieście, może graniczyć często z cudem.
Lokalizator GPS dla zwierząt to malutkie urządzenie, które dodatkowo umieszcza się w wodoodpornym i wytrzymałym etui dla pupila. Urządzenie posiada w zestawie smycz, kabel usb oraz karta SIM Orange z numerem, który będzie podlegał lokalizowaniu.

Lokalizator uruchamia się jednym przyciskiem. Naładowanie urządzenia oraz jego włączenie sygnalizowane jest niebieską diodą LED na włączniku. Lokalizator wygląda bardzo elegancko i gustownie. Założony na smycz, bez gumowego, „zwierzakowego” etui może służyć również jako lokalizator dla ludzi :)
Na początku wydawało mi się to wszystko bardzo, bardzo skomplikowane. Instalacja urządzenia okazała się jednak dziecinnie prosta, a każda kolejna czynność wyświetlała mi się na telefonie. Na początku należy pobrać aplikację : Bezpieczna Rodzina ze sklepu Play i w niej dodać lokalizator GPS.
Cała instalacja trwa kilka minut. Aby złapać sygnał GPS musiałam lokalizator umieścić poza domem (na dworze). Następnie wszystko ładnie i szybko skonfigurowało się. Ku mojemu zdziwieniu lokalizator umożliwia odbieranie połączeń telefonicznych oraz mówi do nas :)
Urządzenie ładujemy zwykłą ładowarką USB. Namierzanie lokalizacji trwa kilka sekund i jest dokładne co do 10 metrów. Wskazuje dokładny adres lub położenie lokalizatora GPS. Jeśli na przykład zwierzak ucieknie nam w lesie lub polu, na telefonie ukarze nam się szczegółowa, precyzyjna mapka, jak do niego trafić. 
Zwierzaka możemy śledzić do tego stopnia, że możemy nawet skontrolować jego aktywność i dowiedzieć się ile kilometrów przeszedł. Ponadto z lokalizatora GPS jednym przyciskiem możemy wysłać sygnał S.O.S.  Opcja bardzo przydatna na przykład dla dzieci! Automatycznie po naciśnięciu przycisku S.O.S. na lokalizatorze, przychodzi sms i e-mail z informacją o tym, że bliski potrzebuje pomocy.
Drugim ciekawym gadżetem jest Locon Kamera Wewnętrzna BD.03 Bezpieczny Dom. Dzięki tej kamerce można monitorować na bieżąco to, co dzieje się w domu. Możemy sprawdzić co wyczynia nasz zwierzak, kiedy nie ma nas w domu – jak się zachowuje, czy nie szczeka bez opamiętania pozostawiony w samotności.
Kamera wewnętrzna przydaje się nie tylko w przypadku zwierząt, ale w każdej życiowej sytuacji. Korzystam z niej dodatkowo, gdy moja mała córeczka śpi w sypialni, a ja np. jestem w tym czasie w kuchni. W każdej chwili mam możliwość sprawdzenia czy wszystko z nią w porządku. Czasami na elektronicznej niani nie słychać, że Maluszek buszuje w łóżeczku :) Kamerka natomiast zawsze szczegółowo wyjaśni mi wszystko :D
Inna przydatna opcja mojej kamery :  odwiedziny gości :) Zawsze można zweryfikować czy teściowa nie zagląda po szafkach :) Oczywiście żartuję :) … choć nie do końca :) Kamera wewnętrzna przydaje się właściwie przez cały czas. Ja głównie wykorzystuję ją przy małym dziecku i przy psie. To również cenny gadżet pod względem antykradzieżowym. Kamera bardzo szczegółowo rejestruje obraz i w razie włamania, zarejestruje twarz złodzieja.
Kamera wewnętrzna Locon wykonana jest bardzo porządnie. Nie jest zbyt duża więc łatwo można ukryć ją w dekoracjach na półce. W zestawie posiada zasilacz, kabel sieciowy, aplikację mobilną (darmowe konto w usłudze) oraz przydatny uchwyt montażowy, który zamocować można na ścianie. Uchwyt jest w pełni obrotowy, nie blokuje więc obrotowej kamery.  
Instalacja kamery również jest dziecinnie prosta. Zaczynamy od zainstalowania w swoim telefonie aplikacji Bezpieczny Dom. Następnie w aplikacji dodajemy kamerkę. Wszystko napisane jest bardzo dokładnie i szczegółowo, w oparciu o szczegółowe obrazki instruktażowe. Jestem pewna, że każdy sobie z tym poradzi bez najmniejszego problemu.
Cały proces trwa zaledwie kilka minut. Następnie możemy korzystać z urządzenia. Podczas instalacji wybieramy sposób połączenia : kamera może działać po sieci lub bezprzewodowo Wi-Fi. Ja wybrałam opcję drugą, ze względu na to, że kamerkę przemieszczam do różnych pokoi.
Kamera wewnętrzna ukazuje bardzo dokładny, wyraźny, cyfrowy obraz wysokiej jakości. Za pomocą telefonu możemy sterować kierunkami ustawienia wizjera kamery, możemy ją obracać (obracanie pionowe 120 stopni oraz obracanie poziome 355 stopni) kiedy tylko chcemy. Dodatkowo możemy nasłuchiwać dźwięki w kamerowanym pomieszczeniu a nawet mówić przez kamerę :) Mega czad i zabawa :) Coś w stylu „Wielki brat patrzy” :)
Kamera wewnętrzna Locon posiada diody podczerwieni i umożliwia widzenie nocne do 12 metrów. Ma również wbudowany mikrofon i głośnik, o czym już Wam przed chwilą wspomniałam. Zawiera także zabezpieczenie sieci przez WPA i WPA2. Najważniejsze parametry kamery to monitoring on-line oraz detekcja ruchu. Kamera załącza się w momencie kiedy w danym pomieszczeniu wykryje ruch. Dla mnie mega gadżet i bawię się nim bardzo często, a przy okazji wykorzystuję ją również w codziennych, życiowych sytuacjach : monitoring dziecka, monitoring zwierzaka. 
Myślę, że takie nowinki techniczne staną się niedługo standardem w każdym nowoczesnym domu. Dla mnie super sprawa i coś, czego naprawdę do tej pory brakowało w moim mieszkaniu. Pies bezpieczny, dom bezpieczny, dziecko zmonitorowane – czego chcieć więcej :) Wreszcie można spokojnie usiąść i napić się kawy :) 
Teraz czas na niespodziankę dla Was! 
Razem ze sklepem 
sklep.bezpiecznarodzina.pl 
zapraszamy na
KONKURS
Zgłaszać możecie się w komentarzu pod tym postem.
 Nagroda to smartwatch (zegarek, telefon i lokalizator w jednym)
o wartości 299 zł !
Locon Zegarek wodoodporny GPS dla dzieci GJD.03 

W wybranym przez Was kolorze !

Co należy zrobić?
Miło nam będzie jeśli polubicie nasze fanpage’e oraz zaobserwujecie blog. Warunkiem koniecznym jest odpowiedź na postawione pytanie konkursowe. 
Wzór zgłoszenia : 

1. Lubię fanpage Bezpieczna Rodzina oraz W.m.b.d. jako (imię i pierwsza litera nazwiska) : …….
2. Obserwuję blog jako : …….
3. Do czego przyda mi się zegarek GPS? (odpowiedź)
4. E-mail : ……Regulamin konkursu :
Konkurs trwa od 14.07.2018 do 28.07.2018 (2 tygodnie). Ostateczny termin zgłaszania się w konkursie mija 28.07.2018 roku, o godzinie 23.59. Wyniki ogłoszę na blogu do dnia 30.07.2018. Organizatorem konkursu jest blog „Włosy muszą być długie”. Fundatorem nagrody jest Sklep Bezpieczna Rodzina. Firma pokrywa również koszty wysyłki nagrody do zwycięzcy. Konkurs realizowany jest na podstawie niniejszego regulaminu i zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. Nagroda to Locon Zegarek wodoodporny GPS dla dzieci GJD.03. Wygrywa 1 osoba. Uczestnicy zostawiają w komentarzu odpowiedź na postawione pytanie i niezbędne dane oraz spełniają wymienione wyżej warunki. Zamieszczając komentarz, Uczestnik zgadza się z warunkami Regulaminu i wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą o Ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133 poz. 883). Regulamin obowiązuje od momentu rozpoczęcia konkursu do jego zakończenia.
Serdecznie zapraszamy!

Dalej

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *