Banjole – małe miasteczko blisko morza :) Moje wakacje w Chorwacji na Istrii.

Zobacz blog

To moje trzecie wakacje w Chorwacji. Każdy zakątek Chorwacji jest inny, malowniczy ale każdy ma swój urok i klimat. Jestem zachwycona tym pięknym krajem i pod jego wielkim wrażeniem . Tu żyje się inaczej, jest cicho spokojnie, można odpocząć, odreagować, odciąć się od pracy i codziennych spraw. Tu nikt się nie śpieszy, ludzie są bardzo życzliwi, serdeczni i gościnni. Nie ukrywam ale mamy szczęście do fantastycznych plaż, głównie  żwirkowych, kamienistych i piaszczystych (z łagodnym zejściem do morza) oznaczonych Błękitną Flagą oznaczającą najczystszą okolicę, czystość morza i wysoką jakość usług. Możecie o nich poczytać w moich postach z poprzednich lat: Zadar , BaskaMalińskaKrkAdriatyk

W tym roku zdecydowaliśmy się odwiedzić chorwacką Istrię, półwysep w północnej części Morza Adriatyckiego. Przemierzyliśmy samochodem prawie 3 tyś. km przez Słowację, Węgry, do Chorwacji, zahaczyliśmy o Wenecję i z powrotem przez Słowenię do domu. Nawet nie spodziewałam się że Istria jest tak piękna, pełna zieleni, czystego powietrza, mnóstwa zabytków i przede wszystkim lazurowego morza.


Dzisiaj pierwszy wakacyjny post z Banjole – małej miejscowości, w której mieszkaliśmy.  Mieliśmy cudowny dom (zdjęcia poniżej) z widokiem na morze i  bardzo miłego, serdecznego  gospodarza. W tym cichym i spokojnym miasteczku można miło spędzić wakacje. Do plaży mieliśmy 5 min drogi i mogliśmy podziwiać morze z naszej werandy, gdzie siedzieliśmy do późnych godzin wieczornych.
W tym poście mało zdjęć. Będzie więcej, dużo więcej.

Uważam, że stratą czasu jest wyjazd na wakacje do Chorwacji aby jedynie wylegiwać się na plaży. Kocham lato i uwielbiam słońce….. ale kocham też zwiedzać…. poznawać nowe miejsca, kraje, zwyczaje, obyczaje, kulturę innych krajów, szlifować języki,  smakować ich tradycyjnych potraw a przy okazji odpoczywać. Jak to się mówi ” kasę się straci czy na to czy na tamto,  a to co zobaczymy, zwiedzimy to nasze i nikt nam tego nie zabierze, nie wymaże z pamięci. 

Zwiedziliśmy prawie całą Istrię i chętnie się z Wami podzielę informacjami i  wrażeniami z moich wakacji.
Jeżeli tak to już dzisiaj zapraszam. Wypatrujcie nowych wpisów i obserwujcie  mnie na 
Instagram

Dalej

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *